Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    Üdv,

    Van egy EVGA Supernova 1000 P2 - Platinum minősítésű tápegységem, hazai boltból vettem tavaly november végén, onnantól adnak Ők 2 év garanciát, az EVGA 10 év RMA-t vállal.
    Március közepére szedtem össze az alkatrészeket és állítottam össze a konfigot, de a ház moddingolása még folyamatban, így a tápegység beépítése se végleges.
    Na most a konfig:
    msi x299 pro alaplap
    i7-7800x proci
    2x8 GB Adata 3200-as ramok (xmp profillal, 3200-on hajtva).
    Gigabyte GTX1070 G1 gaming 8g VGA

    A fenti konfig még teljes terhelés esetén is csak kb 300 watt HW info szerint (ebből a processzor 120-130), tehát egy 1000 wattos, minőségi, fan stoppos tápegységnek lazán el kéne bírnia ventilátor bekapcsolás nélkül, pusztán enyhén felmelegedve, de azért az elején venti-on állásban járattam.
    Csak mostanra a többi venti lecserélődik, és a táp venti eléggé hangos, mivel venti-on állásban eléggé magas fordulatszámon pörög terheléstől függetlenül és hangos a motorja.

    A hiba jelenség:
    Fan stop beállítás mellett nem maxon, hanem csak kb 50%-on járatva a teljes konfigot(pl Paladins game, Autocad Map) random elkezdi: 0,1 secenként kattog a venti (mint a géppuska) és "beremeg". Jelenleg fektetve van a táp, a ventije felül van, tehát elvileg tud felfele kiáramolni a levegő, csak útban van a venti, továbbá ha álló venti mellett ráteszem a kezem, szabályosan meleg a motornál, gondolom fűtik a tápköri egységek is, nem csak a fenti kattogós jelenség.
    Tehát olyan érzésem van, hogy mégis csak felmelegszik a határ hőmérsékletre, el akarna indulni, csak mivel nem lépi kellően át, így a feltételezésem szerint DC szabályzott venti nem kap elég feszt ahhoz hogy tényleg el tudjon indulni.
    Ha ilyenkor újraindítom a gépet, továbbra is fan stop beállításon hagyva felpörög a venti kb 15 secre, kifújja az érezhetően meleg levegőt, majd utána leáll és a következő gép újraindításig legyen az akárhány órányi terhelés, nem indul el és nem is kezdi a fenti jelenséget-->nem érzi úgy hogy felmelegedne, pedig olyankor is kézrátétel folyamán meleg.
    Volt hogy újraindulás utáni felpörgést követően nem állt le, hanem csak nagyon alacsony fordulaton forgott és közben kattogott kikapcsolásig.

    1:
    fontos lenne már most garanciáztatni?
    Csak mert akciós termék volt és ha a magyar kereskedő azt mondja hogy levásárolhatom (mert ők már nem forgalmazzák, elvégre 2013-as tervezés) nem kapok az összegért hasonló minőségű egységet+teljesítményt, ugyan akkor hosszútávú terveim miatt szeretném az 1kW-os tápegység kategóriát.
    2:
    Lehet ebből hosszú távon olyan problémám ami miatt garanciáztatáskor azt mondják hogy buktam a garit?

    A 2-es azért mert a végső ház elrendezésben a seggére állítva lesz a táp, így az eredetileg tervezett hátulsó ventillációs rések fognak felfele állni, tehát szabadabban fog tudni kiáramolni a meleg, csak nem tudom ennyi elegendő-e a probléma megoldására. Továbbá tervezek belerakni második 1070 VGA-t, későbbiekben meg processzor csere is kilátásban van erősebbre, amivel már akár 500w is simán meg lesz a maximális terhelés során, tehát még fan stop mód alatt is be kell hogy kapcsolja a ventit, csak elvileg alacsonyabb fordulatszámon.

    Amúgy voltak random win10 újraindulásaim is, olyankor beakad a BSOD és a normál restart gombra (amivel egyébként simán újraindítja a gépet) nem reagál, csak ha hosszan nyomom a bekapcsoló gombot. Ezzel kapcsolatban nem tudtam még eldönteni hogy ez is a táp miatt van, vagy az MSi alaplap, vagy a hozzáadott dragon center software OC genie, +100MHz tuningja miatt, vagy esetleg simán microfosék csesztek el valamit. Mivel tényleg random alkalmak voltak, volt hogy simán bekapcsolás után windows idleben, volt hogy a fenti alkalmazásokkal terhelve, volt hogy csak simán hibernálásból felkeltve majd böngészőt használva. Most épp megint beszart a Dragon center, nem képes a +100MHz-t aktiválni, pedig a bios igen. Most nem indulgat újra, de mivel előtte is random volt így nem lehetek 1005ig biztos.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz jeni #20744 üzenetére

    Azt persze nem is említettem még hogy jelenleg nem nagyon tudnám nélkülözni hetekre, egyetlen munkaállomásom homeofficehoz...ezért is érdekel hogy a hiba jelenség alapján mivel járhat ha hagyom így futni a cuccot. Most a melegedés ellen az egyik megoldásom hogy a sajátja helyett egy jóval halkabb Phanteks 140-es házhűtő ventilátor néz abba az irányba ahol a táp is van, így a légáramból nem csak a vga kap.
    A garanciával meg lehet érdemesebb lenne megvárnom a black friday időszakot, ha akkor találják ki hogy levásárlás talán lesz értelmes választás. De akkor pusztán az hogy nem jeleztem azonnal a hibát nem jelent garivesztést. Köszi.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz fisi #20746 üzenetére

