Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kassadin

    addikt

    válasz bachilus #977 üzenetére

    Nagyon ügyes vagy, hogy sikerült kimásolni a vatera szabályzatából, de nekik csak az a lényeg, hogy fizessél, a többi le van ejtve.

    Sajnos ezt tapasztaltam akkor, amikor egy kis majomgyerek úgy gondolta, hogy ő inkább mégis boltban veszi meg a játékot, de az enyém is teljes mértékben hibátlan volt. Kapot negatívot, kár hogy nem küldtem el akkor az anyjába, pedig biztosan jól esett volna. Idézek tőle: "Bocsika de leszarom a fejed!!!bocsi de megvettem 1999ft ért nem használtan!!nem mertem megvenni
    tőled mert ha nem működik na ennyi"
    :DDD

    Neki köszönhetően nem 100%-os az értékelésem. amúgy 41 pozitív üzletem van eddig. Kértem akkor, hogy távolítsák el a negatívot, amit ő adott, de b@sztak rá. Na ennyit róluk. :U

  • PHM

    addikt

    válasz bachilus #979 üzenetére

    Azért néha el lehet érni a negatív törlését.
    Anno az első akciómkor sikerült belefutnom egy kissé megtévesztő hirdetésbe.
    Rákérdeztem az eladóra, 2 napig a füle botját sem mozdította.
    Botor módon megajánlottam a kikiáltási árat.
    Másnap kiderült, hogy a fényképeken lévő cucc fele már nincs meg.
    Kértem az eladót a licittörlésre, erre ő nem volt hajlandó,
    helyette elhordott mindennek.
    Summa-summárum, bevarrt nekem egy negatívot, ami hosszú időre
    el is vette a kedvemet az aukciós oldalak látogatásától.
    Kb fél év múlva egy tapasztalt vaterás barátom közbenjárására ezt törölték.
    (Elpanaszoltam neki az esetet, s ő utánajárt, úgy, hogy nem is tudtam róla.)
    Azóta persze megtanultam a problémás egyedeket kiszűrni mind vevői,
    mind eladói oldalon.

    Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

  • Wicked.

    csendes tag

    válasz bachilus #977 üzenetére

    Bocs, hogy újként beleszólok, de tulajdonképpen ahogy észrevettem (oké, nem olvastam el mind a közel 1000 hozzászólást), itt nem azért lázadoznak tulajdonképpen, hogy fizetni kell. Legalábbis nem mindenki.

    Amennyire én levettem, inkább az a tömeghisztéria oka, hogy a Vatera-TeszVesz koalíció eléggé kihasználja a tulajdonképpeni monopolhelyzetét, mert akárhogy nézzük is, jelenleg semmilyen komoly konkurenciája nincs.
    Ráadásul a panaszokat sem kezelik megfelelően, általában küldenek egy sablonszövegű válaszlevelet és slussz, anélkül, hogy legalább a fáradságot vennék a panaszok jogosságának. Tisztelet néhány kivételes esetnek...

    A legnagyobb baja a legtöbbünknek az, hogy már rég nem az a Vatera és a TeszVesz, ami volt: aukciós portál. Főleg magánemberek pakolták fel a megunt cuccaikat, helyenként volt csak egy-egy kereskedő. Feltöltési díj 0, így megérte a nekem már fölösleges cuccokat feltenni.
    Most inkább valami globális plázához hasonlít Vaterabolt-tal, a Grando-val. Tele van kereskedőkkel, akik kihasználják a számla nélküli árusítás lehetőségét (bevallom, én is már hivatalosan kereskedek, de én az a marha vagyok, aki itt is ad számlát és garanciát is).
    Emiatt a plázamiliő, meg a feltöltési díjak miatt totál kiszorulnak előbb-utóbb a magánemberek, de a kereskedőknek sem éri meg lassan ott árulni, mivel ugyanabból a cuccból van még 30 másik eladónál.

    Nekem nem az a bajom, hogy fizetni kell valamiért amit igénybe veszek, hanem az, hogy egyre több mindenért kell fizetni és egyre többet. Lassan majd a termékleírásban lévő karaktereket is felszámolják majd... Ami meg pláne zavar, hogy eddig legalább magyar fickó(k)nak a profitját növeltük, most meg valami dél-afrikai guru vagyonát gyarapítjuk. Ráadásul felvásároltak már mindent: TeszVesz, Vatera, Árukereső, Apród.hu, Lealkudtuk.hu, Grando.hu stb.

    Egy másik Vaterás témában megemlítettem, hogy én is olyasmit keresgélek, amivel szépen elfelejtem a Vaterát TeszVeszestől, Grandóstól, azért is nézegetek ilyen topikokat, hátha...
    Lehet, hogy találtam. Még nem tudok mondani semmit, mert ma lettem még csak aktiválva az adott oldalon. Igaz, az is fizetős, de pl. csak a regisztrációs díjat kellett befizetnem, a termékfeltöltés még ingyenes. Jutalék is van, bár mivel most kezdek el feltölteni, nem tudom, hogy azt már kell-e fizetni? Ami biztos, a regisztrációs díjat nem lenyelik, hanem felhasználhatom. A tulaj magyar egyébként.
    Állítólag pár hónapja még a csapból is az indulása folyt, úgyhogy lövésem nincs én miért nem találkoztam eddig a nevével sem??? Pedig nem tegnap óta keresgélek és próbálgatok más aukciós oldalakat.

    Láttam, hogy itt is nyitott valaki egy topikot az ominózus oldalnak, de pikk-pakk le lett zárva. Mielőtt regisztráltam, utánuk olvastam és találtam bőven negatív hozzászólásokat még az oldal indulása ELŐTT-ről. Az azóta eltelt néhány hónapban viszont már aktív felhasználók írtak pozitív tapasztalatokat. Úgyhogy regisztráltam és átutaltam a regisztrációs díjat is (csak eladóknak kell fizetni, a vevők ingyenesek).

    Ha a negatív írásokat kiváltó stratégiájukból egy szó sem lenne igaz, de beváltja a hozzá fűzött egyéb reményeimet, tuti, hogy teli torokból fogom őket reklámozni, hátha tényleg sikerülne a háttérbe szorítani a Vaterás tömeghisztériát és legalább magyar adófizetőnek perkáljuk a jutalékot.
    Bár, ha egy emberként oda regelnének az "antivaterások", szerintem már komoly erőt képviselne.

    Ha valakit érdekel, úgy, hogy még nem teszteltem, PM-ben megosztom amit eddig tudok róla, de direkt reklámozni nem akarok.

    A tehén egy bonyolult állat.... DE ÉN MEGFEJTEM!

  • Kassadin

    addikt

    válasz bachilus #979 üzenetére

    Végül is akkor ennyi erővel kihagyhatnám őket is a buliból, mit számít nem? Jah, az úgy nekik nem jó. Ha a markát kell tartania valakinek, az rögtön megy, de ha valamit esetleg tenni kéne, egyből kéz kezet mos alapon mennek a dolgok, kapsz egy automatikusan generált válaszlevelet, aztán azt csinálsz vele, amit akarsz. Igazából a sztorim is évekkel ezelőtti, nem is érdekel (akkor se sokáig foglalkoztatott), de megtudom érteni az embereket, hogy nem elégedettek azzal, amiért fizetnek. Mellesleg én eladásra már nem használom egyiket sem, maximum vételre. Itt, hardveraprón ingyenes a hirdetés ki tudja meddig, ha meg fizetős lesz, akkor sem hiszem, hogy vagyonokba kerülne. És esetleg kaphatsz "jogorvoslatot" is, ha megkárosítanak, nem söprik a szőnyeg alá a problémákat.

  • raver

    aktív tag

    válasz bachilus #977 üzenetére

    Postaköltség:
    Nekem már töröltek figyelmeztetés nélkül aukciómat, mer standard postacsomag 50ft-al drágábban volt feltüntetve mint az érvényes postai díjszabásban. Ez egy pár száz forintos terméknél nem zavart volna. de egy notinál amire elég jól tolták a liciteket, kicsit idegesített.

  • Kassadin

    addikt

    válasz bachilus #983 üzenetére

    Itt eddig sem erről volt szó, de mindegy. Olvasd vissza mit írtak a többiek, nem azt, hogy hamis parfümöt vettek, mondjonleabuzivateraateszvesszelegyütt. :W
    Ha szolgáltatást veszel igénybe (aka fizetsz érte), akkor alsó hangon lehet elvárásod és kritizálhatsz. Ez ilyen egyszerű.

    [ Szerkesztve ]

  • Wicked.

    csendes tag

    válasz bachilus #985 üzenetére

    Igazad van, az átverés, hamis cuccok tekintetében a hivatásos kereskedők okozzák a legkevesebb gondot, elvégre a hitelességükből élnek. Bár akik nem Grando-boltosak, nem adnak számlát és garanciát sem, de ez az ő dolguk, én adok minden firlefrancot, még akkor is, ha nem keresek egy fityinget sem a bolton, mivel elviszi a jutalék, plusz a járulékok az államnak ugyebár...

    Viszont arra jó, hogy ingyen reklámom legyen, mert minden kiküldött cucc mellé mellékelek névjegykártyát (azt nem törlik, mint az e-mailt és nem foglal sok helyet egy pénztárcában sem). Rajta van a webáruház elérhetősége, e-mail, telefon, stb. Dettó ugyanígy még külön a termékekre is ragasztok könnyen levehető, nyomtatott matricát az elérhetőségekkel. Így, ha ajándékba veszik a cuccost, nem hagy nyomot a matrica a leszedés után, ha pedig saját célra vásárolt cucc, akkor meg akárhányszor használja, az orra előtt van a webáruház címe, telefon, stb.
    Egyszóval a legköltséghatékonyabb reklámozási forma nekem, mivel a bizalmat már megszolgáltam (100%), így aki vásárolt és tudja hol és hogy érhet el, visszajön.
    A Google Adwords lehet, hogy több látogatót hoz, de potenciális vásárlót kb. 1-2%-ot.
    Tehát erre jó a Vatera.

    Két figyelmeztetést már én is beszereztem. Az egyiket egy katalógus feltöltése miatt. Azért bátorkodtam ilyen vérlázító dologra, mert máshol és másnál is láttam, hogy feltöltötték a katalógusaikat. Pikk-pakk törölték is, kiemeléssel, kiskutyafülével együtt, azzal indokolva, hogy kapcsolatfelvételi adatokat is tartalmazhat.
    Ebben az az érdekesség, hogy a katalógus csak mellékelve, ajándékként szerepelt egy-egy termék mellett, nem pedig kapcsolatfelvételi csaliként. Úgyhogy nem igazán volt - szerintem - igazságos. Ha megrendeli a cuccot, így is - úgy is felvesszük a kapcsolatot...

    A második figyelmeztetést, ami egyben 24 órás üzenetküldési megvonással is járt, érdekes dologért kaptam. Lehet, hogy paranoiám van, de felbukkant az egyik terméknél egy fickó, aki azt írta a fixáras cuccra, hogy ennyiért és annyiért elvinné, inkább magasabb postaköltséggel, utánvétellel, stb.
    Eléggé fura üzenet volt, de ki lehetett olvasni belőle, hogy spórolhatnék én is a jutalékon.

    Visszaírtam neki, hogy nem baba az ajánlata, az egész oldalon én vagyok az egyetlen, aki 3-4e Ft-tal olcsóbban kínálja ezt a terméket, mégpedig garanciával és számlaadással, úgyhogy így marad az aukció, ha kell vigye, ha nem, akkor nem. Jobb a békesség a Vaterával, a Fogyasztóvédőkkel és a NAV-val is. Ha ennyire sumákolni akar, akkor próbálkozzon azoknál, akik teljes áron, számla és garancia nélkül, kétszer akkora postaköltséggel hirdetik a cuccot.
    Na, ez után kb. 3 percen belül tiltva volt az üzenetküldésem szabályszegés miatt.
    Az ok: az utolsó mondatban szereplő dolog volt, amiben szabálytalanságra bujtottam fel a mukit!!! :O Én! Érdekes, hogy a korábbi mondatokat nem olvasták?!

    Ezen kicsit berágtam és írtam nekik, hogy - szerintem - egyik figyelmeztetés sem volt jogos. A katalógus nem önmagában volt feltöltve, hanem húzósabb áru termék mellé járt ajándékba, mivel nekem sem két fillérbe kerül és a maga közel fél kilójával a postaköltségre is negatív hatással van, így ingyen, bónuszként mellékeltem olyan cuccokhoz, amik maguktól sem olcsók. Tehát semmiképp sem lehet a kapcsolatfelvétel megszerzéséhez feltöltött csalicucc.

