Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dfsz34

    őstag

    Mindig van lejjebb. Tier7-9 csata, At15-el tudok sebezni 1200, egyet kilövök de körbevettek, ennyi. Nézem a másik 14 játékos közül a legtöbbet sebző 500 hp-t szedett le, a többi még kevesebbet és volt két tk is. 2:15 a vége.

    Ez mi a büd.s franc, komolyan kérdezem?

  • dfsz34

    őstag

    Így néz ki a bajnok csapat, ami csupa sniperből áll :)

    Győzelem!
    Map: Malinovka 2014.02.06. 12:42:33
    Jármű: AT 15
    Exp: 1 725 Credits: 83 814
    Csatában elért Achievement: Őrjárat

    A mai napom epic, csak az AT15-el mentem 3/17 a győzelmi arány, 850wn7 mellett. Nyilván nem manipulál semmit a wg, azért van csak sorozatban orbitális bukó csata, de olyanok, hogy még sebezni sem tudok, mert az ellenség körbevesz és legyűr egy pillanat alatt. A társaim alig bírnak ma sebezni, ezért az xp is valami gyalázatosan kevés. Ezért is, meg azért is, mert egyszerűen nincs célpont, párat tudok belelőni az ellenségbe és máris egy csomóan lőnek, artyk is. Ja igen, egy gondolat, hogy ha nincs az arty nerf, akkor az AT15 egyszerűen játszhatatlan. Most is, ha már két arty van és nem teljesen hülyék, akkor szinte semmit nem tudok csinálni a lapuláson kívül, jó mondjuk a csapataim is gyalázatosak, az hozzá tartozik, de ezzel együtt is az artyk pillanatok alatt kiszednek. Volt 5 artys csata, próbáltam két fedezék között kb 100m-t megtenni, 2/3 hp-m bánta.

    Mindegy, a mai harmadik győzelmem tetszett, tier10 csata volt egyébként, csak a miheztartás végett. Természetesen ez is bukónak indult, 0/5 volt az állás, de a csapatom hagyta, hogy felderítsek nekik.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    Végre eladtam az AT15-t és a második csatám a Tortoise-val. Az elsőben redshire, 1 zászló, nem értem oda a stock motorral, befoglalt az ellenfél, nulla sebzés a 2/3 csapatnak.

    Úgy látom ezzel is meg kell dolgozni majd az ászért. Annyi van, hogy megvettem a nagy ágyút szabad xp-ből, de a motor és a lánctalp még stock.

    Amit viszont nem lehet megszokni, hogy a tortoise-val rejteni illik a jobb oldalát, de azt a buta lökdösődést és taszigálást, amit az ostoba noobok művelnek. Nem lehet miattuk beállni a jó pozícióba és ha mégis, akkor biztosan valaki taszigál a lövés közben. Néha már azt kívántam, hogy lőjék ki a csába az ostoba csapattársaimat mellettem, mert semmit nem segítenek, de hátráltatni, elém ugrálni, fraget lopni, taszigálni és foglalni a jó helyet azt nagyon tudják.

    Csak 2 kill, mert a csapattársaim megőrültek, ha lepusztítottam egy ellenséget és egymást meg engem lökdösve mentek előre, hogy ők öljenek. 5920dmg. Valószínűleg a kevés kill miatt nem lett több xp.

    Győzelem!
    Map: Ruinberg 2014.02.06. 17:21:23
    Jármű: Tortoise
    Exp: 3 800 (x2 minden nap az első csatáért) Credits: 99 407
    Csatában elért Achievement: Acélfal, Védő, Mesterlövész, Kiváló Lövész, Elit lövész, Kiváló sofőr jelvény: "2. osztály"

  • dfsz34

    őstag

    válasz Antonius1978 #42980 üzenetére

    Nem minden aranyat :) A heat-et igen, azért okosan kell vele. Mondjuk az a T57 meg is érdemli, ha nem elég neki a 258 pen.

  • dfsz34

    őstag

    válasz SoulReaver #42983 üzenetére

    Nekem ma 44%, mert a tortoise feljavította. AT15-el mentem 5/21-t előtte.

    Rengeteg az agyhalott, az biztos. Sok a buta foglalásos vereség is.

  • dfsz34

    őstag

    A kapott kredit mennyiség elég combos :)

    Győzelem!
    Map: Siegfried Line 2014.02.07. 11:10:25
    Jármű: SU-122-44
    Exp: 5 382 (x3 minden nap az első csatáért) Credits: 591 521
    Csatában elért Achievement: Mesterlövész

    ok, tudom, tudom, akció van, de akkor is jól néz ki

  • dfsz34

    őstag

    válasz Tiszteletes #43110 üzenetére

    Annyiban egyetértek Diegoval, hogy aki nem tudja ellesni és megérteni a replay-ből, hogy mi és miért történik, arra amúgy is kár az időt pazarolni. Ez nem a dedó meg az általános alsó. Kérdezni lehet, csak szerintem aki alap dolgokat kérdez, arra szintén kár az időt pazarolni.

    A klánoknak van tanító részlege, ott lehet esetleg, ha van hozzá türelmük, fene tudja, van-e ilyen ember.

  • dfsz34

    őstag

    A Tortoise valami kegyetlenül jó tank még stock lánctalppal és motorral is.

    Most jártam úgy, hogy El Hallufon áttört az ellenség jobb oldalon és mentem a dűne mögött védeni és belefutottam 5 ellenségbe, JT, löwe, foch, wt pz4 és tiger2. Teljesen nyílt terep, de szerencsére arty nem volt.

    Kipróbáltam a trükköt és működik, hogy a Tortoise-t be kell annyira forgatni, hogy az ágyú a teljes baloldali kitérítés mellett még tudjon lőni. Az 5 ellenség nem bírt kijönni a szikla mögül és mindössze három sebzőt tudtak lőni 2,5 perc alatt. A 3 megmaradt ellenség az utolsó kb 40 másodperce meg visszavonult és nem támadott tovább, pedig egyedül voltam ott (a kedves társaim a térkép másik felén vadásztak két medre), de annyira pattogtak a lövések a beforgatott Tortoise-ról, hogy megijedtek, illetve már nem sok hp-juk maradt és életben akartak maradni.

    AT15-n is működik, mert ott tanultam, de a tortoise ágyújával büntetni is tudok.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Cseri0058 #43122 üzenetére

    Úgy látom nem spórolsz az arannyal :)

    Korábban 300 volt a penje az aranynak, kár hogy én már csak a 250-es tudtam játszani.

    (#43123) diegho múltkor egy paradicsom e5 seggbe lőtt, mert felszólított, hogy a völgybe menjek, de én a városba mentem a maus-al.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz K6000 #43129 üzenetére

    Fene tudja, de nem olyan könnyű lőni. Ha teljesen szemben áll az ember, akkor valahogy könnyebben meglővik, mert a csúszó is betalál így meg rengeteg a pattanó lövés. Talán az oldala a géppuska fészeknek erősebb, de passzolom, hogy miért pattognak így jobban, de a tapasztalat ez.

  • dfsz34

    őstag

    A JT8.8 is szépen tudja f.sni a kreditet, nettó 139k :) 4,1k dmg 2,5k spot és 1 kill (a kis alfa átka, mindig ellopták a fraget).

    Győzelem!
    Map: Sand River 2014.02.07. 20:49:56
    Jármű: 8,8 cm Pak 43 Jagdtiger
    Exp: 7 065 (x3 minden nap az első csatáért) Credits: 145 846
    Csatában elért Achievement: Szárnysegéd

    Lassan gondolkodom azon, hogy full arannyal megyek a húzó tankjaimon (tortoise, kv3, t28 proto), sokba kerül de lazán ki lehet termelni és ha a sok agylény is tudja köpni az aranyat orrba-szájba, akkor én sem spórolok ezután. Már 47 milla kreditem van és maximum további 4-5 ág érdekel már csak emellett a három mellett. Minden sza.ból bevásároltam már nyakig, innentől másra nem tudom a kreditet elkölteni, jöhet az arany lőszer ami csak a csövön kifér.

    Kihasználva az akciót, vettem és részben átképeztem 100%-os legényeket a hellcat-ra, mert szeretek vele menni, de a proton vannak a legények. 2000 fölé ugrott azonnal a napi wn7 úgy, hogy kb 20-30% hellcat csata van benne, a többi mindenféle, húzótankok, tízesek. A hellcat valami szuper gép, újra bizonyított :)

  • dfsz34

    őstag

    válasz Jo33by #43188 üzenetére

    7-800? Maximum az E100, a TD-k meg Arty lő ekkorát.

    Egyébként már tier8-ban is lőnek ekkorát, ilyen pofonért nem kell tier10-be menni.

    A T34 amúgy nem első vonalas támadó tank. A penje viszont szinte annyi, mint az IS7-nek, úgyhogy az az ágyú jó oda. Lassan tölt, ez van, azért csak kilences az ágyú. Meg lassan céloz, de pl az IS7 is borzalmasan lassan céloz.

    Azt kell eldönteni, hogy valaki össze..ja-e magát a tier10-től vagy sem, mert a tank maga simán jó oda is.

    Óvatosabb harcmodor, több sniperkedés kell, dombos rész nagyon ajánlott, de bármi jön szembe jó eséllyel lehet sebezni. Nekem például kimondottan tetszett és tetszik most is, hogy tier10 ellen is megy, hiszen azok ellen is meg kell tanulni harcolni.

  • dfsz34

    őstag

    válasz L-e-f-i-e #43333 üzenetére

    Azért maradjunk annyiban, hogy nem igazán hozza vissza. Vannak tankok, meg játékstílus, ahol létérdek a hatodik érzék, de ha megy előre az ember, akkor majdnem mindegy bár kétségtelen tény, hogy a leghasznosabb tulajdonság. Nem hiányozhat egy tankról sem.

    Most visszavettem a T29-t és dobtam rá 4db 100-as legényt a kettő 4 skilles megmaradt mellé, mert azok nem kellenek a tízes tankokba (T57, e5).

    Egyértelmű, hogy ilyen fun tank esetében nem fogok eldobni skill-t, mert 30e xp-t is elég idő össze farmolni. Erősen kétlem, hogy bármiféle érzékelhető hátránya lenne, ha egy játékos esetében nincs javítás, hanem helyette a hatodik érzék van, ami nyilván nem lesz aktív egy ideig. (Mondjuk most verem a fejem a falba, csináltam vele elsőre egy 4800xp-s 3x kört és elfelejtettem a gyorsított képzést bekapcsolni). Az elszenvedett xp veszteség viszont fáj, annyi aranya meg a krőzusnak sincs, amennyi az ilyen átképzésekhez kellene.

    Azt szoktam csinálni, ha a BiA-t fejlesztem, akkor nem jelölöm ki, csak hagyom, mert ha közben tankot kell váltani, akkor 90%-ost szoktam választani és olyankor az ilyen ki nem osztott xp-t használja fel és 100%-on marad az ember. Egyébként meg ha mégis resetelni kell 3-4-5 skilles embereket, akkor arany, más opció ott már nincs.

    Még egy gondolat, valaki kérdezett a T34-ről talán tegnap. Még egy érv a T34 mellett, hogy igen jók az amerikai 10-es nehéz tankok és a T29 szintén kihagyhatatlan, azt a tankot meg kell tartani szórakozni. A T32 szintén elgondolkodtató, ha valaki szakaszozik, elég jó nyolcas tank az is. A kisebb nehéz tankok is jók, de annyira nem kiemelkedőek, mint pl a T29 a tierjében. Ilyen módon a legénységeket is segíti fejleszteni a T34 és közben jön a kredit mellé.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Atlantis #43381 üzenetére

    A Borsig borsó az egyik legnagyobb op tank a WT sorozatban, szerintem a tier-el súlyozva durvább, mint a WTE. A WTE jó természetesen, de messze nem emelkedik ki ennyire, főleg miután már mindenki tudja, hogy he-t kell adni a WTE pofájának, ami az ágyút is kiüti szépen. obj268 1150-t bevert neki he-vel, plusz nem tudta az ágyúját használni egy ideig és vége volt. A borsó is érzékeny a he-re, de elképesztően jó kamoja van, szóval először észre is kéne venni.