    Nálam meg pont az a gond hogy én elfogadnám a nálad tapasztalt jelenséget, csak nem tudja elindítani a motort és nem tudom hogy ez mennyre garanciás probléma, előjelez esetleg további összeszerelésbeli hiányosságokat, továbbá hogy hosszú távon mivel jár az egység esetében ha hagyom így futni.
    A tiednek is hangos a ventilátor motorja?
    Engem a kibe kapcsolgatás nem zavarna. Ugyan alacsony terhelés esetében bosszantó de ha belegondolsz, vannak olyan elemek amiknek muszáj akkor is menniük és az egységek olyankor is melegednek amikor az össz. terhelés alacsony szinten van. Bár 105 fokig bírniuk kell, azért üzemóra tekintetében fontos hogy az idő nagy részében kontrollálva legyen a hőmérséklet.
    Viszont az hogy egy elvileg csendes üzemmódra képes egységnek a ventilátor motorja simán porszívó hangerejű, az fel sem merült bennem ebben az árkategóriában, mert árazást tekintve ők eredetileg (és jelenleg is) 80k-110k között árazták ezt a terméket.
    Ebben a kategóriában szerintem már elvárható hogy a nagy légszállítású ventik közül csendesebb egységet válasszanak 140-es kiszerelésben, még úgy is hogy alkalmanként csak 15 sec ideje van hogy kiszippantsa a felmelegedett levegőt.
    Ha ezt tudom, akkor nem spóroltam volna meg azt a 4k-t amennyivel akkor épp többe került a szintén akciózott Enermax Maxtytan 1250-es hasonló egysége (tudom hogy csak marketing, de azon van aktuális fogyasztást jelző képernyő) ami mégis csak nagyobb név. Pedig annak ellenére hogy a tápos topicban kevésbé reklámozott, de azért az EVGA is minőségi alkatrészeket használ és megbízhatónak hat.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Mizol29 #20749 üzenetére

    A video nálam nem nyitható meg, privát beállításra hivatkozik.
    Első olvasásra ez bizony coil whine-nak hangzik, akárhogy is kerülöd a kifejezést gondolom azért mert a VGA-k kapcsán emlegetik legtöbbet, Te meg nem akarod VGA-ból hallani. :D
    Amúgy az alapján hogy video terhelés alatt jelentkezik, lehet hogy Te máshonnan hallod a hangot, de eléggé valószínű hogy mégis a VGA-ból ered, csak az akusztika miatt elterelődik.
    De persze lehet hogy a VGA pont egy olyan tápkört terhel meg, ami alapjáraton nincsen elegendő terhelésen hogy hallható legyen a cicergés.

    De ha tényleg a tápból jön én még azt is elképzelhetőnek tartom hogy korábban is jelen volt, csak a hang terjedésének tudománya eléggé bonyolult. Elképzelhető hogy pont úgy rezgett az eredeti venti vagy rezonált bele az egész tápegység ház hogy nem hallottad át rajta, vagy pont összeolvadtak a hangok vagy pont úgy berezonáltak hogy kioltották egymást a Te fül pozíciód irányába.

    De majd csak jön valaki nálam járatasabb kolléga aki megmondja hogy lehet-e egyáltalán valamit kezdeni ezzel, az én elméletem hogy sajna nem. :S

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Sipoka #20757 üzenetére

    Mindenképp érdemes minőségi tápra cserélned, hisz ahogy te is írod nem egy életbiztosítás, annak ellenére hogy a marketing szövegben ott vannak a kulcsszavak(OVP, OCP stb).
    Viszont matematikailag még így hogy csak 468-at tud valójában, még akkor is el kéne tudnia látni az általad írt konfigot, így a garanciát megpróbálnám érvényesíteni, hiszen a specifikációban vállaltakat(amikért fizettél) nem tudja teljesíteni. A fenti konfigot kössék rá a szervizben, küldjenek rá terhelős tesztet, aztán majd meglátják.
    Neked azt nem kell vásárlóként tudnod hogy miért (nem kell mondani a feszültség beesést), csak azt hogy a specifikációk szerint vállalt max terheléshez képest alacsonyabb terhelési szinten gond van a rendszerrel(a konfigod nem kéne hogy megegyen még 448-at se, max 350).
    Gondolom eleve azért mértél rá mert játék közben érzékelsz problémát.

    Aztán tartaléknak, vagy máik netezős gépbe építve még használható....családi fotókat/házi videókat ne azon tárolj. :D

    #20760
    Azt írod hogy összeállítottál egy "új" gépet, de nem írod hogy garanciás-e a táp. Ha garanciás, szerintem mindenképp meg kellett volna védenie a HDD-det a külső behatásoktól, pl hálózati ingadozásokból eredő problémák.
    Persze ennek az érvényesítésében nem vagyok otthol.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz zsolt008 #20784 üzenetére

    az én EVGA tápomnak a működése az hogy ha teljesen áramtalnítva volt előzőleg (pl a hosszabbító kapcsolójával, vagy a tápegység főkapcsolójával) akkor a stabil működés esetében bekapcs gombra először csak feltölti a kondenzátorok és csinál egy öntesztet, aztán 1-2 sec és rendesen beindul.
    Lehet hogy a tiednél is volt eredetileg egy ilyen biztonsági funkció amivel történt valamit? Vagy csak simán nem vársz eleget erre a funkcióra?

    Az enermax az egyik legnevesebb gyártó biztos hogy nem él már a 10-15 éves garnacia? Általában ők is ennyit adnak a 87+ jelölés mellé.
    Persze ahhoz kellene a vásárlás igazolása és regisztráció a honlapjukon, de ha a hazai bolt kekeckedik biztos lehet egyből a gyártóhoz is fordulni, csak sok esetben a külföldi posta költség a vevőt terheli, de lehet még úgy is olcsóbban és biztosabb megoldással jössz ki mint egyéb utakon.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz zsolt008 #20788 üzenetére

    Nem szóltam, korábban csak a legfelső kategóriás PSU-k között keresgéltem. :Y

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Permet Elek #20798 üzenetére

    Magyarországi webshopban történő Magánszemély rendelés esetében az átvételt követő 14 napon belül indoklás nélkül is elállhatsz a vásárlástól. Egyszerűen nem kell indokolni, csak az adott bolt megfelelő "elállási nyilatkozat" bejelentési felületét használni (van ahol le kell tölteni tőlük űrlapot hozzá, van ahol elég csak kettőt kattintani, webshopja válogatja). Ez akkor is így van, ha a boltban vetted át a rendelést készpénzel fizetve, a rendelés helye számít és ha az internet, akkor ne hagyd magad. Azért fontos hogy időben jelezd, nehogy kifuss a határidőből valami bénázás miatt.

    Persze ha egyáltalán nem webshopban adtad le a rendelést, hanem személyesen bementél-megkérdezted mit ajánlanak-kezedbe nyomták más a helyzet, ott már csak szavatosság van, tehát ha panaszkodsz a hangra, bevizsgálják és ha jogos adnak egy ugyanolyan típust, általában a 3. jogos panaszkodás után szokták csak felajánlani a levásárlást.

    Amúgy a tápegység zajába bele tud még szólni hogy milyen házad van, könnyedén összerezonálhatnak az alkatrészek, vagy csak simán felerősíti a hangot. Ha csak a hang a kérdés, akkor teljesen szubjektív, ki kell próbálni.

    Ha már tápegység minőség is kérdés na ahhoz már vannak itt tapasztaltabb szakik.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Cimbee #20808 üzenetére

    Üdv,
    Először ehhez a topichoz fordultál vagy máshonnan javasoltak ide?
    Csak azért kérdem mert ha konkrétan a játékok közben nem dobja el a gépet, csak amikor bezárod akkor máshol is lehet a probléma, nem kifejezetten a tápnál.
    A tápod Gold minősítésű és nem is tudom elképzelni miért okozhatna a fenti hibajelenségeket, mert amit leírtál azok számára elegendő teljesítményt képes leadni. Olyat már láttam hogy az eltérő asztal és játék felbontás miatt kilépéskor kicsit gondolkozik a gép de hogy percet az sok.

    Az hogy az USB hub-ba bedugott eszközök eldobják magukat inkább a hub vagy az alaplap jellegű hibaforrásra gondolnék.
    A hubnak van saját tápegysége? Próbáltad hogy a saját tápegységét is bedugod és úgy használod a perifériákat? Csak mert lehet hogy az USB-3on nem jön elég áram ennyi mindenhez.

    Egyes alaplapoknál előfordul hogy az PCIE csatlakozók megosztják a sávszélességet, ezt a manualban meg kéne keresni. Ráadásul nem mind1 hogy melyik csatlakozó kommunikál közvetlenül a processzorral és melyik az alaplapi külön csipsettel, mivel a háttértárak is legtöbbször a csipsettel vannak kapcsolatban. Ez utóbbi például okozhat olyan jelenséget hogy a csipset már nem tudja ellátni az összes egységet sávszélességgel és sorban állás alakul ki.

    De egyébként is lehet hogy az alaplapon van hiba, nem tudom hogy ez az alkatrészed épp garanciális-e, de mindenhol előfordulhatnak gyártási hibák.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz rasurosenpai #20814 üzenetére

    Szia,
    Ez még így elég kevés információ, kb a miért fúj a szél ha süt a nap kategória (sorry, not sorry).
    Ahhoz hogy tippelhessünk ( ami még nem jelent 100%os bizonyosságot) kell a PC teljes konfigja(alaplap, cpu, gpu, háttértár legalább típusai), életkora, táp pontos típusa, továbbá információ a környékbeli elektromos hálózatról, tehát hogy bárki tapasztalt-e ingadozást a családban vagy szomszédságban.
    Ha nem emlékszel, töltsd le HWnfo programot, majd elindításkor csak a "summary" pipát kapcsold be, és ott keresd ki az infókat, ha lefényképezed a táblát amit kiír.
    Aztán tudunk ötletelni, hátha beletrafálunk.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Fantomas80 #20849 üzenetére

    Premium kategória, mármint gyártón belül is így a csere folyamathoz korrekten állnak hozzá.
    Azonban engem az érdekelne hogy fentebb azt írtad hogy használtan vetted papírok nélkül, így pontosan hogyan is zajlott a folyamat? Továbbá melyik országba vitte vissza a futár, illetve valamilyen díjat felszámoltak? Ha jól sejtem a futárt teljesen te rendezted, de egyéb díjat?

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz MeKTibor #20853 üzenetére

    laikusként belevau:
    Szerintem mindenképp kérdezd meg a boltban ahova szól a garid. Egyébként a helyedben beregisztrálnám a terméket a számlával a gyártó honlapján, majd utána a jelenségeket megfelelően megfogalmazva angolul írnék nekik, jelezve hogy MO-n vagy.
    Jó lenne olyan felvételt készíteni amin hallható a "kattogás". Ők biztos tudják hogy normál üzem esetén okozhatja-e valami, szerintem nem kéne így viselkednie, pláne hogy úgy kapcsol le hogy utána csak teljes áramtalanítás után hajlandó kikapcsolni.
    Ez utóbbit csak akkor kéne hogy ha túlterhelted egy új VGA-val és a túláram védelem beleszól.

    De hátha az anya cég is hajlandó közvetlenül kezelni a cserét.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Fantomas80 #20868 üzenetére

    Köszi, nekem is lehet hogy majd gariztatnom kell egy EVGA tápot, csak mivel akcióban vettem és mára kifutott termék így valszeg jobb ha a gyártóval egyezkedek, mert a boltban levásárlással nem kapnék hasonló minőségű darabot.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz 3800+ #20870 üzenetére

    Nálam még a leggagyibb táp sem engedett át utána semmit ha elszállt, akkor valami végletesen megszakadt benne és "letiltotta" az átmenő energiát.

    A túlterhelésből lehet olyan gond hogy mondjuk a bekötött vezeték túlmelegszik ( mert pl gyártási hibás, vagy nem a megfelelő csatira lett kötve, de persze a csatlakozó is lehet hiba forrás) és leolvad, majd tüzet okoz, de a melegedésre a tápnak is reagálnia kell egy lekapcsolás-letiltással, tehát hogy a manuális főkapcsoló ki-be kapcsolása nélkül nem szabad engednie a rendszer visszakapcsolását. Már ha minőségi alkatrészekből rakták össze.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz shaniac #20885 üzenetére

    Én is azt javaslom hogy először még futni kéne egy kört a kábelcserével, hátha tényleg a kábelekkel van gond, vagy azok csatlakozó fejeivel(pl kimozdult a fejben az érintkező és nem éritnkezik teljesen).

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz RootRulez #20891 üzenetére

    Első tippre kölcsön kérnék valakitől egy biztosan jó, minőségi tápot tesztelni a rendszert 1 hétig játszogatva (legalábbis fussanak a kérdéses játékok).
    Aztán lehet másképp is csinálni hibakeresést.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz 3800+ #20919 üzenetére

    A hivatalos érvényben lévő standardok szerint a 12V-os ág tűrése 11,4-12,6V között van, tehát ezek között ingadozhat, de hogy ez a "jelalak" mennyire gyakori az már eset függő.
    A 175W terhelésre nem írod hogy ez most full, vagy csak közepes? Milyen VGA+cpu?

    Ezektől függetlenül a rendszeres társasházi áramingadozások semmiképpen nem tesznek jó egy PC tápnak hosszú távon. Feltételezem hogy nincs anyagi keret szünetmentes, vagy aksi nélküli inverter vásárlására, ami kiküszöbölné a pillanatokig tartó ingadozásokat.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz TaylorXIII #20963 üzenetére

    Az adatlapja szerint elméletben van benne "SCP" angolul short circuit protection, magyarul rövid zárlat elleni védelem. A megszakítód a rövidzárra reagált, amely előtt már elvileg lekapcsolta a táp a gépet a hálózatról.
    Elvileg a kattogás azért volt, mert megpróbált újraindulni a táp, csak pár kör alatt eljutott a végleges rövidzár állapotig, ekkor vágta le a megszakítót.
    Viszont az is benne van hogy ez nem egy drága tápegység, lehet hogy nem csak az a rész adta meg magát ami miatt kialakult a rövidzár, hanem egyéb védelmek is.

    Egy szó mint száz, nagyobb az esélye annak hogy az egységeid túlélték, de az ördög nem alszik, megnyugtatni látatlanba nem tudunk.
    Puding próbája az evés, első körben érdemes másik gépben kipróbálni a háttértárakat, aztán egyesével a többi egységet is...

    Az hogy az óránál is lement, ahhoz ismerni kellene a pontos paramétereit a kérdéses megszakítóknak, mert rengeteg helyen nem figyelnek arra hogy melyik karakterisztikájú megszakítót hova kell beépíteni, mit okoz a sorrendiség.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz TaylorXIII #20965 üzenetére

    Nono, nem azt írtam hogy "mégsem olyan jó", most látom hogy ez egy 10 éves típus, nem biztos hogy az árát az utóbbi 2-3 év 25-35k-s áraihoz kéne hasonlítanom. :D
    De tény hogy nem egy felső kategóriás egység, amiket 15-20 évre terveznek és szinte garantálják hogy semmit sem ránthatnak magukkal.
    Azért volt ajánlott anno, mert tartalmazza a fontos védelmeket, de mint írtam az ördög nem alszik.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz TaylorXIII #20968 üzenetére

    Az a gpu azért annyira nem nagy étvágyú, nyilván egy terheléses tesztnél lehet hogy sokat kér és lekapcsolna a táp, de egy képernyő teszt erejéig bele kell férjen a 400W-ba egy olyan konfig, hivatalosan 110-150W között lehet terhelt állapotban annak a VGA-nak az igénye.
    Már azzal is beljebb vagy ha képet ad és wnidows után kikapcsolod.
    Ha fizikailag nem fér bele a másik gépbe, de van affinitásod szerelni, akkor annak kiszerelheted az alaplapját és az alaplap dobozára rakva rápróbálhatsz a slotba helyezésre erre a kis időre. A táp maradhat is a gépházban ha elég hosszúak a kábelei.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz ElektrikusDE #20970 üzenetére

    Arra gondolsz hogy a 400-ast rakja át az elszállt táp helyére a tesztelésekre?
    Előbb még ki kéne próbálnia a VGA-t külön, másik olyan gépben amiben a többi alkatrész működik, aztán jó ötlet hogy az elfüstölt táp ról működtetett alaplap, proci, ram teszteléséhez rakja át a tápot, bár lehet hogy időben kb ugyanannyira jön ki. :D

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz abridabri #20975 üzenetére

    Sajnos a legfontosabb információkat kihagytad a leírásodból nevesint:
    -tápegység pontos adatai!
    -táp életkora
    -VGA típusa, de jobb lenne az adatlapja szerinti terhelési érték, hogy ne az ittenieknek kelljen felturnia a netet hozzá
    -még azért a konfig többi részéről is jöhetne minden lényeges info, mert nem is biztos hogy a VGA miatt dobja el a rendszer magát... :Y
    De akár a VGA-nak is lehet belső hibája...

    GLHF!

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz abridabri #20977 üzenetére

    Lehet ott van az adatlapodon, de 1: honnan tudja bárki hogy épp arról a gépről kérdezel és nem egy másik gépről? 2: ha én segítséget kérek, ne a másiknak kelljen kutakodnia, meg kitalálni a világomat. :)

    Mióta csinálja ezt a konfigod? Volt hogy gond nélkül vitte full terhelésen ezt a cpu-t és a gpu-t?
    Mert az rtx 3000-es szériára jellemző hirtelen 1-1 pillanatos terhelés kiugrások amikor jóval meghaladja azt a 300W-os hivatalos terhelést(ami inkább 320).
    Nem is mindig tudja kijelezni az oprendszer alatt futó programok annyira rövid ideig tartanak, de elképzelhető hogy a tápodat nem ekkora A-es áramfelvételre tervezték azon az ágon amelyikre a VGA van kötve. Valszeg amikor 2013-ban piacra dobták ezért is csak 2 db csatit raktak rá. Elméletben pont ezért ajánlják a 750-es tápokat ehhez a VGA-hoz, de nem biztos hogy a Te tápodat anno amikor tervezték számoltak ilyennel. Lehet hogy a maradék ampereket a cpu-nak tartogatja, másik ágon.

    Ki kéne próbálni egy 850-essel is, mert amúgy még mindig benne van a pakliban hogy másik alkatrész okozza a problémát.
    Ha a 850 alatt nem jelentkezik a kék halál, akkor a Te tápod a kevés, amihez szerezni kéne ugyanilyet és az alapján tudod belőni hogy garanciális jellegű probléma (ha még van rajta) vagy a fenti, tervezésből eredő probléma áll fenn. Ez utóbbi esetében még mindig van értelme használt piacon eladni és akkor az új beszerzés árát mérsékled.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz PROTRON #20978 üzenetére

    Lejárt a szerk idő, még többet olvasva, állítolag sokaknál az 5900x vs alaplap biosa okoz kék halálokat, nem is a VGA, szóval nem 850-es hanem biztos ami biztos alapon inkább 1000+-os táppal kéne ellenőrizned hogy van-e kékhalál.

    BTW itt az ASUS ajánlása:

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz abridabri #20980 üzenetére

    Ja hogy 4 db VGA tápkábel van ezen a tápon? Akkor az lehet megoldás hogy eloszlatod, hátha belül is el van osztva másik ágra. Gondolom nem fogsz második VGA-t rákötni.
    Az a helyzet hogy a melegedő kábellel kapcsolatban nem megoldás hogy ventivel hűtöd, mert azzal nem a problémát kezelted hanem annak csak egyik tünetét. Magyarra fordítva: attól mert középen meghűtöd az áramkör egyik elemét, máshol még előferdülhet tűz. :P

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz abridabri #20982 üzenetére

    De hát eddig is az egyik 8 pines másik alapkábelről kapta a delejt nem?
    SEMMIKÉPP NE DUGD RÁ A CPU- tápkábelére!!!!
    Eltérőek a lábak, máshol adja ki az ampert, megsütheted az alkatrészt!
    Ja most olvasom vissza, hogy eredetileg 1 db-2 felé osztottat osztottál 3 fele....nem csoda hogy túlmelegedett az a vezetékezés, 1 db 8-pinre nem illik 150W-nál nagyobb terhelést küldeni...akkor sem ha matematikailag elviselné...nem szereti/fogja. :D

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz abridabri #20984 üzenetére

    Igen, a legutolsó írásom idejére már leesett hogy az átkötést erre érted...tehát hogy MOSTmár eszerint kötötted.

    Eredetileg viszont a bal alsó volt, tripla változatban igaz?

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz abridabri #20986 üzenetére

    Nem találni a neten rendes reviewt róla.
    Abban reménykedsz hogy az össz 744W terhelhetőség 2 felé ágazik, amiből az egyiken közös a CPU-val a kapacitás és azért melegedett túl az a kábel? Csak mert a melegedő kábel nem jó jel... :S

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz SzlobiG #21004 üzenetére

    Ugye nem felejtetted el hogy tápegység CPU csatlakozójára SZIGORÚAN TILOS VGA-t kötni? Mert egészen konkrétan másképp vannak a láb kiosztások, más pinekre küldi a 12V-ot, ezért van az hogy picit eltérnek a fejek, nem is megy bele erőltetés nélkül.
    És ha szerencséd van csak rövidre zárod a tápegységet, ami miatt nem fog indulni a gép. Ha peched van akkor meg elfüstöl a VGA...mire megint csak rövidre zár a táp...

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz SzlobiG #21006 üzenetére

    Mivel épp akkor szállt el az eső miatt az internet szolgáltatóm alállomása, ami miatt külföldi oldalakat nem tudtam elérni így nem.

