Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #41133696

    törölt tag

    válasz Imy #23233 üzenetére

    Úgy emlékeztem, hogy friss telepítéskor valaki kérdezte tőlem, le is fényképeztem válaszoltam is, de nem tudom melyik topicban.

    Csináltam egy összehasonlítást a két gépem között, Windows 7 és Windows 8 esetében.

    Anno nálam a Windows 8 kevesebb helyet foglalt.

    Windows 7

    A Windows 7 -es rendszeren 59,9 GB-os partíció van, amiből 32,6 GB szabad úgy, hogy sem CCleaner-t nem futtattam előtte sem semmit.

    Maga a telepítés pedig egy héttel idősebb mint a Windows 8 -as.

    3 GB RAM van, és sem a hiberfil.sys sem a pagefile.sys nincs kikapcsolva illetve áthelyezve másik particióra a Windows 7-es merevlemezes rendszeren, Tehát 5-6 GB önmagában erre elmegy.

    A Windows 7 rendszer Windows mappájának mérete

    Windows 8

    A Windows 8 -as rendszeren 55,5 GB-os partíció van -illetve 350 MB-os rejtett , amiből 35,6 GB szabad úgy, hogy sem CCleaner-t nem futtattam előtte sem semmit.

    A telepítés dátuma

    A Windows 8 rendszer Windows mappájának mérete

    Ebben a rendszerben 8 GB RAM van, hiberfil.sys teljesen kikapcsolva, és a lapozófájl mérete is 2 GB alatti.

    Most, kicsit elkezdtem utána nézni, hol lehet a differencia. A Windows mappa , a program fájlok mappa nagyjából ugyanannyi helyet foglalnak.

    Mindjárt kapásból van itt 1 GB-nyi olyan állomány ami úgy néz ki, mint egy félbemaradt TV felvétel.

    Ez Windows fájlkezelőben nem is látszik, csak a rejtett mappa, 7-zip-ben lett ezért megörökítve. Ami még érdekesebb, hogy 7-zippel áthúztam a HDD-re SSD-ről, de egy byte-al sem lett több hely az SSD-n. Mintha csak az SSD-re lenne linkelve.

    Aztán volt még C:\Users\username\AppData\Local\Microsoft\Windows\WER\ReportQueue-ban 4 GB nyi AppCrash_csgo.exe_blabla mappában - ez a CounterStrike Global offensive hiba dmp-je WER35FF.tmp-ben, azt levakartam, így most : 27.2 GB van szabadon... ami még véletlenül sem 30.

    Szerk: milyen könyvtárakat jelöl kék színnel?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák