Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz Patrick76496 #358 üzenetére

    Ha jól nézem mesterlövészt nem kapott. Akkor már én a végén előttem volna az összes töltényem kivéve egyet és úgy végzek a T-50-el, akkor még egy medál járt volna. :)
    Amúgy épp tegnap szereztem be én is a kicsikét. Nagyon kíváncsi vagyok, megveri-e a Pershinget nálam játékélmény tekintetében. De első csatára 1500 xp (prémmel) és 4 kill. Igaz, én a free xp-met mindig fejlesztésre használom stock állapotból. Itt is rögtön lánc, torony és a D-10T felugrott. :)

    Prém - nem prém MM-ben régen egy olyan statisztikát csináltam, hogy 80-80 csatát mentem és csak azt néztem, hogy hova rak az MM különböző tankokkal. Nincs lényegi különbség ebben és szerintem semmi másban sem a pémres és nem prémes acc között.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz emre #660 üzenetére

    A készítők kivették a könnyített MM-et az első 10 csatában, viszont berakták helyett ezt. Mármint 10-20 csatáig tartó jó csapatba rakást. Lehet persze, hogy ezt csak bebeszélem magamnak, de eddig minden tanknál, amit nem visszavettem, hanem "újonnan" szereztem be, annál ezt tapasztaltam. Most jelenleg én is a T-44-el játszom. Eddig 80% fölött van a winrate vele 20 csata után. Tegnap pl. olyan csatában voltam, hogy állítom max. CW-n van a legjobb klánoknál ilyen összedolgozás, mint volt ebben a csatában. Rögtön minden oldalra megfelelő mennyiségű tank ment. Minden spotolásomat kérés nélkül lőtték. Nehéz szituációban kisegítettek és az ellenfél sem volt rossz. Nagyon élvezetes csata volt, talán 7000 csata után az 5-6. ilyen, amit láttam.
    Nem rossz a T-44, jobban fordul, mint a Pershing, de a lövege jóval gyengébb, még a legjobb LB-1 is, mégis hihetetlen jó köröket mentem eddig vele és nem csak az én jó teljesítményemen múlt, sőt. Szóval gyanús nekem ez.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz #21346560 #732 üzenetére

    Mentem kettőt a Chaffee-val és azt hittem ilyen nincs. Láttam már rossz csapatokat, de ilyet, hogy kb. az egész ellenfél spottolva volt és nem lőnek ki egyetlen egy tankot sem, még soha. IS-3-ak és nem találnak el álló tankot, nem tudják hol kell meglőni a gyenge helyeket. Az, hogy Chaffee-val nekem kell sebezni a Type-ot, mert ők képtelenek hát hihetetlen volt. Két kör egymás után ilyen csapattal le is tettem gyorsan a kicsikét. Koradélután nagyon veszélyes a WoT. Ezt már többször megállapítottam.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz Fel #849 üzenetére

    Tartok az új játékmódoktól. Érzem nagyon sok rush lesz az egy bázisos formánál.
    A másiknál ha az idő letelik akkor a védekezők nyernek vagy döntetlen? Ha döntetlen, akkor félő, hogy abból sok lesz, ha pedig a védekező nyer, akkor meg menni fog a sírás, mert látatlanban a védekezőnek lesz könnyebb és nagy campfestek várhatók.
    Van egy olyan rossz érzésem, hogy az új játékmódoknál még jobban ki fog jönni, ha az egyik csapat gyengébb a másiknál a játékosok terén a nagyobb különbség. De meglátjuk, ne legyen igazam.
    Jót is írjak, hogy új helyeken kezdünk és a bázisok is át vannak rakva azt nagyon jó dolognak tartom és emiatt kis változatosság biztosan lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz fsb1000 #878 üzenetére

    Nem gondoltam volna, hogy nem lehet az új típusok között választani, de gondolom ennek a logikus magyarázata, hogy úgy akár nagyon rossz eloszlások is lehetnének, ha valamelyik nagy kedvenc lenne gyorsan a játékosok között a másikat meg senki nem játszaná.
    Mindenképp színesíteni fogja a játékot, remélem gyorsan hozzászokik majd mindenki és lehet jó csatákat játszani az új módokkal.

    IS-4-el mentem ma 3-at randomban. 1-1-1 mindenből, vereség, győzelem, döntetlen. A véleményem, hogy ésszel használva nem rossz tank. De egyértelműen nem randomra való. Himmelsdorfon a halálutcában egyedül álltam be. A következők jöttek szemben együtt: Maus, T95, Ferdi. Persze végem lett, de a hármasból a Ferdi nem jutott tovább, a Maus 10%-on ment el, a T95-re nem volt időm. :)
    Nagyon pattogtak rólam, szépen rejtettem amíg tudtam az elejét a tanknak.

    [ Szerkesztve ]

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz .mf #1034 üzenetére

    Nem sebeztél 1000-et összesen? :)

    Én azt hiszem ezek a 10k csatával rendelkező gyengébb játékosok egyszerűen nem tudják, hogy gyengék. Mármint szerintem azt hiszik, hogy ez az általános, hogy alig élnek túl csatát, keveset találnak, sebeznek. Bár az is igaz, hogy pár csata után én rögtön nekiálltam fórumokat bújni, honlapokat keresni a WoT-al kapcsolatban és rájöttem mennyire béna is vagyok. :) De nem biztos, hogy mindenki ennyire utánanéz ki mit is tud, illetve mit tudhatna jó játék esetén.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz diegho #1632 üzenetére

    IS-3. Magasan ezzel a tankkal a legjobb az eff értékem. Gyors, jó löveg. Foglalni, visszaérni is simán lehet vele és nagyokat ütni is. Az amerikai patch előtt biztosan ez volt nálam a legjobb heavy. Mert nemcsak a legjobb effem volt vele, hanem nem is szerettem vele annyira a játékot. Ha még szerettem is volna vele menni még jobb véleménnyel lennék róla.
    Az IS-4-el a patch óta csak 4-et mentem, nem látom értelmét randomban vinni, de amúgy elhiszem, hogy jó lett, mert ez a 4 csata elég kellemes volt. Az IS-8-at szeretem, de aláírom, hogy nem a legjobb a tierjében.
    Az M103-al nagyon szerettem játszani, de a 40%-os win ratiom miatt nagyon zavart. Semmilyen más tankkal nem voltam ilyen szerencsétlen, mint ezzel.
    Én amúgy az orosz ágnak a TD részét tartom nagyon erősnek. Sokan írják, hogy a német TD-k nem rosszak. Nekem az istenített Jagdpanther sem jött be, a Ferdit már meg sem vettem. A Mardert elismerem, az tényleg jó, de az orosz ág végig kellemes játékot ad és még rejtőzni is tudnak.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz diegho #1755 üzenetére

    Már nem emlékszem, hogy TV-s műsorban vagy élőben hallottam valamelyik Showder klubostól, ha jól tudom Aranyosi Peti nagy WoT rajongó. Én utána kerestem rá erre a névre és nagyon megtetszett. :)

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz diegho #1780 üzenetére

    Simán lehet, hogy tényleg beteg emberről van szó. Ágyhoz, székhez kötött és emiatt van ennyi csatája.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz diegho #2004 üzenetére

    Én egyszer valahova leírtam már, hogy megdöbbentő, de nagyon sokszor mikor nem használok spniper nézetét (nagyon ritka, én szinte mindig használom) és csak úgy tankra állítva lövök olyan páncélokat ütök át, amit alapesetben nem is kéne vinnie a töltényemnek. Szóval lehet, hogy ő is ezt tapasztalta és teljesen tudatosan nem használja.

  • Simulacrum

    senior tag

    Ha kiderítitek legyetek szívesek majd jelezni, hogy végülis mi a killing blow. Én is úgy gondolom, hogy killért nem jár külön XP.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz Gyuri27 #2879 üzenetére

    Érdekes, nekem az M103 volt elátkozva. 43% winrate volt a vége úgy, hogy szerettem vele menni. IS-8-al épp most lettem tank ász és 53%-os jelenleg a winrate-m. Mondjuk még az M103-nál is jobban fekszik nekem. Papírabb az amerikainál, cserébe laposabb és gyorsabb.

    dieghótól és persze másoktól is kérdezem, hogy ti nem érzitek, hogy a Tier9 a legkevésbé élvezetes randomban? Mármint itt már lehetnek átlagos játékosnak vesztes köreik, illetve mindig Maus jön szembe. Minden tierből nem is egy tankot megtartottam, de úgy érzem 9-est nem fogok, pontosabban az E-75-től várom a csodát, de sem az IS-8-at, sem az M103-at nem érzem megtartósnak, pedig mindkettő jó tank. A T110 és az IS-7 akkor már jobb helyen van a garázsban és maradok a tier8-asoknál randomra.
    Tényleg ti hogy látjátok melyik a legélvezetesebb tier összességében randomra? Szerintem a 7-es, 8-as.

    Esetleg szívesen jönne velem valaki platoonban úgy, hogy nem beszélünk csak azért játszunk együtt, hogy több hasonló játékos legyen együtt? Ahogy diegho megadta mit várna el platoontársától én annyit adnék meg, hogy Simula a WoT-os nickem, meg lehet nézni az effem. Én arra gondoltam, hogy velem hasonló effel rendelkezővel mennék szívesen.

    [ Szerkesztve ]

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz diegho #3000 üzenetére

    Nekem pont az utolsó mondatod a kérdésem. Mennyire vannak eldöntött útvonalaid adott pályán adott fajta tankkal? Vagy megvárod míg a többség szétszéled és utána döntesz. Ha ez utóbbi, akkor a gyengén védett helyre mész vagy épp a többséggel és a gyors morzsolást választod?
    Én nem használok statisztika módot így találomra döntöm el kivel megyek, illetve ha van bejáratott helyem, akkor oda megyek. De szerintem ez a rész lehet a kulcs egy közepes játékos számára a játékban. Ha jól választ helyet, illetve társat máris eldöntheti(k) a meccset.

    M103 tényleg lehet pattogós, bár még IS-8 soha nem pattantam róla alul.
    Tegnap egy csapatba kerültem emu78-al. Pattonnal volt, de még ő is kevés volt a győzelemhez. Nagyon jól játszott az ellen IS-7-ese. Ilyet se láttam még, hogy kétszer pattanjak IS-8-al az aljáról. Nagyon kíváncsi leszek, hogy benne ülve melyik T10-es tank fog a legjobban tetszeni, de van egy érzésem, hogy az IS-7 lesz az.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz diegho #3032 üzenetére

    Jogos. Írok konkrétabban.