    De te is tudod hogy a kínaiak mindent ráírnak amit Te látni szeretnél, önmagában vezetékezési rajz nélkül pusztán azért mert rá van írva még nem hiszem a felét se annak amit hirdetnek...simán elképzelhető hogy csak felcserélte a vezetékezéseket után gyártott kábeled en a maszek szaki.
    Azon kívül hogy ezt a tápegységet sem ennyi VGA-ra méretezték, mert ha már elfogyott a 4 db 8pines csati ami miatt kellene neked a maradék 2 EPS-ből az egyik hogy még 6pinekkel táplálj az sok lesz neki.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz DeFranco #21033 üzenetére

    Ez pont olyan gond hogy szerintem látatlanba nehéz pontosat mondani.
    Szerintem a következő még mindig cucialista diagnosztikai módszer, hogy kideríteni más orientációval (pfujj mocskos kapitalista, hanyatló nyugati deviáns kifejezések), akarom írni más szögben állva is egy idő után elkezd-e vicsorgó farkasként beszélgetni.
    Tehát hogy átszerelni vízszintesre mind a 2 oldalra, fejjel lefelé...
    Ha megy 1-2 napig gond nélkül, akkor mindenképp megéri vele foglalkozni, szeretgetni, puszilgatni, esetleg...
    Ha ekkor is gonoszkodik és zavar a hang akkor szerintem venti csere.
    Mivel nem tudom mióta van meg, de elvileg elég régóta gyártották, nem örökéletre.

    De biztos vannak itt nálam profibbak is.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Riccsiz_h #21035 üzenetére

    Ezen van ECO mód?
    Mert egyik lehetőség szerintem a ventilátor motorjának működése.
    Nekem az 1kW-os platinum EVGA-m ha csak az alapjárat 200W terhelés van rajta, akkor "ki-be" kapcsolgatja a ventijét ahhoz hogy alacsonyan maradjon a fordulatszám és mivel ezt tized másodpercenként csinálja, így pattogó hangot hallok.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Riccsiz_h #21037 üzenetére

    Igen, viszont írnak hőmérséklet függő venti sebesség vezérlést nem?
    Az hogy nálam "ECO" mód alatt jelentkezik, az egy dolog, a lényeg a venti alacsony fordulatszámú pörgetése. Nézd meg hogy nálad is a venti adja-e a zajt. Mondjuk ehhez jobb lenne kiszerelni a gépházból hogy oda tudd tenni a fejed, 1-2 teszt erejéig, ha nem szőnyegen csinálod nem gond ha a ház mellett van a táp és csak a kábelei mennek bele.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz lajosx #21039 üzenetére

    Az a kapcsoló a tápegység tetején lévő RGB-t kapcsolja ahogy rá is van írva. :D

    Legegyszerűbb hogy youtube-ra feltöltöd a vidit aztán belinkeled ide a link beszúrásával.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz lajosx #21042 üzenetére

    Feltételeztem hogy a venti kapcsolót ismered és annak működését is.
    viszont hogy a másik gombot nyomogatva nincs hatás a zajra, azt már nem biztos. :D

    gmail-ed csak kell legyen. :D
    akkor VAN olyanod hogy "Drive"
    PC-n használva:
    gmailbe belépsz, a jobb felül a 9 db négyzetes pöttyöt lenyomva ott lesz a drive.
    Na oda feltöltöd (tudod simán áthúzod az explorerből ha gépen van).
    Okosmobilon letöltöd a Drive appot (elvileg előre telepített de lehet nálad nem) ott simán feltöltöd.

    Majd kijelölöd a feltöltött videót és a jobb gombos listából kiválasztod a megosztást és a lényeg:
    arra kattintasz hogy "A link birtokában az interneten bárki megtekintheti", majd a link másolása és "KÉSZ" gombokra rányomsz.

    A kapott linket itt link beszúrásával bekommenteled ide.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz lajosx #21046 üzenetére

    Ez durvább zaj mint ami nálam van.
    Szerintem valami nagyon nem stimmel, ez nem természetes működésből/degradációból eredő zaj, szerintem is jogos a félelmed, de valszeg a belső védelem a többi alkatrész irányába működik rendesen, tehát elvileg nem fog elfüstölni a többi komponens, csak ez. :D

    Garancia él még a hazai bolthoz? Mert van olyan bolt akik csak pár évig garantálják az ügyintézés, de az ilyen termékekre akkor is szokott lenni gyártónként eltérően 5-10 év gyártói garancia.
    Mert ha a hazai nem él, de a számla megvan és tudsz angolul akkor el kéne küldeni a felvételt egy levél keretében a gyártónak, nem biztos de lehet még a postaköltséget is megtérítik (pl előre kifizetett és megcímzett csomagolót küldenek neked), de valószínű hogy csere darab mindenképp lesz ebből.
    Nem feltétlenül kell belemenni abba hogy hányadik tulajdonos vagy, elsőre elég csak a fizikai részleteket beleírni, meg a számlát mellékelni, meg pesrze hogy mekkora terhelésnél van a jelenség, hisz nekik azt szimulálni kell.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz lajosx #21048 üzenetére

    Szerintem a tápegység valamelyik átalakítója/kondija rakoncátlankodhat, ami kis terhelésen ki-be kapcsol, vagy a kötése nem érintkezik tökéletesen és amikor megkapja az ampert akkor megduzzad, aztán kicsit kienged és ezek az fizikai ingadozások miatt kicsit "szikrázik, ívet húz'".
    Ha nagy a terhelés akkor állandó jelleggel rajta van a fesz, ezért csak 1x amikor megkapja akkor szisszen egyet majd utána csinálja a dolgát.
    De aki jobban benne van a tápegységek felépítésében azok tudnak biztosan mondani, ha beírod a "Hobby elektronika" topicba is a video linkkel, szerintem pontosan megfogják mondani hogy mik azok amik miatt kell garanciáztatni. Mert ami ilyen hangot ad az előbb utóbb tuti megadja magát.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Amartus #21051 üzenetére

