Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Rexdemon #460 üzenetére

    Cifu, azt a Centurion-sztorit pls meséld el ha van időd/kedved, mert érdekel, de mivel nem vagyok/voltam benne a figurás mókában, így nekem ez teljesen kimaradt.

    Pedig a Centurion még novellába is került (valamivel támogatni kell, no), az Armor of Bulk címűbe. :)

    A fluff szerint valamikor az M36 idejében fedezték fel a terveket a Marson, de nagyon hosszú ideig nem kezdték el vele foglalkozni, amíg a Marsi vasfejek hivatalosan rá nem sütötték a "not heresy" bélyeget (ie.: a magyarázat szerint eddig úgy ítélték meg, hogy Birodalom és a Mars kapcsolata nincs olyan szinten, hogy átadják az Adeptus Astaresnek a Centurionokat).

    Alapvetően egy exoszkeleton, amit a mariska az energiapáncélja felett visel. A hivatalos fluff nem tesz említést arról, hogy a feketehámhoz hozzácsatlakozna-e (illetve inkább arra tesz, hogy nem csatlakozik), még sincs komoly büntetés emiatt.

    Alapvetően a páncél egyfelől nagy és nehéz, így nem lehet futni benne, viszont mozgás és lövés mehet (nehézfegyverekkel is, ami ugye az energiapáncélos mariskáknál vagy-vagy működik). Két változatot "hoztak" a játékba, a közös, hogy a mellkas két oldalán 3-3 Bolter szereltek (a Land Raider 6x Bolteréhez hasonlóan Hurrican Bolter néven fut), vagy ezek helyére az Assaultok Ironclad Assault Launcher-t (effektíve Frag-gránátvető), a Devastatorok pedig két Missile Launcher-t kaphatnak. Ezen felül pedig a következő opciók vannak:

    Assault Centurion: 2x Flamer (Twin-Linked Flamernek minősül, egy-egy a két kézen) vagy 2x Meltagun (Twin-Linked Meltagunnak minpősül, egy-egy a két kézen) és mindkét kézen egy-egy "Assault Drill", vagyis "roham bányász", amivel falakat tudnak bontani.

    Devastator Centurion: 2x Lascannon (Twin-Linked) vagy 2x Heavy Bolter (Twin-Linked)

    Alapvetően valahol a Drenya és a Termik között helyezkedik el, a 6-os és 7-es kiadásban 2 Wounds-a volt (tehát két sikeres sebzés kellett a halálához, míg az alap Terminátoroknak is csak 1 volt, a 8-as kiadásban már a Terminátorok is 2 wounds-ot kaptak), és a páncélmentőjük 2+, akár a Terminátoroknak, ám a Toughness-ük egyel magasabb.

    Megjöttük egyébként az után történt, hogy a GW csinált 2 plusz féle Termi páncélt, plusz vagy tucatnyi különféle Drenyát. Szóval a Marsikák nehézgyalogság / gyalogtankok terén kurta jól állnak...

    A végeredményt tekintve elég vegyes a kép. A Centurionok simán rosszul néznek ki. Legalábbis szerintem. Játékmechanikailag nehezen értelmezhetőek, mert már voltak a Termik, akiket lesöpörnek nyers képességek terén (Twin-Linked Lascannon vagy Heavy Bolter plusz még két Missile Launcher vagy Hurricane Bolter - egy modellen? Ez a Drenyák szintje...). Pontszám terén mondjuk nem nyerőek, kivéve, ha védekezel, ahol az nem számít, hogy nem tudnak futni (2x mozgás, de nem lőhetsz) - viszont a fenti okok miatt brutálisak mobil tüzérségként (egy három modellből álló Centurion raj felér három rajnyi energiapáncélos Devastator mariskával, olcsóbban - csakhogy 2+ mentővel). Mozgatni őket csak a Land Raiderek képesek (akár a Termiket)...

    Nekem ellenszenvesek, értelmetlenek, és még rondák is...

    Sztem az lesz,h lesznek a Primarisok, de a balance miatt lesznek vmi tápos ellenségek is, szal kb egál lesz megint, csak egy halom pénzt áldoznak majd a népek az új egységekre, amiket kb muszáj lesz megvenni, mert ha jönnek szembe a UM Primaris gárdisták az új páncélban/boltgunnal, akkor a "szegény mezei" káoszgárdisták/tauk/etc hirtelen azt veszik észre,h nem pl. Mk4-es sisak, hanem egy szopóálarc szorult a fejükre...

    Nincs igazán olyan játéktechnikai spec-ük, ami miatt össze kellene csinálnia magukat a Xeno-knak vagy a Káosznak. A Káosznak eleve voltak furcsa egységei (pl.: Fabius Bile-féle random-képességű káosz-mariskák), szóval nem mondanám, hogy ilyen téren csoda. Inkább az a fájdalmas, hogy csak a Mariskákra annyi energiát fordít a GW, mint bármelyik két másik fajra összesen...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák