Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fboldog

    senior tag

    válasz mozso #71270 üzenetére

    Szerintem a történet ott kezdődik, hogy már AIO-ból is eleve van moduláris.
    Pl. Alphacool megoldása olyan, hogy bármikor egy "épített" vízhűtésre lehet bővíteni.

    Aztán, ugye lehet AIO teljesítmenyű rendszert is építeni. Itt arra gondolok, hogy ilyesmi komponensekból dolgozol:
    - alphacool dc-lt (kb. ez hasonlít leginkább a nagyon elterjedt Asetekre)
    - 1db 28-30mm vastag radi (240 esetleg 360)
    - vékony 6mm környéki belső átmérővel rendelkező csövek
    - barbed fittingek
    - valami nagyon egyszerű kialakítású cpu blokk, gpu esetén meg csak a gpu processzorát hűtve egy blokk, minden más bordákkal hűtve.

    Na ez az épített hűtés lesz kb. azonos az AIOk nagy százalékával. Kb. innen kéne neki indulni kimérni, hogy itt van-e különbség.

    Következő lépés, a komponenseket egyenként elméletbeni jobbra cserélni és mérni.

    Mérések nélkül szerintem azért jobb az épített víz, mert:
    - akkora hőleadó felületet készítesz, amekkorát akarsz (igen lehet AIO-t is bővíteni, de az ott lévő pumpának vannak korlátai)
    - szabadon mozoghatsz belső csőátmérők között, ezáltal meghatározva a max. áramlást (és ugye elszállított hőmennyiséget) a pumpa teljesítményének függvényében.
    - dönthetsz a hűtendő egységek hűtési módjáról (univerzális gpu blokk, általános cpu blokk, specifikus cpu blokk - pl ryzen 3000, 5000, chipset, ssd, stb)
    - kb. korlátlan adatmennyiséget nyerhetsz ki a hűtő közegről és ez által szabályozhatod agyon vagy csak simán vízhőre.
    - kiélheted benne a kreativitásod
    - állandó jelleggel felteheted a kérdést, megéri ennyit költeni? Van annyira jó a léghűtés, hogy versengjen (hang, oc)? Pl. D15, Ice Siphon, Arctic Accelero, stb.

    Értem, hogy te mért adatokat szertnél látni, de ki fog neked megfelelni? Ki fogja pont azokat a mérésket megcsinálni, aminek hiszel, mind értékek, mind megbízhatóság szemszögéből?

    üdv.: Boldog Ferenc

Új hozzászólás Aktív témák