    Kezdésnek mindenképp tápegység, először is hogy egyáltalán elindul-e. Vannak neten leírások hogy melyik 2 lábat kell valami kis fémmel összeérinteni hogy egyáltalán elindul-e.
    Ha nem indul el a ventije, akkor jó eséllyel a csere táp végleg megoldja.
    Ha felpörög a ventije, mehet másik gépbe hogy azt elbírja-e, az eredeti gépbe pedig egy csere táp....és lehet folytatni a hiba keresést.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz South Velen #21055 üzenetére

    Ha garis, akkor mialatt meg lesz a papír csinálj a fentihez hasonló videót, amin jól hallatszódik a dolog és vedd fel a kapcsolatot a bolttal. Ne hagyd magad lerázni, mindenképp nézesd meg.
    Ez már két filléres tétel.
    Lehet majd levásárlást akarnak ajánlani, szal lehet hogy az eredeti gyártóval kell majd a későbbiekben tárgyalni.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Pallli #21058 üzenetére

    A gyári garanciához kérik az eredeti számlát akkor tudsz beregisztrálni, egyébként nagyon valószínű hogy 10 évet is vállalnak rá ha nem többet, szal mindenképp beszélned kell azzal akitől szerezted.
    (Baskiria A kollégával ellentétben elolvastam és fel is fogtam amit írtál. :D )

    Szerintem is valami áramköri elem adja a hangot, de lehet hogy a venti motorja ez az áramköri elem, mert az is lehet hogy beakarna kapcsolni, csak nem kap elég feszt.
    Hisz a hőmérséklet függésre van beállítva a fesz változtatás értéke, nem PWM-et szoktak alkalmazni és ha épp a határon van akkor beakarna kapcsolni a motor, de a motor által indukált áram erősség miatt leesik a fesz pont a határ alá. És ezt másodpercenként sokszor.

    De valószínűbb hogy valamelyik egyéb áramköri elem adja a hangot.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz copass #21069 üzenetére

    Valami nem korrekt ott a venti vezérléssel, van még garid rajta?

    Attól még mert egyes típusok lehetővé teszik hogy pl mobilt tölts akkor is ha a PC ki van kapcsolva, tehát az usb-t fesz alatt tartja, attól még nem szabadna annyi hőnek keletkeznie hogy ventivel kéne fújni...ha mégis pörgeti ráadásul fullon akkor a vezérlés nem korrekt.

    Lehet csak simán elszakadt egy vezeték és biztonsági üzemmódban jár, azért fullon hogy biztosan ne melegedjen túl.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz GAbre #21073 üzenetére

    Húú. Kérlek ne vedd bántásnak de nagyon laikus vagy a témában, nagyon sok mindent összekeversz és ebből vannak gondok a hiba feltárás terén, amikor fel kell vázolni a helyzetet.
    A "80 A-t felvesz": nem felvesz, hanem a kimeneti oldalon, 12V-on ennyit adhat ki.
    A bemeneti 230 V feszültségszintű oldalon ennél jóval kevesebbet igényel, ugye az 1000W-ot elosztod a 230-al, de mint Te is írod átlagos üzemállapotban jóval alatta lesz.
    Tehát ha a vilanyász 3x1,5mm2 vezetékezést vagy vastagabbat húzott be akkor tényleg nem szabad a fenti terhelést túlterhelésként érzékelnie, ezt határozod meg az alapvető paraméterekkel.
    Ami valóban lehet, hogy induláskor, amikor teljesen le volt előzőleg áramtalanítva (pl kapcsolós hosszabbító kapcsolóját lenyomtad) akkor valóban van egy indításkori löket. Ez nem túláram, más szempontból fontos.

    A "B16" írás azt jelenti, hogy "B" karakterisztika, azaz gyorsabb kioldású, míg a "16" jelenti a fenti kérdést, tehát hogy hány amperes. A "C" karakterisztikájú, lassabban old le, rövidebb időtartamon tovább engedi túlterhelni a vezetéket.
    De ezen 1000 W-os kategóriában a fentinek semmiképpen nem kéne így jelentkeznie.

    Ott valami kötési hibára tippelnék, ami a hirtelen rángatások miatt a nullán olyan ingadozást produkál ami miatt leold a megszakító. Ezt így elsőre elmondani a villanyásznak hülyét fog kapni hogy hülyeségeket beszélsz, mert a megszakító nem a nullára van kötve, de hidd el ez egy összetett probléma.
    Egyik irodaházban 1 db zárlatos PC tápegység nem csak ahhoz az 1 szobához tartozó kismegszakítót verte le, hanem további 4-5 szobáét is, mert közös nulla vezeték volt behúzva mindenhova és a zárlati áramot nem szerette a rendszer.

    Itt sajnos a hálózati leágazó ponttól indulóan (ez az a pont, ahonnan a betáp vezetékezés indul a fogyasztásmérőhelyedhez, nem pedig utána) kellene leellenőrizni a teljes betáplálást és az ingatlanon belüli többi áramkört, mert így látatlanban távsegíteni nem lehet eredményesen.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz GAbre #21075 üzenetére

    Továbbra is nálad pattog az a labda, mert nem sikerült összerakni amit írtam. Elolvastad egyáltalán a másik helyszíni való életbeli példát amit beírtam?

