Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Old Death

    senior tag

    válasz Jester.c #46 üzenetére

    majd szólok időben :))
    én egyetemen jártam fizika órára 2 félévet :)) ez bőven elég is volt.. könyvet sajna nemtók ajánlani, mert ezt a sok ''okosságot'' fejből mondtam, most próbálok utána nézni, és leírni normálisan az egész cuccost... egyébként a képletekkel semmi gond, csak érteni kell mi micsoda és így értelmezni :D
    a Newton-i fizikát hívják másként klasszikus fizikának... a modern fizika, meghát Einstein bácsi ota van.. azóta foglalkoznak ilyenekkel :))
    a fény azért görbül el, mert a gravitáció mindent vonz... hiába vagy gyorsabb minimálisan módosítani fogja a pályádat, és még mindig ott tartok, h nem tudsz a fénysebességnél gyorsabban menni :D
    gyakorlatban mérték-e már a sebességnövekedésből adódó tömegváltozást azt nem tudom.... :(
    egyébkéntén is levetettem még gimivben a fizika egyenruháját, h csak na.. és ilyenkor kezdődtek az órák az én hülyébbnél-hülyébb kérdéseimmel :DDD no persze a tanerő nem tudott mit csinálni velem... mert nem tudta elmagyarázni, mindig csak ennyi volt a válasz, ha érdekel nézz utána... no persze ez sose következett be :( de az egyetemi fizika órák tényleg tök jók voltak!!!

    ''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

  • neduddgi

    aktív tag

    válasz Jester.c #46 üzenetére

    A tömegnövekedés bizonyított. A Jupiter dolgot nem ismerem, de pl a Merkúr pályája azért nem igazi elipszis, mert amikor napközelben van, nagyobb a sebessége, ergo nő a tömege, nagyobb közte és a Nap közötti tömegvonzás, ezért egy ''olyan rozetta'' szerű pályán kering, tehát kb elipszis, de maga az elipszsis is forog, tahát az a ''vége'' amelyikhez közeli gyujtópont van az óramutató irányával megegyezően vándorol. A fénysebességnél gyorsabban pedig azért nem futhatsz soha, mert azok a folyamatok, amik egyáltalán sebességváltozással járó kölcsönhatást idéznek elő, azok is csak a fény sebességgel terjednek. Ez minen atomodra, az atomokat alkotó szuperhúrra igaz. Ha pl egy futballcsapat tagjai csak 36 km/h val tudnak futni, ( 100 m-es síkfutás) akkor hiába rendezgeted a cspatot bármilyen csoportosulásba, az egész csapat sem fog soha 36 km/h sebességnél gyorsabban futni. :(

    1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

  • Old Death

    senior tag

    válasz Jester.c #46 üzenetére

    ami neked kell az a speciális relativitás elmélet.. nem lyan szörnyű.. csak hosszú :D
    itt le van írva, h miért nem lehet, az anyag gyorsabb a fénynél ;)
    sztem bármelyik jó fizika könyvben le van írva... példafeladattal együtt a jobb szemléltetés céljából :)

    ''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

  • Apophis

    őstag

    válasz Jester.c #46 üzenetére

    Bizonyított, ugyanúgy, mint az idődilatáció.Részecskegyorsítóban mindkettő megfigyelhető, c X 0,999999 (nem tom hány 9-es...) -re gyorsított részecskék tovább ''élnek'' (azaz később bomlanak el), mint kéne, ütközéseknél kimutatható a tömegnövekedés, de a természetben is van példa az idődilatációra.

    [Szerkesztve]

    ...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

Új hozzászólás Aktív témák