    Sérelmeztem a 2. figyelmeztetést is, mivel én kerek-perec, konkrétan leírtam, hogy nem áll szándékomban sikimikizni. Tejelek böcsülettel a Vaterának és az adóhivatalnak is. Slussz. De az a mondat ugyebár nem számít, csak az utolsó.

    Végül felhívtam a figyelmüket arra, hogy pont néhány nappal a figyelmeztetésem előtt jeleztem - én barom állat - feléjük egy korábban sikertelen tranzakciót, amire a vevő másfél hónappal később meggondolta magát, hogy mégis kellene (akkor már fent sem volt az oldalon). Írt egy e-mailt, elküldtem amit kért, átutalta a pénzt. Én meg írtam a Vaterának, hogy a közel két hónappal ezelőtti blabla sorszámú tranzakció állapota változott, sikeresen zárult.
    Megköszönték, törölték a sikertelen tranzakciót, a semleges értékelést és kiszámlázták a jutalékot. Ki is fizettem. Mert marha vagyok:P

    Ahelyett, hogy átértékelték volna a leírtakat, csak kaptam egy sablon e-mailt, hogy olvassam el a szabályzatot, a figyelmeztetéseket nem áll módjukban visszavonni. Slussz.

    Én itt haragudtam meg rájuk. Ha egy fikarcnyit is emberközelibbek, akkor logikusan átgondolják, hogy az a marha, aki egy két hónappal azelőtt sikertelen tranzakciót később a Vaterán kívül sikeresen bonyolít le, mégis bejelenti, táncsak nem krónikus csaló és szabálysértő?

    Jól írtad az oldalt amire utaltam, de én sem írtam ki direkt, mert amíg saját bőrömön nem tapasztalok dolgokat, nem szívesen ajánlgatom. Eddig tetszik a dolog, bár van egy-két dolog amit úgy gondolom nem 100%-osan infóztak le, legalábbis a hosszabb távú együttműködéssel kapcsolatban, így nyitottam egy blogot és írogatom az észrevételeimet.
    Amúgy az első ami megfogott, hogy ők a Vaterával szemben elérhetőek egy rakás helyen. Facebook, Twitter, e-mail, stb. Nem kell fél napot keringenem az oldalon, ha fel akarom venni az ügyfélszolgálattal a kapcsolatot, hogy megtaláljam az e-mail címüket, vagy, ha kíváncsi vagyok az üzemeltető nevére, székhelyére, stb.

    Az üzleti tervükről meg annyit, ha bejön, akkor hurrá, örülni fogok neki, de már azzal is nagyon elégedett leszek, ha kicsit oldalba rúgja a Vatera monopolhelyzetét.

    A tehén egy bonyolult állat.... DE ÉN MEGFEJTEM!

  • Wicked.

    csendes tag

    válasz bachilus #990 üzenetére

    Még csak most vettem a fáradságot, hogy elkezdjek feltölteni a "másik oldalra", így még mindig nincs első kézből tapasztalatom.
    Viszont pár napig jól elnézelődgettem rajta és ahogy látom, még csak most kezd igazából elindulni. A látottak alapján az elején teleregisztrálták eléggé eszetlen módon, hogy majd hanyatt-homlok eladnak. Megpakolták egy rakás kacattal (pl. 50 db egyenként feltöltött vasalható matricával), aztán néztek ki a fejükből, mert dugig volt eladóval, venni meg senki nem akart, csak eladni.

    Jó néhány felhasználót végignézegettem és úgy tűnik az első 3-4 hónapban szinte semmi mozgás nem volt adás-vétel terén, úgy saccra kb. 2-3 hete kezdett el csak mocorogni a biznisz. Az átnyálazásom eredménye tuti, hogy elég hiányos, de egyetlen emberkét találtam aki a 40. eladásán van túl az elmúlt 180 nap eseményei szerint.
    Rengeteg a 0-s eladó és nagyon sok az utóbbi 7 napban 1-2 terméket eladók száma, ebből gondolom, hogy most találtak a vevők is oda, nem csak az eladók.

    A tehén egy bonyolult állat.... DE ÉN MEGFEJTEM!

Új hozzászólás Aktív témák