Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bachilus

    csendes tag

    válasz Wicked. #981 üzenetére

    Én elég sok hozzászólást elolvastam itt, a legtöbb panasz a jogorvoslatra, a fizetésre és a vásárolt termékek szar voltára utal.
    Természetesen monopolhelyzetben vannak, ezt ki is használják (ki ne tenné?). A panaszokat nem kezelik ez tény, de mint közvetítő félnek nem is feladata. Ha Jóska összeveszik Pistával a használt ruha használtsági fokozatán, akkor ki és milyen módon tud igazságot tenni? Ha Jóska panaszkodik, hogy nem kapta meg, Pista állítja, hogy feladta, ki tud dönteni? Még száz példát lehetne írni.
    Valóban sok a kereskedő, de ők okozzák a legkevesebb problémát. A hivatalos kereskedőre gondolok, nem XY-ra, aki sokat ad el! A kereskedő a vaterán, grandón is ad számlát, garanciát, mindent! Telephelye van, megtalálható, utolérhető. Apeh, vám, fogyasztóvédelem megtalálja, nem jellemző, hogy kockáztat. A neten eladni csak látogatott oldalon lehet, látogatót szerezni (nem napi 50-et) csak pénzel lehet. Ha látogató nincs, eladás sincs. Az árösszehasonlító oldalak (árgép stb), átkattintás alapon számláznak 20-100ft-ot, ezt minden egyes rákattintás után fizetik. Webáruházad van? Azért is fizetni kell, nem is keveset és ettől még nézettséged nem lesz! Van közöttük ingyenes is, de a google robot nem díjazza az aldomain alatti dolgokat, hátrébb sorol a listán. Ezekhez képest a vatera egy komplett webáruház, napi milliós látogatottsággal és csak létrejött vásárlás esetén kell fizetni! Néhány forint feltöltési díj? Szerintem nem érdemes róla beszélni.
    Alternatívák természetesen vannak, a másik fizetőst is ismerem, "....rex", ha egyre gondolunk. Jónak tűnik, de szerintem még nem elég népszerű a dolog.
    A neten eladni csak nagy látogatottságú oldalon lehet, a látogatottságot csak reklámmal lehet növelni, a reklámhoz pedig egyetlen dolog kell, a pénz. Sok pénz.
    Vagy marad a vatera, ahol meg el kell fogadni a szabályokat.

Új hozzászólás Aktív témák