    El Halluf (a legutálatosabb pályám). Heavy-vel csak körbe mész? Vagy van esetleg ott más stratégia is? Meddel le szoktam menni rögtön, ha a túloldalon kevés a med és általában be is jön. Ha viszont sok, akkor mit szoktál tenni? Mész a nehezekkel vagy akkor is megpróbálsz lemenni, mondjuk valamelyik közeli szikláig?

    Erlenberg: Itt mit szoktál választani? Heavy-vel általában a nagy körbe megyek, meddel meg középre spotolni, de van, amikor heavy-vel is középre megyek. Neked itt mi a szokásos taktikád?

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz diegho #3133 üzenetére

    Ekkor lenne csak igazán sírás. A "tökéletes" MM miatt kb. tényleg mindenki úgy érezné, aki nem 10-es tankba ül, hogy esélye sincs. Mert ebben az esetben már tényleg sebezni se nagyon lehetne őket, hiszen egy profi játékos jól beforgatná a járművét, jó helyre menne vele nem egyedül és nem a mezőn nézelődne. :)

    Nekem mindkét kivett pálya semleges. Swampot heavy-vel nem igazán kedveltem, de meddel jól elvoltam rajta. Komarinon szerettem heavy-vel középre menni. Nekem nagyon kevés olyan csatám volt rajta, ahol gyors foglalással vége lett volna. Szóval nekem nem oszt, nem szoroz egyik kivétele sem. Én csak egyetlen pályát törölnék el ebből a játékból és az El Halluf. Rettentően utálom meddel és heavy-vel is.

    [ Szerkesztve ]

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz Fel #3213 üzenetére

    Ha a launcherben németre állítod a játékot, akkor német szinkront kapsz a tankokban, igaz minden nemzetnél. Aki a német hangokat kedveli próbálja ki.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz emre #3508 üzenetére

    Szerintem teljesen jó mutató a damage. fsb szokta írni és teljesen egyetértek vele, hogy érdemes célokat meghatározni magunk számára a játékban. Nekem diegho platoon "követelménye" egy jó cél egyes tankokkal. IS-4-el 2910-es az átlag sebzésem, most ezt próbálom 3000 fölé vinni. De annyira nem szeretek T10-el menni randomban, jobb nekem 7-es, 8-as tier.
    Meddel esélyem sincs ilyen szintű damage-re pedig jobb vagyok eff-ben a medekkel, mint heavy-kkel, de pontosan tudom miért, mert spotolni szeretek. Én Pattonnal is a spotra játszom és nem a sebzésre.

    Amúgy egy korábbi diegho hozzászólásra reagálva én is azt tapasztalom, hogy éppen német tankokban játszanak gyengébben a játékosok átlagban. E-100-ak és Mausok szoktak értelmetlen dolgokat csinálni általában. De elismerem IS-7-et is láttam már campelni. Talán amerikaiban nem láttam még igazán gyenge T10-el játszót. A legnagyobb félelmem a tier8-as prémium csapattársak. KV-5 főleg, de Löwe sem kivétel. Nagyon sok olyan veszi meg, aki nem akar idáig eljutni, hanem hamar akar magas tierű tankkal menni és nagyon rossz vége lesz általában sajnos.

  • Simulacrum

    senior tag

    T-44 szépségei. Tényleg azt kell mondanom, hogy az egyik legjobb tank a játékban, pedig a Pershing is nagyon jó.

    emre már biztos linkelte a szép csatáját. De álljon itt újra, hogy hogyan kell a hegyről szépen játszani Minesen és ha jól veszem ki stock motorral nyomta, mert elég lassan fordulgat. Nagyon szép teljesítmény!

    És jöjjön az enyém is, hogy én merre szoktam menni. Általában akkor is erre megyek, ha mi vagyunk többen medek. Van hiba benne bőven, de imádok menet közben lőni, most kétszer, háromszor is bejött.

    Amúgy Mines az egyik kedvenc pályám, még heavy-vel is szeretem. De meddel, lighttal a legélvezetesebb.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz Atlantis #3761 üzenetére

    Vertikális stabilizátor van fönt, de még így is nehéz az LB-1-el. Szerintem németekkel sokkal jobban lehet ezt játszani.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz diegho #4116 üzenetére

    Te se vagy az a töltényspórolós típus. :) Én Pattonnal nem lövök E-100-ra ha szemben van, mondjuk HE-vel láttam, hogy sebezted talán egyszer vagy kétszer. Jó kis csata volt, nagyon szép eredmény. Ha az a szerencsétlen E-100 marad a camphelyén, akkor döntetlennél több nem lett volna ebből. Ferdi is hova indult...

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz Patrick76496 #23013 üzenetére

    Volt már olyan kérdés itt, hogy mit tartotok a legjobb tanknak a játékban, ha mindent figyelembe veszünk? Nekem most lassan a tízezredik csatához közelítve fogalmazódik meg egyre többször ez a kérdés és egyre biztosabb a válasz is rá.
    IS-3
    Nem is nehéz megmagyarázni. Alapesetben a medek fekszenek számomra a legjobban. Az IS-3-ban pontosan megvan az az agilitás, mint egy-egy medben. Mi nincs meg a medekben? A lepattanó, bár most épp a T-54-hez jutottam el és azért is akartam mindenképp megszerezni, mert sokszor pattantam le róla ellenfélként. Szóval a T-54-en kívül más medben még nem nagyon tapasztaltam annyi lepattanót, mint IS-3-ban, sőt az eddig játszott összes heavy-ben sem tapasztaltam annyi lepattanót, mint IS-3-ban. Alacsony tank, nehéz messziről eltalálni is. A fő gondja az ammorack sérülés mások szerint. Elég sok csatám van vele, sosem volt rajta vizes lőszertartó mégis az egy lövéses elpukkanások száma rettentően kevés, nem mondom, hogy nem volt, de kevés. Nálam tehát az IS-3 nyert.

    Nagyon meglepődtem, mert most sikerült beszereznem a Tigris II-őt és ellenfélként az egyik legkönnyebben elintézhető tanknak tartom, benne ülve viszont meglepően jól muzsikál. Az egyik legjobb tanknak tartom stockon is. Azt kell mondjam ezek a 88-as lövegek hihetetlenül jók a németeken. Ezzel lehet tényleg kupolát lőni messziről is, öröm ilyennel játszani. Én úgy érzem lehet szidni a német tankokat, de nem igazán érdemlik meg, mert nekem hozzák az élményt és jól is megy velük. Nekem még a sima Tigris is plusszos, pedig azt tényleg nem könnyű eldugni.

    Ha már mi a legjobb kérdést tettem fel, az is körvonalazódik nálam, hogy a két legjobban játszható tier a 7-es és a 8-as. Itt vannak a legizgalmasabb csatáim és persze a kedvenc tankjaim is. Hogy ne csak az IS-3-at említsem nálam még a nagyon jó kategóriába a következő tankok tartoznak: M26 (nem sokkal maradt le az IS-3 mögött), T20, Tetrarch, T-34 (igen, az orosz), M24, AMX 13 90, IS, Tiger P, IS-4.

    A gold ammo kreditért pedig biztos, hogy csak beetetés. Meglepne ha nem vennék ki hamarosan. Én nagy változást nem tapasztaltam, de azért nem örülök ennek és örülnék ha minél hamarabb kivennék.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz luke. #23222 üzenetére

    Fél évig volt egyfolytában prémem, pár napja járt le. Azóta minden statszámom javult. Eff, damage, winrate. Azt pedig már régen egyszer itt ebben a topikban is leírtam, hogy teszteltem az MM-et prémmel és prém nélkül. Nincs kimutatható eltérés.
    Maguk alatt vágnák a fát a WG-nél, ha lenne különbség a prémes és nem prémes játékos között azon túl, amit a prém ténylegesen nyújt.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz diegho #24422 üzenetére

    Ebből a hármasból melyiket tartod a legjobbnak? Illetve ha van kedved egy rövid jellemzésre róluk megköszönném.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz D.Orion #24496 üzenetére

    Érdekes dolog ez a víz. Tegnap arty-val volt olyan csatám, hogy menekültem a bázisról, mert jött a foglaló ellensereg. Vízen át törtem át épp, mikor meglőtt egy TD és lelőtte a láncom, felraktam gyorsan, de pont nem értem ki és kiírták, hogy meghaltam. Egyből jött a még két élő csapattársamtól, hogy reportoltak. Nem akartam már beírni, hogy ahelyett hogy ezzel foglalkoznak, ha foglaltak volna talán még nem is vesztünk, de fogalmuk se volt, hogy nem öngyilkosság volt, hanem a fenti szituáció. Szóval a játék kezdetén való öngyilkosságot én sem tudom hova tenni, de azért ne essünk már át a ló tulsó oldalára se. Azt se tudom mi történik és jelentem, mert azt hiszem direkt csinálta, vicc.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz diegho #24578 üzenetére

    Ez a videó jó példa arra miért van csak 1-2 olyan tankom ami lassú. Megőrülnék attól, hogy ilyen helyzetben nem tudnék visszaérni. Az, ha az utolsó lövést elrontom az nem zavarna annyira, mert az már szerencsén is múlik, de hogy vissza se tudjak érni, mert egyszerűen olyan lassú egy tank azt nem viselném el.

    Amúgy azt érdemes itt megnézni mennyire jó, ha az arty is mozog és együtt megy a megmaradt társsal. Ha GW is a túloldalon így tesz, akkor nyer az ellenfél a gyorsabb foglalás miatt.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz mynames #28019 üzenetére

    Tegnapelőtt talán a 11. csata lett bukó PZIV-el, abban is ha jobban odateszem magam talán nyerhettünk volna, de már csak a poénból mentem, mert nem hittem el, hogy ennyi nyerő csata következik egymás után. Szóval van másik véglet is, csakhogy ne mindig a rosszról halljunk.

    Amiről már ketten is írtatok, nekem egyértelműen T29-el van a legrosszabb win arányom, engem is kísért az a tank, pedig ügyesen használva tényleg nem rossz, bár a 105-ös lövegénél én még pontatlanabbal nem sokkal találkoztam a WoT-ban így e két dolog miatt el is adtam most már.

    Sokszor figyelem az E-50M-eket és úgy látom talán azzal alkotnak a legkevésbé nagyokat, de mondjuk ennek biztos oka is, hogy a legtöbben ezt fejlesztik ki így olyanok kezében is megjelenik, akik nem a legjobb játékosok. Egy dolgot irigylek csak benne a rammolási tulajdonságát.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz diegho #28609 üzenetére

    El Halluf volt régen és most is a leggyűlöltebb pálya számomra és az is marad. Azonnal kapcsolom ki, ahogy bejön az opció. Kíváncsi lennék, aki szereti mit szeret vajon benne? Talán arty-val el lehet rajta lenni azt elismerem, de mással nevetséges. Heavy-vel megyek körbe szétszednek az arty-k, meddel ha lemegyek bárki szétszed, csak azon múlik a pálya melyik félnek van több medje az nyeri a völgyet és kb. az adott csatát is.

    Amit még nem sajnálnék, ha kivennék az mondjuk a Port. A sok sín miatt nem lehet nagyon rajta futkározni sajnos.

    De hogy jót is írjak. Sand River a hegyeken körbemenő út miatt pl. szerintem jobb lett, élvezhetőbb.
    Kedvenceim. Mines, Prokhorovka, Murovanka, Cliff és persze a városi pályák.

  • Simulacrum

    senior tag

    T-50 tulajként mondom, hogy nagyon örülök a pályaváltoztatásnak, a sok buckáknak. Egyrészt ki lehet használni lapos, illetve amerikai tankkal őket és végre a T-50 és T-50-2 tulajok is megtanulnak majd scoutolni rendesen, passzívan vagy nem játszanak majd a tankjaikkal. Zavarnak egy szint után engem is az artyk, de legalább akkor van pár perces party, viszont ilyen zsebcirkálók 1 perc alatt eldönthetik a csata sorsát, ha normális a csapatuk. Befutásukkal jó esetben 3-4 tankot tudnak kilövetni a csapattársaikkal, ami után már nincs értelme nagyon a csatának. Szóval úgy, hogy nekem is van ilyen scoutom azt mondom nagyon helyes, hogy kicsit megnehezítették a dolgukat.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz Stigma.HC #29038 üzenetére

    Ha nem titok kérlek mondj pár ötletet rá. Gondolom AMX-el lemész a völgybe ha ti vagytok többen vagy felmész egy hegy tetejére. De ha az ellennél több med vagy light van mit teszel? Heavy-vel mit csinálsz ha nem körbemész?

    Sebzés/kill téma. Amióta prémium nélkül játszom nem lövök 1%-os tankokra, meghagyom másoknak, nem éri meg. Nem emlékszem, hogy emiatt buktunk volna csatát. Scoutokat azért kilövöm ha jönnek fél életen, mert az számít, de más esetben nem lövök kis életű tankra. Ahogy valaki már írta, mivel a többség pont ezekre vadászik sose élnek sokáig.

    Lehet én vagyok az egyetlen szerencsés de a patch óta egyértelműen nőtt az FPS szám nálam. Igaz csak normál grafika mellett játszom a fejlesztettet nálam már nem bírná a gép.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz diegho #29872 üzenetére

    Ha jól tudom minden tankfajtának van egy szorzószáma. A TD, heavy magasabb így simán lehet, hogy az egyik oldalon több 10-es med van, mert a másikon több TD vagy heavy. Valaki ezen a topikon is sokszor számokkal bizonyította, hogy talán itt semmilyen susmus nincs a WG részéről és tényleg korrekten sorolja be ezen mutató alapján a tankokat.
    Az persze más kérdés, hogy egy jól játszó med játékos simán felér több heavyvel is.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz Mcray #30873 üzenetére

    Pont most akartam az SG-n egy vitaindítót írni arról, hogy nem tudom miért, de T10-es tankokkal van messze a legjobb statom. Két T10-es tankom van, az IS-4 és a T110E5. Lehet, hogy épp a két legjobbal rendelkezem, de valahogy jól megy velük. Csak randomban megyek, se CW, se ESL, se szakasz, se század, se semmi, csak magam, minden más tankkal is. Minden mutatóm jobb velük nagy átlagban, mint a többi tankommal. Közepes, átlagos játékos vagyok. Erre én csak azt az egyetlen megoldást tudom, hogy T10-ben azért csak jobb játékosok vannak, mint lentebb. Persze tudom, hisz látom, hogy itt is van hátsóval támadó E-100, mindig a Batchattal játszók halnak elsőnek és arra nem képes T8 artyval valaki, hogy ha látja, hogy az ellennél gyors scout van, akkor ne a mezőn várja be. Szóval tényleg vannak itt is hihetetlen játékosok, de csak van mögötte legalább 1000-2000 csata és az mégis több, mint egy nyolcas tankban játszóé.
    De persze, mivel még csak 150 csata körül vagyok ezekkel a tankokkal összesen, lehet a szerencse van velem. Majd nyilatkozom 1000 csata körül. Ha akkor is ez marad a helyzet, akkor csak kimondható, hogy átlagban mégis jobb játékosok játszanak T10-ben.

