Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • k.mark87

    tag

    Sziasztok!
    Termoszelepek meg okosszelepek problémakörben vagyok. Okosszelepek egy relén keresztül indítják a kazánt, de ha épp mindegyik szelep zár (vagy éppen csak nyit egy kicsit némelyik), akkor a cirkó szivattyúja túlterhelődik.
    Ez végülis érthető.
    Azt olvastam néhány radiátorról le kell venni a termoszelepet pont azért, hogy a szivattyú hosszú életű legyen. Levettem 2 nagy radiátorról, működik, azóta tényleg semmi hiba (1,5hónap alatt).
    Mint laikus csak azt nem nagyon érzem, hogy egy kissebb radiátort elég lehet szelep nélkül hagyni, vagy egy nagyobbat kell vagy több kissebbet(?) vagy mindenképp több nagyobbat kell?
    24kwos saunier duval thema classic c as 24 e típusú szörnyűség (cirkó) hajt 12 radiátort...
    Tudom furcsa, hogy miért zavar néhány radiátor ami megy, ennek több oka van, kezdve attól, hogy két szobát nem kell fűteni, addig hogy ahol meg kell a fűtés ott megsülünk attól a 2 radiátortól ami nincs szabályozva..

    Ötletek/tapasztalatok, hogy hány és mekkora radiátort érdemes szelepek nélkül dübörögni hagyni?

Új hozzászólás Aktív témák