Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bibalint

    csendes tag

    Sziasztok!

    Lenne egy kérdésem. Adott egy Lumia 530-as, amire elérhető a Denim frissítés, de nincs elegendő hely a telepítéshez. Már minden app-ot, amit lehetett áttettem a kártyára, képeket, zenéket szintén, előzmények, ideiglenes fileok kipucolva. Viszont így is a rendszer foglal 3GB-t, az üzenetek és néhány törölhetetlen app meg kb. 200Mb és nem engedi...

    Kérdés, hogy ha van biztonsági mentés és nyomok egy hard resetet, akkor tudom-e frissíteni még mielőtt visszaszinkronizál mindent, és megint nem lesz hely :) ? Vagy hogy lehet ez a frissítést megugrani 530-on?

    Köszi!

    b.

  • bibalint

    csendes tag

    Sziasztok!

    Ti még hisztek a Windows Phone feltámadásában? :) Én a kezdetektől Windows Phone-t használtam (Htc Mozart, Lumia 820, Lumia 735) család több tagját átállítottam Androidról Lumia 530-akra, mindig térítettem az IOS és Android usereket, de most valami hiányzik...

    Továbbra is állítom, hogy a legstabilabb, legegyszerűbben kezelhető rendszer, és ha csak telefonálásra és e-mailezésre kell akkor tökéletes, viszont egyre több a szívás az egyéb dolgokkal...

    Navigáció. Először a Waze, most a Here Maps fordult el a rendszertől, ezek elég fájó pontok. Böngésző egyre gyakrabban fagy le, ugrál ki böngészés közben vagy videónézés közben, rengeteg oldalt nem tud megjeleníteni. Facebook app használhatatlan, mostanában már a böngészőben is sokszor rosszul elcsúszva jelenik meg a facebook, képek feltöltése kínszenvedés. Szobák megszűntek, pedig mennyire okos, praktikus és egyedi megoldás volt. És folyamatosan beleütközök abba, hogy adott app csak IOS-on és Androidon létezik.

    Szóval nagyon elgondolkodtam, hogy hogyan tovább, mert egyelőre úgy látom, hogy a WP10 sem hozta el a megváltást...

    :(

  • bibalint

    csendes tag

    válasz psg5 #77786 üzenetére

    Szia!

    Egyetértek Veled sok mindenben, én kifejezetten Windows Phone fan voltam, de azért ha nem elvakultan nézzük akkor egyértelmű, hogy maga a core "telefon" rendszer volt az erős (telefonálás, üzenetkezelés).

    Nekem nem volt semmilyen más telefon a kezemben hosszabb ideig kb. 4-5 éve, amióta áttértem a Mozart7-re, és mindig vártam a frissítéseket és kitartottam a rendszer mellett, de most valahogy nem érzem, hogy át kellene térni W10-re, sőt egyre inkább úgy érzem, hogy egyre nagyobb a baj, egyre kevésbé jönnek új App-ok, frissítések az Appokra, emiatt a meglévők egyre butábbak a többi rendszer azonos alkalmazásaihoz képest.

    TraffiHunter nem válthatja ki a Waze-t, mert nem navigál, főleg nem forgalomfüggően vagy nagyon lemaradtam :). Facebook app hónapokkal, évekkel le van maradva a többi platformhoz képest, nem lehet választ írni üzenetekre, összevissza dobálja a bejegyzéseket, videót nem tud lejátszani és nekem ha az appból szeretnék több képet feltölteni rendszeresen kilép. De ezenkívül a FitBit app rendszeresen elhasal, böngésző nem nevezhető stabilnak, pár napja az acrobat readert is törölnöm kellett, egy futóversenyen szembesültem hogy míg ők Android és IOS közt meg tudták osztani egymás helyzetét Runtasticon belül, Win-el ezt nem tudtuk összelőni. És még sorolhatnám... Nem a hivatalos Instagram hiányzik, hanem az, hogy ugyanazok az appok jóval butább verzióban kerülnek fel a storeba (ha egyátalán felkerülnek).

    Közben meg az exkluzív, gyári funkciók halnak ki (integrált facebook chat, szobák, ingyenes Office szerkesztésre is, fasza offline navi ingyen stb.).

    Helyettük mit kapunk a W10-el? Ugyanúgy mókolni kell, mint az Androiddal, telepíted, HR, újra beállítasz mindent, elcseszett összevont levelező, és minden frissítésnél az izgalom, hogy vajon mi romlott el...

    És igen, nem szeretnék mókolós telefont, sem horrordrágát, hanem egy stabilan működő megfizethetőt, de jelenleg a Win átkerült ebből a kategóriából a bizonytalan jövőjű egyre nagyobb app gap-el rendelkező rendszer kategóriájába, aminek nagyon nem örülök...

    Bocs hogy hosszú voltam, de nagyon elkeserít a WP jelenlegi helyzete, és nem szeretném szembe köpni magam és venni egy droidot :)

    [ Szerkesztve ]

  • bibalint

    csendes tag

    SZiasztok!

    Windows Phone 8.1 Lumia 735 és Lumia 530-nál is jelentkezik a hiba, hogy bizonyos weboldalak rosszul jelennek meg. Elsősorban a Facebooknál nagy a baj, mert minden alkalommal elcsúszva jelenik meg az oldal, azaz a jobboldalt egy pár centis fehér sáv van, az oldal bal oldala pedig nem látszik, teljesen olvashatatlan, használhatatlan. Újratöltés néha segít, de van, hogy hosszú percekig kell nyomogatni az újratöltést és semmi.

    Találkoztatok ilyen gonddal?

  • bibalint

    csendes tag

    Srácok, azért ebben a Berryblogos írásban vannak igazságok... Nevetséges, hogy sok MS szolgáltatás sokkal jobban működik Androidon mint a saját rendszerükben. Ős Windows Phone felhasználóként úgy érzem, hogy nagyon beszűkült a telefon használhatósága. Konkrétan egy nagyon megbízható telefonként tökéletesen és stabilan működik (8.1-esről beszélek), de kizárólag telefonálás, e-mail, sms fronton. Véleményem szerint sajnos ez 2016-ban már kevés.
    Ezt a régi Nokia E-széria is nagyon szépen hozta, viszont ha már az ember zsebében lapul egy kisebb számítógép szívesen használná egyéb ma már nem egzotikus dolgokra is, mint pl. real-time forgalomfüggő navigáció (Waze), weboldalak nézegetése, Facebook, videóhívás (Viber, Skype, Messnger), banki alkalmazások stb. Sajnos mivel egyelőre nem látszik a fény az alagútban ezért én is el kezdtem szemezni Androidos eszközzel és továbbra sem egy szimpatikus rendszer, de ugyanazok az alkalmazások teljesen más felhasználói élményt adnak... Jelenleg úgy állunk, hogy alkalmazások frontján (Waze, Facebook, Messenger, Skype, Viber, Deezer) amiket kipróbáltam az Android kenterbe veri a WP-t, viszont az alapdolgok (levelezés, naptárkezelés) nagyon komolytalanok a WP-hez képest...

    Nagyon szomorú vagyok, hogy ilyen helyzetbe hozták a kitartó WP fanokat...

  • bibalint

    csendes tag

    Sziasztok!

    Van valami tippetek, hogyan lehetne működésre bírnom Lumia735 WP8-on a biztonsági mentést? Ma reggel szólt, hogy már régóta nem készítettem mentés, holott automatikus mentés van beállítva. Megnéztem, és 3 hete volt az utolsó mentés, és ha rányomok, hogy most mentsen 97%-nál kiakad, hogy nem sikerül csatlakozni a OneDrive-hoz, vagy próbáljam később, stb. Utánaolvastam és azt láttam, hogy ilynekor a régi mentés törlése segíthet, megléptem ezt is, de persze így sem megy, és most már 3 hetes mentésem sincsen :(. Próbáltam csak a beállításokat, próbáltam 3G-n, WiFi-n, mindig ugyanaz az eredmény 97%-nál kidob...

    Van valami ötlet?

  • bibalint

    csendes tag

    válasz bibalint #80677 üzenetére

    Update: most már telepíteni sem tudok áruházból... 80073cf0 hibakódot dobál... Másnál nincs gond az áruházzal, liveID azonosítással? Néha a fiók szinkronizálás is hibára fut...

Új hozzászólás Aktív témák