Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kakumix

    senior tag

    válasz Kakumix #67326 üzenetére

    Meg sem tudok mozdulni a legtöbb pályán, amikre azért más tankokkal van elképzelésem, mert ha egy pályán jobbra megyek amerre a heavyk szoktak, akkor az a gond, ha balra amerre a medek, tuti mint most is a vérvörös hármas T34 szakaszba botlok + ráadásként még egy KV-4, meg az aprónép mögöttük. Ez csak egy T8-as "csata" volt, de alattam már csak egy Chafee volt az ellenfélnél T6 és T7 nem is volt csak T8-as heavy és TD (IS-3, KV-4, T32, KV-4 stb.). Mit kellene ilyen leosztásnál tennem? Elindultam egyik oldalon, amint felspotoltam a felsorolt tankokat húztam be a házak mögé, de annyian voltak szemben, hogy a két házat pozdorjává lőtték előttem és a kezdés után már nem éltem meg a 2. perc végét pedig vagy egy fél percig álldogáltam, hogy hátha a csapateloszlás segít eldönteni mit kellene csinálnom. Jó, persze ez egy akár balszerencsésnek is mondható csata volt, de akár egy Cromwellel sem lett volna megoldhatatlan a helyzet (T7-ben persze).

    [ Szerkesztve ]

    Legyen szép napod!

  • Diarmand

    senior tag

    válasz Kakumix #67326 üzenetére

    Ajajj. Hátha tudok segíteni.

    Az első meccsen rájöttem a Comettel arra, hogy a tornya gyenge (freeből kifulloztam). 150 pennel átütött valami VéKá, engem meg a guta ütögetett. No sebaj, marad a hull down. A 12 fokos csőlehajlás brutális, sima terepen majdnem maga elé tud lőni, ezt kell vele kihasználni. Hull downozni kell ha tudsz, de nem megvárni míg visszalőnek, az a T29 és társai. Kidugod a fejed, eleresztesz pár gyors lövést és ott sem vagy.
    Maga a tank elég kis méretű és alacsony, nem mellesleg egész gyors és mozgékony, bár lehetne agilisebb. Emiatt nem használható szerintem hagyományos medként. Én afféle spotter-sniper-med hibridként használtam. Ha a pálya alkalmas arra, hogy előrefutva adott pozíciókba spotoljak egy gyors passzívot valami bokor mögül, akkor az volt az első dolgom. Lásd Cliff E6. Odafutok, bekapcsol a csigaszem, lövök párat szigorúan hull downból, majd jövök is el onnan.
    Kockáztatni szabad, de nem hülye módon. Számomra a legfontossab tudás a térképolvasás. Hogy tudd mikor kell merre menni és ott mit tenni. A Comettel ez hatványozódik, mert egy-egy jobb manőverrel meccseket lehet eldönteni. Sokszor nem tudtam, hogy merre induljak kezdés után, ezért megvártam amíg kialakul a front. Majd mindenki be volt spotolva és máris tudtam, hogy hol tudok érvényesülni, négy killel jöttem ki a kilences meccsről.
    Nem célszerű a megszokott útvonalakon mászkálni, ott igen nagy az esélye, hogy elkapnak nagy tankok és véged.
    Nem feltétlen kell hátul maradni, lehet előremenni, de takarásban. A legjobb ha a front(ok) közt akarunk valamit kezdeni és rálátást szerzünk az ellenfél oldalára. Ki kell használni, hogy adott szituációkban nem veled foglalkoznak, ekkor kell szépötyizni az ellenfeleid.
    Ez nem az a tank, amivel egyedül megtartasz egy frontot akár hetes tierben is. Ha gáz van, spuri van. Őrizni kell a hp-t ha lehet, mert egyrészt kevés van, másrészt a végjátékban már neki lehet menni leharcolt nyolcas heavyknek is ha fullon vagy és végük.
    Azt írtad nem használsz aranyat. Most lehet, hogy sokan kiröhögnek, de a Comet megköveteli az aranyat, két okból. Neki van a leggyengébb ágyúja tier hétben és heavy súlyozása van, így keveset megy saját ligában. Ezzel a tankkal lőttem el a legtöbb aranyat szerintem. Sokszor olyankor is azt lőttem, mikor nem kellett volna, szimpla figyelmetlenség. No meg mínuszok.
    Nem minden magán a tankon múlik, hanem a játékoson is. Próbálj egy kicsit agresszívabb lenni, próbáld megtippelni, hogy hol mire számíthatsz, hol van neked a kedvező pozíció. Néha nem is a sebzéssel lehet nyerni, hanem azzal, ha te vezeted a többieket. Erlenbergen egyszer én félig-meddig én vezettem a támadást egy nyolcas meccsen. Meglepődött az ellenfél, mikor egyszer csak az arcában voltam (támadás módban, támadtunk), erre felbátorodtak a mieink is, és jöttek utánam. Én csak kidugtam a habtestem, majd vissza, ők meg kétségbeesetten próbáltak belőni. Aztán mikor lett nagy népi összeborulás, akkor már tudtam vadászni, mert nem rám koncentráltak.
    Érdekes tank a Comet, csak nagyon nehéz használni. Kerestem pár replayt neked, hátha segít valamit.
    Próbáltam nem olyanokat keresni, ahol kijön, miként játszottam a Comettel, nem hetes meccsen.
    [link]
    [link]
    [link]

    Remélem tudtam segíteni.

    A kevesebb sebzésre meg azért van több átlag xp-d, mert te prémmel nyomod ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák