Hirdetés

Aktív témák

  • Trashfan

    csendes tag

    válasz Gyuri27 #20583 üzenetére

    Szia!

    Új vagyok itt a fórumon, de erre az írásodra válaszolni szeretnék, mert a harckocsikhoz viszont némileg értek és képben vagyok velük kapcsolatban.
    Szóval a kérdésedre egyszerű a válasz. A WG-nél idióták. Amikor megláttam a Panther adatait, jót röhögtem. Ugyan is ez a harckocsi éppen olyan félelmetes mumusa volt Szövetségeseknek, mint a Tigris. Jól páncélozott (köszönhetően a T34-esről lopott ferde páncél ötletnek), jó mozgékonysággal rendelkezett (átlapolt futógörgő, elég jó tömeg/LE viszony). Ráadásul a KwK 75mm L/70 ágyúja jobb teljesítményt nyújtott, mint a Tigris 88mm-s Kwk 36 L/56 ágyúja.
    A Párduc ágyúja a Pzgr 40/42-es lövedéket 1120m/s sebességgel lőtte ki, ami elég volt 30 fokban döntött páncél esetében 500 méteren a 174mm-es, 1500 méteren pedig a 127mm átütésére. Ezzel felülmúlta a Tigris 88-asának teljesítményét, amelyik ugyan ezt a lövedéket 930m/s sebességgel lőtte ki. Ráadásul baromi pontos is volt. Az L/100 ágyú meg a WG agybetegsége.
    Ha realistán akarnák megcsinálni, a Panther ágyújának nagyobb lenne az átütése és a sebzése is, mint a Tiger ágyújának, de hát...hol van itt a realitás?

Aktív témák