Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tybsen

    addikt

    válasz Oppenheimer #6889 üzenetére

    Semmi gaz, en orulok, hogy kiprobaltam, mert sok dologban nagyon pozitiv csalodas a rendszer es ha javitva lesz nehany dolog, szerintem igazan versenykepes. Meg tenyleg jo itt a tarsasag es egyebkent is erdekel, hogy mennyire es hogyan fejlodik a rendszer, ugyhogy maradok itt is :-)

    Ami ketsegkivul feltunt tegnap, miutan wp8 utan megneztem egy galaxy nexus-t, hogy a lumia 820 gordulekenyebb es az egesz felulet "jobban egyben van", nincs keslekedes, ott es ugy erzekeli az erinteseket, ahol megerinti az ember (legalabbis mindaddig, amig be nem telik a cache). Nem, mintha a galaxy nexus nem reagalna rendesen, de valoszinuleg a rendszer maga ilyen (volt mar szo errol, dalvik, stb). Viszont pl. az IE-ben, pont a mobilarena forumnal volt az, es ez nagyon zavart, hogy ha raklikkeltem, akkor ugy tordelte be az oldalt, hogy kicsit arrebb kellett tolni az egesz oldalt - na itt mindig kesett egy milimeternyit az erintes, mert eppen, hogy csak egy kicsit kellett az oldalt arrebb mozgatni. Tehat ilyen minimalis egy-ket milimeternyi mozgatasnal ereztem az IE-ben is, hogy kesik az erintes - amugy egyaltalan nem, es minden tokeletesen reagalt (hangsulyozom megegyszer, hogy ez nekem a tarhely megteleseig volt igy, utana jott a feketeleves.. viszont a HR megvaltas volt es utana ujra ment minden, raadasul szelsebesen). De a wp sem annyira gyors, mint amennyire szeretnem: az atvezeto animaciok visszavetik a rendszer erzett sebesseget es voltak helyzetek, amikor elgondolkodott azert kicsit a rendszer, pl. a lezaro kepernyo kepenek cserejenel, ha uj kepet szerettem volna kivalasztani es beleptem a kepek koze, akkor volt egy kb 2 mp gondolkodas vagy 3, nem tudom. Nehanyszor kidobtak alkalmazasok (jatekok), aztan masodszorra sikerult belepni. Furcsa es erthetetlen dolgok - es pont ezek miatt nem ereztem azt, hogy annyira egyben lenne a rendszer. Mert bar smooth meg minden maga a rendszer, de az ilyen kis varakozasok, a reboot-ok (amik ugye javitva lesznek), az app bezarodasok es ilyen kis furcsasagok (amik persze lehetnek mind az en telefonom-specifikusak) miatt osszessegeben nem voltam teljesen elegedett a rendszerrel.

    Ami hianyzott nekem a wp-bol az en felhasznaloi szokasaimmal (es ezekkel persze tisztaban voltam, de megis erdekelt a rendszer): a magyar nyelvu diktalas lehetosege, egy swype-szeru billentyuzet, amivel egy kezzel gyorsan lehet irni, az IE-ben testreszabhato lapra tordeles lehetosege, egy filekezelo. Az ertesitesi rendszer meg olyan amilyen, ezt azert nem irom, mert whatsapp rendben mukodott, facebook pedig gondolom fejlodni fog (mostanaban platformtol fuggetlenul sz*rakszik). Persze osszessegeben lehetne jobb az ertesitesi rendszer. A wifi lecsatlakozas lezart kepernyonel szinten meg lesz oldva ahogy megigertek, tehat ez sem problema. Nekem osszessegeben a teljsesen testreszabhato android utan elegge klausztrofob erzes volt a wp, bar nem mondanam, hogy rossz, raadasul nagyon szep az egesz felulet, de engem nagyon bekorlatozott - es azt vettem eszre az utobbi hetekben, amig a telefont hasznaltam, hogy valtoztak a felhasznaloi szokasaim a rendszer (szamomra!) kicsit talan korulmenyes hasznalata miatt. Valahogy nem allt annyira kezre, persze ez csak megszokas kerdese nyilvan, de talan pont a testreszabhatosag massaga miatt nem allt annyira kezre. Amig regebben oda-vissza valtogattam alkalmazasok kozott, pillanatok alatt lehuzva az ertesites savot ki-be mentem ide-oda androidon es szinte vakon csinaltam parhuzamosan dolgokat, nyitottam meg file-okat, kuldtem, csatoltam, letoltottem, kicsomagoltam, stb stb.. addig itt nehezkesen es docogosen tudtam megoldani ugyanazt kb. Zavaro, hogy whatsappnal eltunt a smiley ikon, igy csak a wp sajat kis mini-ikonjait lehet beilleszteni es nem lehet diktalni sem (angolul vagy nemetul), mert nincs ilyen funkcio (sms-nel ott van a lehetoseg, whatsapp-nal nincs, erthetetlen). Meg van jopar dolog, de tenyleg aprosagok. Ezekkel lehetne egyutt elni, meg a cache problematika sem annyira veszes, mert egyreszt egy HR megoldja, masreszt tegnap tovabbra is 1.67 GB korul volt az egyeb mappa merete, ami nem nott drasztikusan tegnap elott ota, tehat gondolom akar honapokig is lehet huzni a kovetkezo HR-ig.

    De, hogy mennyire nincsenek veletlenek: miutan megbeszeltem tegnap a vevovel, hogy mikor es hol veszi meg a telefont, par perc mulva telefonaltak, hogy megerkezett a jopar hettel korabban elorendelt Nexus 4 es lehet erte menni. Szoval, bar nem akartam tovabbi penzt kolteni, de ez a kis penz-potlas lesz a karacsonyi ajandek. Ami mar most hianyzik, az az amoled (tulszaturaltsag-fan vagyok en is..). Meg majd meglatjuk, mennyire smooth az uj android wp utan ;]

Új hozzászólás Aktív témák