Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mister_X

    nagyúr

    válasz roberto211 #14845 üzenetére

    Akkor másképp: egyetemen olyat is oktatnak, amit szakképzésen sosem fognak. Pl sosem lesz belőled gyógyszerész mérnök, építész, élelmiszeripari mérnök, nyelvész, tanár, közgazdász, politikus, architektor (vagy ki a rák, aki a programokat tervezi), stb. Persze ha kijárja az ember a BME-t, akkor nem labortechnikusnak vagy programozónak fog elmenni, én is az egyetemen olyan nyelvtudást fogok összeszedni (japánból), hogy nincs az a nyelviskola, ami akár a töredékét megadná súlyos pénzekért.

    Persze aki használhatatlan diplomáért mereszti a seggét öt évig a padban, az meg is érdemli, hogy nagyot essen a lóról, amikor nem tud elhelyezkedni.

    A te szakidnál maradva: ismerek én is olyan lányt, aki kurva jól (mit kurva jól, anyanyelvi szinten) beszél japánul, de mégsem fog tudni nekem segíteni klasszikus japánban, médiaismeretben és fordításban, kizárólag elcseveghetek vele, míg a te szakid is egy fronton tud segíteni az egyetemistáknak.

    [ Szerkesztve ]

    "Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

Új hozzászólás Aktív témák