    Amúgy sajnos, mivel prém nélkül játszom nem túl gazdaságosak ezek a partik, mégis szeretek velük menni. Mind a két tankot bátran ajánlom mindenkinek. Még az IS-7-re lennék kíváncsi. Ki van már fejlesztve, de bőven elég nekem ez a kettő, mert tulajdonképpen kicsit ellentétei egymásnak. Az IS-7-el meg kb. úgy is ugyanúgy kell játszani majdnem, mint az amerikaival.

    Jah és még egy dolog. Amikor felvetődik a prémeseknek jobb MM-et ad a rendszer örök téma. Csak két dolgot szoktam megemlíteni.
    1. Mivel játszottam kb. 1 évig prémmel direkt írtam egy hónapig minden tankkal, hogy a listában hova kerülök, majd 1 hónapig prém nélkül ugyanezt. Természetesen nincs statisztikai különbség. Nem csalnak ebben a WG-sek.
    2. A win arányról meg ez a kép sokat mond. Október közepén járt le az 1 éves prémem, azóta anélkül játszom:

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz diegho #32164 üzenetére

    Most jutottam el az Object 704-ig, ami nagy álmom volt, mert ellenfélként az egyik legjobban utáltam és csodák csodájára benne ülve is azt érzem, hogy hihetetlen jó. Bár mondjuk nekem már az ISU is bejött a BL-10 miatt, de annak ugye két lövés után vége volt. Az Object végre többet bír és még pattanók is vannak a frontról. Szóval mindenkinek csak ajánlani tudom, szuper.
    A kérdésem az lenne, hogy meg tudod-e mondani mennyivel több a javítási költsége az 268-nak? Néztem elvileg mindenben jobb, de prém nélkül csak akkor venném meg esetleg ha lehet vele azért néha plusszos kört is menni. A 704 még pluszos nálam, csak gyenge csatákban nem.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz Mcray #33223 üzenetére

    Ez tulajdonképpen diegho esetében is igaz. A német tankok jó játékos kezében egyáltalán nem rosszabb tankok a többi nemzeténél, sőt. De átlagos játékos kezében egyértelműen rosszabbak. Vegyük a Panthert. Nagyon erős a gyanúm, hogy talán a Löwe után ezt a modellt gyújtottam föl legtöbbször, ha ellenem jött. Célozni se kell rá, mert olyan hatalmas. Ugyanígy a legtöbb német heavy nagysága nagy hátrány átlagos játékos kezében, aki néha kamikaze módjára nem rejti a tankot. Oldala bármivel átüthető. Míg mondjuk az IS-3-al simán lehet kamikaze módjára játszani, megszámlálhatatlan 0 damage jön akár oldalról is rá és lapossága miatt élvezet látni mennyi lövedék süvít el a fejem fölött, ha azzal játszom. A francia töltős tankokra ugyanez igaz, jó játékos kezében halálosak, közepes játékosok viszont mindig meghalnak velük az első perceben.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz ollie #34071 üzenetére

    Annyi biztos, hogy a német tankok nem rosszabbak a többieknél. Kicsit talán nagyobb tudás szükséges hozzájuk, de abszolút játszhatók. Nekem nem jobbak, hanem kb. ugyanolyanok a statjaim velük, mint a többi nemzet tankjaival. Nekem egyértelműen a francia táras tankok nem mennek, nem tudok igazán menekülni velük. Tegnap egy olyan meccset mentem Tiger II-vel, ami tökéletes példa lenne a német tankok használatára. Hihetetlen apró lyukon, tankroncsok között is betalál a top ágyúja annyira pontos. Biztos vagyok benne, hogy igazán jó játékos ezt pontosan tudja és nagyon ki tudja használni. Én mivel sajnos előre rohangászás mániás vagyok sokszor megütöm a bokám.

  • Simulacrum

    senior tag

    Itt konkrétan ki tudjátok számolni pontosan mennyi xp kell az adott százalékhoz.

    Értelemszerűen 100% jelenti a legénység 100%-osságát és mondjuk 200% jelenti azt, hogy 100%-os a legénység és az első perk vagy képesség is 100% és így tovább.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz Mcray #35437 üzenetére

    Abszolút egyetértek ezzel, nagyon dühítő, mikor mindent megteszel és a győztes csapat alig sebzője is több xp-t kap, mint te. De valahol teljesen más lenne a játék, ha ez nem így lenne. Biztos nem mennél vissza bázisra kilőni az 1hp-s foglaló ellenséget, ha tudnád, hogy az oldaladon még zsíros teli hp-s ellenségek vannak. Nem mennél át a másik oldalra segíteni a csapattársadnak, mert minek, kikapunk, de ha maradsz többet tudsz a saját oldaladon sebezni. Kíváncsi lennék rá, hogyan borulna a játék, lehet jobb lenne, de az biztos, hogy máshogy néznének ki a csaták.

    Éppen nem olyan régen dieghoval voltam egy csapatban. Én T-50-el szaladgáltam egy arty mentes csatában Fjordson, sok szerepem nem volt, főleg mert diegho mellett egy HAMI-s srác is volt, így a csata kb. az elején eldőlt. De mégis nagyon jó volt számomra, mert egyedül maradt a felső részen egy Stug és jött vele szemben az ellen top heavyje, előtte szépen lerendezett vagy 3 ellent. És nyomta az SOS-t erősen. Én gyorsan felugrottam és körbeszaladgáltam a heavy-t, amit addig ő szépen kb. 10 hp-val végig ki is lőtt. Jó érzés volt így végezni a csatában, mást úgy se tudtam volna csinálni. Ő sebzésben meg is előzte a HAMI-s srácot ezzel. Lehet ilyenek nem fordulnának elő onnantól, ha nem számítana a vereség a kapott jutalmakban.

    [ Szerkesztve ]

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz diegho #35454 üzenetére

    1SBP, HAMI, HUNS, MUMMY, PTS, UNICA eddig kb. erről a hat klánról tudtam, hogy top és ezeket mindig figyelem, hogy melyik oldalra kerülnek, mikor játszom. Tudom, hogy álljak hozzá az adott csatához. :)
    Most direkt rákerestem és megtudtam még 5-öt, amire figyelhetek: QNQ, EFE, RT, RED-R. QV. Jobb tudni mire számíthatok. :)

    Ma én is azt tapasztaltam, hogy magas tierben voltak érdekes játékosok. IS-4-ben ült 40%-os találati arányú emberke, sajnos ilyenkor ha csak egy tier10-es van szinte esélytelen a csata. Hihetetlen látni, hogy IS-3-mmal is játszanak olyanok, akik a hátsójukkal mennek támadni az ellent. Jó lehet a gold ammo miatt szemből is sérülne, de így még ki is gyullad a szerencsétlen és egy lövés. :DDD

    (#35455) vhw Ez pontosan így van, de ha a nyerés nem lenne így kiemelve, akkor a lelkiismeretes játékos is meggondolná a visszafordulást, hisz valószínű rosszabbul járna.

    (#35471) Stauffenberg atti leírta a lényeget. A WG-nek nem érdeke a jó játékosok kiemelt díjazása és érdeke, hogy a gyenge játékosnak is legyen öröme azáltal, hogy sok xp-t kap még ha semmit sem csinált is győztes csata végén. Támogatnám, hogy a plecsnik különböző jutalmakkal járjanak még akkor is, ha a WG úgy súlyozná, hogy győzelem legyen a fontos, azaz mondjuk a Védő és a Foglaló medál érne kimondottan sokat.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz diegho #35794 üzenetére

    Azonnal felraktam én is ezt a modot. A látótávot, meg irányzékjelzőt azonnal kivettem, de a tankok neveinek mutatása szerintem rettentő hasznos. Így nem kell jobb klikk forgatással megnéznem ki van a másik oldalon, hanem rögtön tudom és ez tényleg hasznos arra is, hogy merre ne menjek, mert esélytelen vagyok az ott szembejövővel szemben.
    Kevés modot használok, ami még nekem sokat segít az az ikonmód, amivel rögtön látom a tank színei miatt melyik oldalon mennyi a med és a heavy arány. Ez azért rögtön fontos, hogy merre induljak el, hol fog jönni az ellen várhatóan.
    De pl. XVM-et még véletlenül se használok, egyrészt nem is szeretné a gépem, mert nem a legmodernebb, illetve sokkal jobb, ha nem tudom éppen milyen játékos van mellettem, mert csak idegbajt kapnék. Elég tudnom a jó játékosokat a klánnevekből és annyi. :)

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz jano_77 #35825 üzenetére

    Igen, nálam nem cirill betűvel jelzi, hanem rendesen. Én ezt raktam fel.

    Közben gondolkoztam, lehet azért, mert nálam fent van a Statistics pack, annak is magyarított (angolosított) verziója, amiben külön szövegkönyvtár is van. Lehet ez is innen veszi a tankneveket és azért nem cirill.

    [ Szerkesztve ]

  • Simulacrum

    senior tag

    Hihetetlen különbség van a hétvégi és a mondjuk hétköznap reggeli játék között. Most vagy 15-0 ide vagy 0-15 oda, akkor sem élvezetesek a csaták, ha mi nyerünk. Pedig ekkor érne rá az ember jobban játszani. Kár ezért.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz Napfénysüti #36635 üzenetére

    Számomra óriási csalódás volt a Patton. El is adtam már az M48 kifejlesztése után. A Pershingel van az egyik legjobb statom a WoT-ban. Az egy semmilyen tank, mégis nagyon jó köröket lehet vele menni. Most a T-54-el rohangálok, ég és föld a Pattonhoz képest. Erről pattannak lövedékek, jó a camoja, az én játékstílusomhoz sokkal jobban passzol. Ettől függetlenül régen nagyon magas volt a winrate-je a Pattonnak, nem tudom mostanában hogy áll. Tesztszerveren ki fogom próbálni majd az M48-at, mert ugye a Patton legényeknek csak találni kellene valami helyet, de ha nem tetszik akkor visszaveszem a Pershinget nekik.
    Csakhogy legyen más vélemény is.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz diegho #39933 üzenetére

    Csak a francia és a német ágat vittem arty-ból, ezeknél is csak 6-osig. Azt kell mondanom, hogy az ég és föld különbség nem elég kifejező arra, hogy mekkora különbség van a Lorr 50-es és a GW Panther között. A GW pontos, sokkal nagyobbat sebez, TD módban is sokkal jobban használható. Csak a gyorsaság az egyetlen előny a franciának, de a GW is elég fürge. Szóval én azt mondom ennyire kis tapasztalattal, hogy meglepne, ha nem a GW Panther lenne az egyik legjobb arty a játékban.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz stork13 #40462 üzenetére

    Abszolút nem szeretnék belefolyni a vitába, csak annyit tudok hozzátenni, hogy kb. úgy tud hasznot húzni a gyenge játékos a jóból, hogy a jó megnyeri neki a csatát ezáltal sokkal több xp-t kap. Igen, jogos, amit írsz, ha a jók és a gyengébb játékosok külön játszanának, akkor is tudna alapvetően ugyanígy nyerni egy-egy partit, de hidd el nekem rengeteg döntetlen csata lenne, ami mindkét fél számára vesztes csata szerinti xp-t jelentene. Sok gyenge játékos csak áll egy helyben a bázisán és védeni próbálja azt, de nem indulna el, bármi történjék is. Az időt sokan nem is figyelik. Bár megmondom őszintén kíváncsi lennék, hogy igazam van-e ebben, lehet nem és jobban mernének menni, ha tudnák ugyanolyan szintű játékosok vannak az ellen oldalon.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz BaLee #40547 üzenetére

    Ha megnézi a statisztikáját és rámegy az adott nemzet kitüntetésére, akkor a szöveg után alul kiírja a hiányzó tankok nevét.
    Esetleg megnézheti itt is.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz Patrick76496 #40700 üzenetére

    Na akkor nem csak engem. Nagyon meglepett, csak azért próbáltam ki, mert volt aki dicsérte. Mivel a Lorraine-el 9-es medként szerintem az egyik legrosszabb teljesítményt nyújtottam, már meg sem vettem a Batmobilt. Úgy gondoltam nagyon nem való nekem a táras tank. Én úgy gondolom az lehet az oka, hogy nekem is nagyon bejött az 50B, hogy annyira nem mobilis, mint a Lorr és így nem érek azonnal oda elsőnek sehova így nem lőnek szét. :D Nekem ugyanis ez a fő bajom, sajnos sokat rambózom, a franciák pedig ugye ezt nem bírják. De az 50B-vel szépen hátulról hihetetlenül lehet osztani és kicsit jobb is az ágyúja, mint a Batnak, plusz szerintem annyival nem is fordul gyengébben.

    Most azon nehéz döntés előtt állok, hogy induljak-e el a francia nehéz ágon vagy kezdjek neki a kínai közepesnek. Ez utóbbi mellett az szól, hogy egyértelműen a közepes tankok a kedvenceim és az a nagy durrantó mondjuk a WZ-120-on nagyon vonz, nagyon bejött tesztszerveren. De vonz ez az 50B is.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz diegho #40856 üzenetére

    Abszolút érthető lett a beszéd, hangosítás meg van az erősítőn, szóval a hangerőn lehet javítani itthon is. :)

    Jó lett az IS-3 bemutató, de én még Mcray-nél is továbbmennék. Én szívesen látnék vesztes csatákat is vagy esetleg olyat, amiben pontosan érezted miben hibázhattál és esetleg ha máshogy csinálod jobb lett volna. A hibákból nagyon sokat lehet tanulni.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz Skyhunter #40930 üzenetére

    Csakis északi oldalas videó érdekel Serene Coastról, déli oldalról meddel elég egyértelmű a dolog, de még heavy-vel is. Nagyon féloldalas lett az a pálya, örülök, hogy kiszedik majd.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz Fel #40978 üzenetére

    Van valahol erről táblázat, hogy egyes tankoknál mennyi idő ez?
    Megdöbbentő volt, hogy T-54-en kb. fele annyi idő alatt felrakja a négy munkásember a láncot, mint M48 Pattonon. Pedig 100% mindkettőn a javítás minden embernek és mindkét tankban 4 ember ül. Kár, hogy ez nem egységes legalább így.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz diegho #41101 üzenetére

    Ha azért játszol a Tigerrel, mert az E75 a cél, akkor nagyon jól döntöttél. Mindig is erre a tankra vágytam, mióta ellenfélként a legnehezebben legyőzhetőnek éreztem. Nos meglett és tegnap felkerült rá a nagy löveg is. Azt kell mondanom, hogy hihetetlen jó tank. Egy tényleg közepes játékos kezében, mint amilyen én vagyok is halálos és csatamegfordító tank. Nagyon jó csatákat megyek vele, nagyon sokat lehet vele sebezni. Pattognak róla rendesen még ebben a goldvilágban is. Bőven pluszos prémium fiók nélkül is. Nem is tudom van-e még ilyen 9-es tankom. Szóval azt kell mondanom, ha eléred a te kezedben gyilkos bestia lesz. Most megjósolom, hogy sokkal jobbnak fogod tartani, mint az orosz csodákat, bár az IS4 is nagyon jó.
    Mindenki másnak is ajánlom természetesen, bár azért sajnos látni vele teljesen tanácstalan játékosokat is, hogy árnyaltan fogalmazzak.

Aktív témák