    Most nem tudom hogyan van, de karácsony előtt 1536 alap xp nem volt elég a tank ászhoz, ami sokat elmond a borsó képességeiről.

    Volt szó a WT pz4-ről, most megnéztem és xp-ben szinte hajszálra ugyanazt hozta nekem, mint a borsó, igaz egy tier-el magasabban. Nem olyan rossz tank az sem és arra szintén nem egyszerű móka ászt szerezni, úgyhogy ott van az is a szeren.

    Mindkettővel 58-60% WR-em van, ami 5%-al magasabb, mint az átlagom, újabb bizonyíték az op voltukra.

    Ellenben a WTE-vel 48% csak. wtf. A WTE nagyon ki van szolgáltatva a csapatnak, sajnos. Azonnal spotolják és kilövik, a támadásba csak úgy tud bekapcsolódni, hogy látókörön kívül követi a csapatot és onnan lő, vagy megy velük és kitáraz, de utána meg kell(ene) védeni, ami a legritkább esetben történik meg. A legszebb példámban egy f155 megkerült fél várost siegfried line-on, elment 6-7 saját tank mellett úgy, hogy az épület egyik oldalán ment a másikon volt a saját tank és utána persze kilőtt engem és le is tudott lépni. Mindenki foschott a fochtól (noob volt az összes) és hagyták menni, fantasztikusan megvédtek. A másik dolog, hogy a WTE nem fogja megúszni hp veszteség nélkül, tehát igyekezni kell(ene) vele magányos ellenfelet vagy alacsony hp-s keresni, hogy ne kapjon az ember sok találatot azonnal.

    Az odáig rendben van, ahogy sokan használják a WTE-t, elbújnak valahol és sniperkednek, mert talán úgy a leghatékonyabb. Aki nyomulósabb és nem kezeli mesteri szinten, azt szétkapják, márpedig ebből van a legtöbb. Magamat sem tartom mesteri WTE-nek, de gyakran kijön a lépés, csak látszik a WR-n, hogy győzni, na azt nehéz vele. A borsó vagy a pz4 le tudja hozni a csatát, a WTE nem biztos, mert már kiismerték.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Rathrol #43452 üzenetére

    "Amúgy meg E-25 annyira nem jó amennyire rebesgetik, "

    Én általában figyelek arra, ha ismerem az adott prém tankot, akkor ne vakítsák meg a kezdőket brutális hozamról mutogatott képekkel, mert átlagban kb ismerhető, hogy mit hoz egy tank.

    Mindezzel együtt azt kell mondjam, hogy az e-25 még jobb, mint a híre. Elfogadom a statisztikát, mert számokkal nem állok neki vitatkozni, nem is lehet, de azt egészen biztosan kijelenthetem, hogy az E-25 messze messze többet fog ennél a nettó 9k-nél hozni. Ok, elhiszem, hogy az agy nélküli paradicsom megveszi, megy vele párat és mi ez ? felkiáltással eldobja, eladja, mert nincs páncélja, gyengének tűnik a lövege, nem viszi szemből auto célzással az is3-t, at15-t meg a tiger2-t, (löwe, t34 emiatt nagyobb eséllyel tetszik meg neki).

    Szerintem viszont már egy minimális gyakorlattal a sokszorosát lehet vele termelni.

    Két hetes prém tankom van még ezen kívül, az e25 1612 átlagsebzést / 907 xp tud nálam, a su12244 meg 1381 / 751 és pantherm10 meg 998 / 666. Most az teljesen mindegy, hogy milyen a szintem, elhiszem, hogy mások még többet tudnak kihozni ezekből a tankokból, csak azt akarom mondani, hogy már sebzésben is többet tud az E25, mint a másik kettő, ráadásul a su-ba drága a lőszer, úgyhogy a nettó kredithozam messze jobb az E-25-ben. Továbbá adjuk hozzá a spot dmg-t, mert nagyon jó felderítő tank is az E-25. Azt nem tudom sajnos megmondani, hogy kreditben ez mit jelent, de gondolatban adjuk hozzá azt is, talán az átlag xp adhat némi iránymutatást.

    Egy dolog valóban hátrányos az addiktív hatása mellett, hogy csak 4 legény megy bele, de a fun faktor ezt messze kárpótolja.

  • dfsz34

    őstag

    Ez már nagyon érett neki. A sokadik ászom a Siegfried line csetepatéban és csak 3 arany lőszerbe került, olcsón megúsztam.

    Győzelem!
    Map: Siegfried Line 2014.02.10. 22:47:53
    Jármű: KV-3
    Exp: 4 790 (x2 minden nap az első csatáért) Credits: 65 983
    Csatában elért Achievement: Kiváló sofőr jelvény: "Tank ász"

  • dfsz34

    őstag

    válasz PR0JECTNR56 #43583 üzenetére

    "T34 profitability increased by 5%"

    Érdekes, nincs kötőjel, tehát az amerikai prém tanknak kéne lennie, de az eddig is jól adta a kreditet. Úgy látszik sok siemka vett mostanában és lehúzzák a kredit értéket, másra nem tudok gondolni.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Bingisz #43602 üzenetére

    Ahhoz képest, hogy a JT8.8 ráadásul olcsóbb is, de annyira jól adja a kreditet, hogy a többi tankot fel kell zárkóztatni hozzá, hát érdekes. A t34-3 járt a legjobban most vagy járt eddig a legrosszabbul, nézőpont kérdése, mert drága, de mégis olcsóbb, mint a nehéz tankok és jobban fogja a kreditet hozni. Eddig nem érte meg, de talán ezzel a változtatással már versenyképes lesz.

