Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • wrox

    senior tag

    válasz AtHoS #33576 üzenetére

    10:1-hez kell keverni. Az a mondás járja, hogy ez a jó arány. :D

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz AtHoS #33576 üzenetére

    Nos valami ilyesmit szeretnék, ezt a rendszert kellene hűtenie:

    P5K Premium/WiFi-AP + Q9550@3.7GHz
    Sapphire HD4830

    Lapnál ezekhez készültek blokkok:

    Ilyen házba kerülne a komplett rendszer:

    A ház tetejébe menne egy radiátor 2 ventivel kifelé fújatva a levegőt a házból:

    A házról linkelt kép jobb alsó sarkában a winyórekeszek helyére lett készítve a plexi tartály, melynek beépítéséhez a belső függőleges lemezt el kell távolítani. Számítások alapján kb. 2 liter űrtartalmú a tartály.

    Csövezést valahogy így gondoltam el:
    szivattyú - déli híd - GPU - Északi híd - CPU - FET1 - FET2 - HDD blokk - radiátor - tartály

    Jelenleg ilyen körülmények uralkodnak a ház aljában:

    Mondjuk a Sata kábelek picit más elrendezésben lesznek, ha a HDD blokkal a winyók a gép tetejébe költöznek.

    A HDD blokk 5.25-ös helyre lett készítve és 3db winyót képes hűteni

    Itt vannak képek az elemekről:[link]

    A radiátort méretei alapján választottam, mert szépen be lehet szerelni a házba. Mostanában nekifeszültem a topicnak és találkoztam 1-2 hozzászólással, amit, ha hamarabb olvasok lehet nem így fekszem neki a vizezésnek.
    Egyelőre marad ez a radiátor, bár teljes terhelésen nem hinném, hogy elegendő lesz és így a rendszerbe szánt HDD hűtése bizonytalanná válik, bár most mikor hidegebb van 31...35 fokosak. Furmark alatt közel 300W-ot mutatott a fogyasztásmérő.

    A blokkok lefogatásával vagyok gondban, mert írtatok túlfeszítésről, alaplap meghajlásról és rugós előfeszítésről. Megnéztem a blokkokat, de mindegyikhez csak sima csavar+anya kombináció tartozik. Keresgettem neten összeszerelt rendszerekről részletes képeket, de kevés sikerrel. Egyet találtam amin jobban kivehető volt, hogy a proci blokk lefogatásánál az egyik oldalon rugós előfeszítést alkalmaztak, de a másik oldalon csak sima csavar+anya.

    Úgy néz ki elvetem a vödrös puffer elképzelésemet és maradok az eredeti plexitartályos elgondolásnál. Így a tartály-pumpa elhelyezése is megfelelő lesz a rendszerben. A pumpa a tartály kivezetéssel kb. egy szintbe fog kerülni.

    Szerelgetés esetére milyen megoldást javasoltok leeresztéshez? A tartály oldalán és tetején van 1-1 levakolt nyílás lásd alábbi képen. Ezeket tudnám ez ügyben hasznosítani valahogy?

    A komplett szett + Laing D5, ami hiányzik a képről

    read-only mode on the forum

Aktív témák