    Más.
    Eddig ezt a normális modpackot találtam a vitris mestertől, csak még néhány dolog hiányzik, azt még vadászom.
    [link]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Tomi0703 #43693 üzenetére

    Nem annyira egyszerű szerintem, mert nekem nincs meg rá az ász és a lenti eredménynél jobbra csak 2. osztályt adott volna, de már van első osztály rá. Szerintem bugos ez a kijelzés, ha már megvan az ász rá. Pl nekem első osztály van rá, és kb ez az xp a 2. osztályra elég.

    Győzelem!
    Csata: Karelia 2014.02.11. 16:12:55
    Jármű: T-34-85
    Szerzett tapasztalat: 2 574 (x2 minden nap az első csatáért)
    Szerzett kredit: 30 115
    Csatában elért Achievement: Kiváló sofőr jelvény: "2. osztály"

  • dfsz34

    őstag

    Nme tudom eldönteni a tank ász dolgot, erre megkaptam, de ez jó eredménynek számított korábban is? 2932 dmg 5 kill. Tényleg gyanús, hogy resetelték.

    Győzelem!
    Csata: Karelia 2014.02.11. 17:43:54
    Jármű: T-34-1
    Szerzett tapasztalat: 3 500 ( x2)
    Szerzett kredit: 42 891
    Csatában elért Achievement: Kiváló Lövész, Kiváló sofőr jelvény: "Tank ász"

  • dfsz34

    őstag

    Hova lett az a funkció, hogy a teljes legénységet barakkba tudom küldeni?

    Most egyesével kell pakolgatnom, ez nagyon gáz így.

  • dfsz34

    őstag

    válasz #43783936 #43874 üzenetére

    Ja, legszebb, mikor megy a szervusz xy, meg spotolsz nekem? Ismerősök voltak és ezt kérdezi a tiger2 a ferdinandtól. Azt hittem hülyéskedik, de rákérdeztem és nem, komolyan gondolta, mert ő állítólag sniper tank és a ferdinandnak erős az eleje. Sima vereség volt a csata, két ilyen top tank mellett, mert a Ferdinand tényleg spotolt úgy kb 1,5-2 percig, de legalább ő csinált valamit. A tiger2 végig várta a spotot, lőtt talán három sebzőt (lehet aznapi egyéni rekord volt) és szépen körbevették.

  • dfsz34

    őstag

    Mentem egy kört az obj268 a nerf után, de szerintem nem lett számottevően gyengébb. Csináltam egy jó üzletet, volt kb 490 arany lőszerem még jóárasítva vettem és most eltűnt, de helyette a teljes árat visszaadták kreditben. Nagyon jól jött, mert fölöslegesen vettem a sok arany lőszert, alig kell használni. Csak nagyon ritkán, ha a győzelemhez úgy érzem, hogy fontos.

    A kamoját megpiszkálták, de valahogy furcsa, mert el hallufon nem tudtam kiállni a homokdomb tetejére, állandóan spotoltak úgy, hogy én minden jóval, optikával, skillekkel együtt sem láttam meg, ki az. Bokor nem játszik, homok volt minden irányban. Ellenben kb 400-410m-ről kiszedtem egy is7-t és nem spotolt. Valahogy furcsa ez nekem, ki kell alaposabban tapasztalni.

  • dfsz34

    őstag

    Pár észrevétel, mert változtattam a játékstílusomon tegnap óta. Van pár mumus tankom, amikkel nem bírok ászt csinálni (vk3601h, t54e1 és amx50100), gondoltam majd most. Persze ezekkel nem, de egy csomó más tankkal tudtam ászt csinálni. Azt tudtam, hogy agresszívan menni kell, különben esélytelen az ász meg kitömtem arannyal a tankokat és a szokásos adag tripláját viszem.

    Ami viszont meglepett, hogy ugye az ász miatt felvettem egyfajta ultra agresszív támadó stílust és a tegnapi wn7-em 2072, wn8 2786, a mai eddig 2097 (wn8-t nem tudom, nem mutatja nekem). Nem ezt vártam, sőt azt vártam, hogy rosszabb lesz, mert a sebzés visszaesett némileg. Eddig is kb ennyit sebeztem, csak több sniperkedéssel, most meg közelről inkább.

    Amit viszont nem bírok megszokni, hogy rendszeresen olyan helyzetben találom magam, amikor körbevesz az ellenség vagy elakadok valahol és a társaim meg lapítanak, mint xar a fűben és segítség a legritkább esetben jön csak. Eddig elég jó volt a túlélési rátám, az most nagyon lecsökkent. A TD-k addig segítenek, amig nem jelez nekik a lámpás, aztán utána már használhatatlanok.

    Persze ezt eddig is tudtam, mert nézem a nagy játékosok adásait hogy nagy stat csak agresszív stílussal érhető, de ennek tényleg ára van. Meg kell szokni, hogy bizony kilőnek ostoba helyzetekben, pl tölt az amx, nem tudok menekülni mert van a fedezék meg a nyílt terep és ott van egy egyszámjegyű hp-s ellenfél, csak egy lövés lenne (kösz wg az ilyeneket, nagyon szeretem az amx-el), de nem, akkor sem. 2-3 saját tank is ott van a közelben és nem, senki nem figyel, senki nem segít és kiszed az ellenfél röhögve. Ha pattan, akkor még párat belém tud lőni. Rammolni nem tudok, mert ha elhagyom a fedezéket az a biztos halál és így még valami egészen minimális esélyem marad. Ilyenkor a hajam tudnám tépni a tehetetlenségben. Másik, amikor körbevesz az ellenség és ott vannak, tiszta célpontok, nem mozdulnak, mert engem lőnek folyamatosan és nem, azért sem lövi ki őket senki. Vagy hozzászokom ehhez valahogy vagy leállok ezzel az agresszív stílussal, mert túl idegesítő nekem. Szeretek inkább megfontoltan haladni, lehet nekem az inkább való, csak kéne az ász is valahogy.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Angel1981 #43978 üzenetére

    A wn8 elvárt értékeket néz, az a számolás egyik alapja, azaz pl az m7 nyilván egy sz.r tank, sz.r értékekkel (hátulról a negyedik a listán) és aki jól megy vele, annak brutális lesz a wn8.

    A másik, hogy nem olyan eccerű a wn8-at húzni a hellcat-al, mert az elvárt érték valamennyire tükrözi az op mivoltát, de azért nem kell megijedni, sok a siemka moron, úgyhogy még mindig szépen javítja a statot.

    Meg ahogy látszik, mások lesznek a húzó tankok a w8-ra, akár az m7, de aki a b1-el meg az amx40-el meg a sturer emil-el jól megy, annak csillagászati wn8-a lesz :) Meg kell nézni a tank listát és ami az alján van, azok jó eséllyel a wn8 húzó tankok. Most nézem, hogy a lista nem teljesen korrekt, gondolom javítgatják, sok tanknál csillag van, az nem azt jelenti, hogy rossz, csak valami pillanatnyi számolási gond van vele.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Angel1981 #43987 üzenetére

    Nagyjából igen :) de kiegyenlítettebb, mint a wn7, tehát nyilván megy más tankkal is az ember és ott az átlag felett kell menni a jó wn8-hoz.

    itt a leírása egyébként:

    [link]

  • dfsz34

    őstag

    válasz dfsz34 #43988 üzenetére

    Ez egy jó link

    [link]

    Itt kel bogarászni az adott tankot és ha te sokkal jobban mész vele, akkor az lesz a te wn8 húzód.

    Ahogy elnézem az M7-nél ilyen 325-441 a dmg elvárás, mint alap, gondolom diegho a sokszorosát csinálta, de néz mindent a wn8, spot, kill, xp..

  • dfsz34

    őstag

    válasz Angel1981 #44001 üzenetére

    "Once the WN8 version comes out where you upload your dossier you will finally see your true rating. Currently the standard WN8 doesn't have spotting damage in the formula, but the uploaded dossier version they are coming out with will. So some sites will support this version so you can see your "real" WN8, but 3rd party programs like XVM wont be able to use it."

    Amit xwm-ben látsz abban valóban nincs most (remélem csak még) benne, de a tervekben benne van de nem a wg-től jön, hanem kliens feltöltésen keresztül.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Chris0321 #44020 üzenetére

    "Az csak egy pletyka hogy ha rossz beosztásokat kapsz akkor szervert kell váltani hogy "resetelve" legyen az MM."

    Na igen, ezt már tapasztaltam. Az ilyen trükközés már nem működik, megoldották, szívsz tovább.

  • dfsz34

    őstag

    válasz vv5204 #44188 üzenetére

    Én kb egy éve játszom a WoT-al, de már én is észrevettem, hogy milyen ütemben nő az passzív és teljesen haszontalan (idióta?) játékosok száma.

    Az elején nem zavart, azt se tudtam pontosan, hogy mi történik körülöttem és már egy nagy tank kilövése is sikerélmény volt.

    Most már tudom, de ami borzalmasan idegesít, amikor a passzív vagy egyszerűen buta játékosok miatt sorozatban vesztek el csatákat.

    Itt most az a kérdés, hogy akarok-e vagy egyáltalán tudok-e még magasabb szintre lépni, hogy az agyhalottak ne is érdekeljenek és tudjam kompenzálni őket, ne legyenek sorozatos bukóim.

    A lag csak rátett erre, mert nagyon keveset mentem és elgondolkodtam, hogy én bizony nem akarok de talán nem is tudok eljutni még magasabb szintre és ennek így nincs értelme, hogy halálra idegesítem magam egy játék miatt. A szórakozás része szinte nulla, alig van egy nap 2-3 jó csatám. Talán ha minden tizedikre mondható, hogy igen, jól szórakoztam. A sorozatos keserves bukók meg túl gyakoriak.

    Úgyhogy részemről a WoT-ot olyan értelemben lezárom, hogy nem húzok tovább olyan ágakat, amik igazán nem is érdekelnek, csak miért ne alapon nekiálltam. Megtartom a tízes tankokat, mert ott is sok van, de észrevehetően kevesebb a primitív játékos, mint lejjebb, de beosztom és egy nap max 2 tízessel megyek.

    Prém tankok maradnak, mert van sok amivel nagyon jó és élvezetes menni, de lehet, hogy egypár lapátra kerül, mert innentől én többet sz.r tankkal nem játszok. Pl. lehet, hogy jó tank az is6, de nekem nem tetszik, nem érdekel vagy csak nem tudok menni vele, mindegy, többet az nem gurul ki a garázsból, lehet eladom. Hasonló az excelsior.

    Még 3 ág érdekel (valamelyik orosz med, a 121 és a batchat), azokat húzom tovább, de az se zavar, ha több hónap múlva lesz csak meg.

    Ezek mellett megtartom a kedvenc tankjaimat, amikkel szórakoztató menni általában (T29, Hellcat, T71, IS3 és visszaveszem a SU101-t).

    A napi játékidőt minimálisra redukálom és ahogy leírtam, csak olyan tankokkal megyek, amik tényleg érdekelnek és a tapasztalat alapján adják a játék élményt.

    Ezt nem lehet tovább csinálni, komolyan mondom, hogy egy játék idegesít, ahelyett, hogy szórakoztatna.

    Igazából nem a lag miatt, de az volt az utolsó csepp nálam, hogy nem elég a sok primitív csapattárs még ezen is szét idegelje magát az ember.

    Ma már követtem ezt az elvet, lenyomtam 8 csatát és be is fejeztem mára és nem vagyok ideges a WoT miatt. A vesztes csatákban is aprítottam szépen, mert volt játékélmény és nem megint arra kell gondolják, hogy a sok agyhalott miatt már megint nem tudtam duplázni, mert nem érdekel innentől.

    Ez a játék kiidegeli az embert, amikor eljut egy szintre és érti, hogy mi történik körülötte. Nem szabad hagyni, ez a tanácsom. Két lehetőség van, amit előbb leírtam vagy tényleg rászánni az időt és a fáradtságot a játékra és megtanulni úgy játszani vagy közel úgy, mint a profik. A második megoldásra nekem se időm de talán tehetségem se, úgyhogy marad az első megoldás, hogy szórakoztató játék maradjon a WoT.

  • dfsz34

    őstag

    válasz rolio1 #44397 üzenetére

    "A 100-as ágyúnál nem jobb lenne az erősebb 90-es?"

    Mindegyik nyolcas szintű ágyú és láttam már több pro játékost menni vele, de mind arannyal lőtt. Azt nem tudom, hogy azért mentek ezzel, mert a másik még nem volt kifejlesztve vagy szándékosan. Lényegesen kisebb a penje normál lőszerrel, arannyal kb egyforma.

    Valóban vannak helyzetek, amikor a gyorsabb töltés segít és elég a 240-es alfa is. Ha top tank mondjuk vagy sok kis hp-s ellenfél van, akkor előnyös.

    Fene tudja, ki kellene próbálni, csak szerintem sok aranyat kell használni a 90-es ágyúval, attól függően, hogy mennyire vagy top tank.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Iron Funeral #44549 üzenetére

    Ja. most már újra vannak 4-5 artys csaták oldalanként persze. Szerencsére még nem gyakori, de észrevehetően több van. Olyan kemény kempeléssel, hogy öröm nézni. Az a jobbik eset, amikor olyan pályán van, pl lakeville, ahol van fedezék, de a nyílt pályákon mindenki csak lapít, mint xar a fűben. Ha lassú tankkal van éppen az ember, akkor tényleg csak a lapítás marad, ha megmozdul és spotolják, akkor meghal.

    Az új hullám artysták jönnek fel, mint a talajvíz. A sok siemka, akik a nerf után kezdték vagy csak visszaszoktak.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Bad Pritt #44558 üzenetére

    A chi-to val nyerte meg az alienware számítógépet a japán versenyen valaki, mint az elért legmagasabb xp. 2172 alap xp-vel :Y [link]

    A Chi-ri gyerek, aki 2150-t ment szerintem verte a fejét a falba. A 22 xp az gyakorlatilag egy lövés vagy szinte bármit csinált volna, de így járt.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz 04ahgy #44736 üzenetére

    Cserivel kell egyet értsek, ha én két féltéglával döngetem a mellem, hogy mekkora király vagyok egy adott tankkal és valaki mutat egy jobb eredményt, akkor mi van? Az a hibás, aki jobb kört ment? Ráadásul félig poénnak is szánta a Cseri, én megértettem, meg sokan mások is, de páran nem.

    Az értelmetlen elvi vitától függetlenül mindegyik csata nagyon tanulságos és érdemes megnézni, ritka jó T71 körök és lehet belőlük tanulni is.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Djuree #44850 üzenetére

    A tortoise-nak ugyanaz az l1a1 lövege van, azt elméletileg elég ott kifejleszteni. Az már 60e xp-vel kevesebb.

  • dfsz34

    őstag

    válasz diegho #44922 üzenetére

    Na de, elvileg a wn8 [link] figyelembe veszi a tankot és például elvárt sebzést határoztak meg, hogy ne lehessen a statot húzni op tankokkal. Mondjuk hellcat-ra 1002 sebzés target, vicc, szinte bekötött szemmel meglövi az ember vele.

    Talán keményebb célokat kéne megfogalmazniuk.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Angel1981 #45012 üzenetére

    "Amióta ilyen krediteső van, szerintem sokkal kevesebb prémium fiók / prémium tank fogy (hacsak nem az is akciósan), és a gift shopban szereplő kredites csomagokat is alig veheti bárki."

    Nehogy elhidd ezt. A WG könnyen akciózik, mert gyakorlatilag virtuális dolgokat ad neked, tehát neki van egy alapköltsége, de ha neked akar adni mondjuk egy prém tankot vagy pár nap prémet, akkor az neki nem jelent plusz költséget, ami nagyon fontos. Ezért zseniális ez a termék. Ha pl egy cég 1+1 akciót hirdet, akkor azt a terméket elő kell állítani, az neki plusz költség, itt a WG esetében nincs plusz költség.

    A másik kérdés, hogy ellenben emiatt neki nincs-e bevétel kiesése. A kulcs a Nat Geo filmben is leírt modellben van, amit jobb ha elhiszünk, hogy matematikusok folyamatosan számolnak és elemeznek.

    Az egész model az irdatlan nagy számokon alapul. Minél több a játékos, annál többen hajlandóak költeni is a játékra, hogy jobban menjen nekik. Ez még akkor is magas szám, ha a játékosok döntő része egy fillért sem költ rá.

    Az akciók hatása kettős, egyrészt rengeteg új játékos vonz, másrészt a meglevő játékosok nagy része talán most játszik életében másodszor a reg óta prémiummal és rájön, hogy ez jó. Az ilyen 7-10 napos prémek hamar letelnek és ha a sok tízmilló játékos kis részét is sikerül meggyőzni, az már több tíz vagy száz ezer prémium vásárló.

    Szerintem egyszerűen felvett a WG egy értelmes marketing csapatot végre, akik most már együtt dolgoznak a matematikusokkal és kiszámolják azt, hogy meddig van pozitív hatása az akcióknak.

    A közelgő konkurrencia természetesen a másik katalizátor, de ennek mi felhasználók csak örülünk.

    Szerintem a WG jól teszi, hogy ilyen komoly akciókat indított és ez a pü év még sikeresebb lesz. Az egy más kérdés, hogy tier3-ban lassan nem tudok a prém tankjaimmal sem játszani, hiába op-k, mert 8-10 kill már nem elég a győzelemhez, na az durva és kezd inkább általános lenni, mint egyedi a rengeteg kezdő vagy egyszerűen csak komolytalan játékos miatt.

    Ezzel még valamit kezdeniük kell, a csapatjáték jó, de nem elég megoldás.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Angel1981 #45029 üzenetére

    Nyilván eddig el voltak kényelmesedve, de lehet, hogy egyszerűen csak van egy jó marketingesük. Lehet a WT miatt, de egyébként is szerintem eljutottak volna ide.

    Az akciók hatása pont, hogy bevétel növelő. Az volt a furcsa, hogy eddig nem voltak, nem az, hogy most vannak.

    Egyébként pontosan ez a jó marketing, amikor az ember azt gondolja, hogy milyen értékes dologhoz jutott ingyért. Látod, te is ezt gondolod és nincs ezzel semmi baj, mert pl egy is6 vagy a sok prém, a kredit, az egyéb akciók tényleg jók és hasznosak, de a WG is jól jár vele.

    Növeli a lojalitást, fizetési hajlandóságot, ami egy ekkora tömeg esetében már kis százalékos javulás esetén is brutális bevételt hoz nekik.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Angel1981 #45055 üzenetére

    A WG is odavághatna a type fekete kereskedelemnek, ha kidobná a type59-et újra mondjuk a t34-3 árban, vagy afelett vinnék, mint a cukrot. Esetleg belerakná egy 100 EUR körüli csomagba több más dologgal együtt. Komoly egyszeri bevétele lenne belőle, aztán annyi, ugyanúgy elfogynának a játékban, mint most. Látni type-t, de egyáltalán nem gyakoribb, mint mondjuk a T34. Szerintem se OP már régóta. A tier 8-ban, de már 7-ben is nagyon erős normál tankok vannak.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Pete55555 #45061 üzenetére

    Én az Artykban mindig is azt utáltam, hogy a legritkább esetben lövik a passzív és a bokorban lapuló tankot, mert nem is látják, egyértelmű, hanem mindig az aktív, harcoló és ezért látható játékosokra szállnak rá. Régebben iszonyatos volt miattuk a magas tier és most is nagyon unalmasak és semmit érőek a 4-5 artys nagy tier csaták (a nerf ellenére ugyanúgy szétszedik az embert), de szerencsére jóval kevesebb ilyen van mint régen.

    Kipróbáltam pár artyt, amit ki lehet fejleszteni más tankokból, de azt mondtam, hogy játszon velük az, aki nem normális. Egyszerűen a játékélmény egy nagy nulla. Mi az élmény? Hogyan tudok odab.szni valakinek, aki jó esetben számít rám, rosszabb esetben nincs hatodik érzéke vagy csak noob és de jó, mekkora királyság, hogy odavágtam. Az odáig rendben van, hogy arty játéknak is vannak fokozatai, de komolyan nem tudom elképzelni, hogy mit lehet ebben szeretni. Mi az élményfaktor? A tankokat ugye nem kell részleteznem, helyezkedés, taktikázás, ügyeskedés azaz csupa akció elem. Még egy utolsó kemper TD-nek is legalább messziről követnie kell a csatát. Ok, vannak alja kemperek (valószínüleg korábbi artysták),akik akár egy maus-al betolatnak egy nagy bokorba a bázisnál és ott vannak a csata végéig, várják az ellent, mert azoknak tényleg mindegy mivel mennek. Azok akár artyzhatnak is, még messzebb tudnak lőni.

    Tehát a játék akciódús és ez adja az élményt. Artynál max annyi, hogy de jól odab.sztam az ellenfélnek egy alapjában passzív játék mellett. Akinek ez nagyon tetszik (én kb semmit sem csinálok, de másokkal jól kicseszek, ha tudok, mondjuk van elég sok ilyen ember, az is igaz), az kicsit elferdült értékrendszert is takar.

    Mondjuk én már azon túl vagyok, hogy olyanon megsértődjek, ha egy kemper arty kiszed. Kiszedett, kiszedett, legyen boldog, de tényleg az van, hogy amikor kempelek a legritkább esetben szed ki arty, szinte soha. Arty akkor sanyargat a legjobban, amikor megyek előre és harcolok, de beszorulok valahova. Ilyenformán szerintem erősen célt tévesztettek az artykkal, mert sok értelmét nem látom.

    Arany lőszer óta meg a T95 sem jelent leküzdhetetlen akadályt, vagy akár egy hull down JT. Igazából azt nézem, ha nyomul előre a csapat, a legritkább esetben, gyakorlatilag soha nem kell az arty. Ha nehéz a helyzet, jön az arany mindenkinél és megyünk tovább.

  • dfsz34

    őstag

    válasz unravel #45065 üzenetére

    "Tartom a véleményem, mert senki nem írt rá épeszű magyarázatot, hogy mi szükség a második fiókra."

    Pár oka azért lehet, az első a stat. Nagy klánokba a belépés szigorúan stat alapján, szinte kizárt, hogy az első acc-on tudjál olyan statot csinálni, hiszen hozod magaddal a korai csatákat, akár több ezret, ahol örültél, ha löttél egy sebzőt. Ilyen esetben kell párhuzamosan az első fiók is, hiszen ki kell próbálj egy adott tankot, meg kell ismerd és nem akarod, hogy a másikat terhelje az ismerkedés szükségszerűen alacsonyabb statja. A második acc meg a kirakat, ahol már csak akkor mész a tankkal, ha kiismerted.

    A második eset, ha unod már a prém tankjaidat és kipróbálnád a többit. Más megoldása nem nagyon van. Az első acc-ot el lehet adni és a befolyt pénzből a másodikon venni, amit akarsz.

    A harmadik, ha lelassítod a játékot, akkor az elsőt eladod és nyitsz egy újat, ahol eljátszogatsz és a pénzedet is visszakaptad, legalábbis egy részét, amit a játékba fektettél.

    (#45073) diegho Amíg nem a moderátor írja neked, ne foglalkozz vele :)

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    Tényleg alacsonyan van a hellcat tank ász szintje. Korábban 2000 alatt nem mutatták meg. Nemzetek csatája, az oroszok csúfos vereségével. Egy rakat hellcat, de majdnem vesztettünk. Hiába jó a tank, ha totál idióták vezetik. Én rohangáltam a dombnál, hogy spotoljak, 180 megmaradt hp-val, amíg a többiek ültek a rekettyésben és moziztak, ha kilőnek, vesztünk.

    Győzelem!
    Csata: Prokhorovka 2014.02.18. 15:22:41
    Jármű: M18 Hellcat
    Szerzett tapasztalat: 1 861
    Szerzett kredit: 48 958
    Csatában elért Achievement: Nagy kaliber, Kiváló sofőr jelvény: "Tank ász"

  • dfsz34

    őstag

    válasz diegho #45145 üzenetére

    T71-re soha nem volt magas az ász szintje, már kb 1050-1100 alap xp-től megadta kb 2 hónapja.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Szepi1979 #45163 üzenetére

    A szopóág egy dolog, az lehet végül is vita kérdése, hogy most véletlen vagy sem.

    Ami durva a játékban az pont a véletlen totálisan irányított eltérítése, amit meg is magyaráznak. Csakhogy, a véletlennek minden lövésnél véletlennek kéne lennie és nem az van, hogy az egész csatára rányomja a bélyegét. Szinte az első pár lövés után már tudható, hogy mi fog következni. Az is nyilván "véletlen" és szinte mindig előfordul, hogy rálövök többet az ellenségre és mind talál (mert akkor célpontot mutat, mint egy elefánt), de az utolsó lövés, ami megölné, na az nem. Mellé, fölé, alá, megy az mindenfele. Ez nem egyedi eset, szinte mindig megfigyelhető és az utolsó lövést ilyenkor különös gonddal, maximális becélzás mellett engedem csak el, mert különben tuti biztosan nem fog találni.

    Ez a véletlennel való játszadozásuk engem jobban bosszant, mert ott szinte tapintható a manipuláció. Mikor pattogok össze-vissza, meg szoktam kérdezni a csapatomat és sokan panaszkodnak ugyanerről. Az ellenség meg elég ha csak rámnéz, már sebzett is. Legszebb példa, mikor szembe álltam egy másik obj268-al és mondom kipróbálom, pontosan oda lőttem, ahova ő. Nekem ment mindenfele, neki nyílegyenesen húzott a gyenge pontra, csak én tekertem az elejét, ő meg sem moccant. Így kivédtem 2 lövést, de nekem egy sem ment oda, ahova céloztam, mindig mellé vagy csak annyival mellé, hogy már pattintó felületet ért. Ezt nem lehet megmagyarázni, hogy ő pro én meg hülye noob vagyok és nem tudok lőni, mert direkt pontosan oda céloztam, ahova ő. Nem volt nehéz egyébként, mert a felső kereszt radar talán, azt lőtte és gyakorlatilag minden lövése halálosan pontosan oda tartott, nekem egy sem. A legénység lassan hat skilles, az sem lehet magyárazat, az ővé sem lehet sokkal jobb, ha egyáltalán az.

    Na az ilyen helyzeteket utálom, a véletlen szerepét erősen csökkenteni kéne, vagy akkor legalább tisztességesen csinálnák és egyenlő alapon mindkét félnek.

  • dfsz34

    őstag

    válasz sebijani1982 #45189 üzenetére

    Lehet ezt csűrni-csavarni, de amikor tier3-ban már 6-8-10 kill nem elég a győzelemhez, na akkor egy dolgot lehet tenni, abbahagyni arra a napszakra.

    Bizonyos napszakokban már a tier6 is teljesen játszhatatlan, erre utalt a játékostárs és szerintem nagyon igaza van. Vannak hármas prém tankjaim és szinte hétről hétre megfigyelhető a színvonal romlása., ami nem áll meg alsó tierben. Lehet az akciók hatása vagy a hógolyó effektus (sok moron sok másikat hoz a játékba).

    Elméleti taktikázás lehet, ahogy te is írod, de a gyakorlati megvalósítás úgy néz ki, hogy legyűr a túlerő, bármekkora ász vagy (kivéve mondjuk minden huszadik csatát, ahol valami csoda folytán sikerül a bravúr), fordított esetben meg olyan gyorsan hullik az ellenség, hogy futni kell már a minimális sebzés eléréséért is. Az első eset stresszes és frusztráló, hiszen az ember megpróbál győzni és nehezen hiszem, hogy bárkit is kárpótol a sebzés, aki megtesz mindent a győzelemért. A másik eset meg dögunalom. Az első még ad játékélmény csak sok stressz árán, a második esetben nulla a játékélmény.

    Ezeket a napszakokat el kell kerülni. Nincs jó taktika a nemtörődöm és a játék szempontjából síkhülye áradattal szemben.

  • dfsz34

    őstag

    válasz diegho #45284 üzenetére

    Van nekik egy második (vagy sokadik) accos pro játékosuk, a többi meg maximum átlagos, átlag alatt. Jó klán lehet.

    Megnéztem kíváncsiságból, a pro játékosuk a csatái majd 40%-t hellcat-al és t49-el nyomta, biztos nem a stat miatt, hanem szeret velük menni :)

  • dfsz34

    őstag

    válasz diegho #45294 üzenetére

    Én azt csinálom T71-el meg Amx1375-el (itt tartok per pill az amx ágon) ha passzív megfigyelést akarok csinálni, hogy teszek az elején egy gyors tiszteletkört, mert már sokszor tékáztak ha rögtön az elején leálltam egy jó pozícióba, akkor is. A másik dolog, ha nem figyelek és elfoglalom a bármilyen tank, akár top heavy kedvenc bokrát, akkor kitol a csába, akár az ellenfél elé, mert a scout csak azt érdemli, ha nem rohan meghalni.

    Úgyhogy gyors tiszteletkör, addigra elfoglalják a bokrokat a td-k meg a top nehéz tankok meg a medek és látom, hogy hova érdemes menni.

Új hozzászólás Aktív témák