    A Te általad talált 80 A a tápegységeddel kapcsolatban NEM a kismegszakító felőli oldalra vonatkozik. Ezért írtam feszültség értékeket hogy összerakhasd mi mire tartozik.
    Nagy vonalakban az egyenlet hogy a W-os teljesítményed a feszültség érték és az áram erősség szorzata. Tehát W=V*A.
    Ezért írtam ki hogy a 80 Ampered a kiementi 12V-on oldalra vonatkozik, 12*80=960W kimeneti teljesítményed.
    De a bemeneti oldalon 230V van, tehát ott kisebb Amper mozog az 1kW-hoz tartozóan...ne nyald meg, mert attól az még ugyanúgy halálos.
    A fogyasztás mértékegysége például kWh vagy Wh, tehát fogyasztásról akkor beszélünk, ha időegység alatt fenálló teljesítményt láttunk el.
    "h" betű nélkül, az teljesítmény, nem fogyasztás.

    Továbbá mint írtam a teljes betáplálási hálózatot kell átnézni, nem csak azt az 1 áramkört aminek a dugaljzatára dugod a tápot.
    Ez a szöveged hogy "16A-es kábel-t cseréltek pár hónapja ajtóig" eleve értelmetlenség egy az egybe. Szóval nem kéne leszólni. Mivel Te nem fejtetted ki hogy pontosan milyen ingatlanról van szó. Alapesetben családi ház vagy társasházi lakások esetében már jó pár éve KÖTELEZŐ olyan betáp vezetékezést kiépíteni az ELMŰ (vagy E.ON, vagy DÉMÁSZ...stb) fogyasztásmérőig, majd onnan a "lakás ajtóig" ami igazából 48 A-ig terhelhető.
    De Te rendre 16-okról írsz...
    Lehet számodra meglepő, de a valóságban létezik olyan hogy friss szerelésben van kötési hiba. Mindenki eNberből van.

    Lehet hogy tényleg garanciális hibás a táp, de a levágás szerintem nem erre utal.
    Ahogy a PC bolt írta, van indításkori áramlökése egy ilyen 1kW névleges kimeneti teljesítmény leadására képes tápegységnek, de arra egy jól összerakott áramkör esetében nem oldhat le a kismegszakító.

    Jól mondja a szaki, a "C"-re történő csere önmagában nem elég, pláne ha kint "B"-s van, mert a "B"-s típus mindig hamarabb leold mint a "C"-s.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Repsol600 #21080 üzenetére

    Talán valami védelem az önteszt során azt mondja hogy nincs is ibolya?
    Aztán lehet hogy tényleg valami kondi elszállt benne és ennyi időbe telik mire feltöltődés után a hibás működésből adódó ingadozás miatt leold.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Hannibhál #21111 üzenetére

    Tudom nem vagy kezdő, de azért csak megkérdem, a 6+8 pint ugye nem 1 db 8 pines kábelről ágaztattad ketté?
    Még azt is érdemes kipróbálni (pontos tápegység típus hiján) hogy felcseréled a 2 VGA tápkábelt, mivel szerintem benne van a pakliban hogy a 12V ágak közül pont arra kerül a VGA megosztott terheléséből a nagyobbik falat, amelyiken a proci is lóg és így a kettő együtt már sok a túláramvédelemnek.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Truthless #21120 üzenetére

    Első kérdés: teljesen le szoktad áramtalanítani a hosszabbító főkapcsolóval? Csak mert vannak típusok amiknél ez természetes működés, tehát ha áramtalanítás után először visszakapcsolod, először feltölti az alaplap összes kondiját, hogy utána fullon tudja indítani a rendszert és ne legyenek ingadozások. Az én EVGA platinum 1000-esem is ilyen.
    Ha tehát tényleg nem ezzel a résszel van gond, akkor viszont az alaplapi gomb elem a következő, mivel ugye attól függ megtartja-e az idő beállítást, aminek a megadása után természetes egy restart.
    A hangos "zörgés" már tényleg gond, de ezt így leírás alapján nem lehet tutira mondani.
    A "zörgés" kifejezés lehet attól is hogy indításkor mindig fel kell hogy pörgesse a ventit, az is lehet hogy valami belelóg és a magasabb fordulatszám miatt ekkor hallod, később nem. Ugyanannyi az esélye annak is hogy annyi én alatt a venti csapágyazásával van valami gond.
    De lehet amit zörgésként titulálsz valójában más fajta zaj, bizonyos hangerő felett az meghaló kondi is kiadhat ciripelés helyett "zörgést".

    DE hogy most épp miért nem indul, az is lehet egyaránt táp vagy alaplap gond is szerintem.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Hogen #21124 üzenetére

    Lehet csak én érzem az iróniát, de bejelentkeztél egy kifejezetten tápegység alkatrészekkel foglalkozó topicba úgy beírni, hogy 2 egész bekezdésből egyikbe se írtad be a tápegység konkrét típusát? :D

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz PHM #21126 üzenetére

    Oké, mea culpa, tényleg nem tűnt fel, azt hittem az is valami egyéb alkatrész az MPG jelölés miatt.

    A 470-es csipsetnek már elég erős VRM-nek kéne lennie.
    Nálam mondjuk a win10 produkál érdekes leállásokat, de az teljesen random, van hogy idle-ben.

    A 750W-os példánynak már tényleg illene elégnek lennie a 3070-es bármelyik változatához egy ilyen procival. Ettől függetlenül lehet mégis a tápegység 12V ágával van valami méretezési probléma vagy garanciális. Érdemes lenne a gyártóra is ráírni egyet hogy a pontos típus alapján ezekkel a hardverekkel full terhelésen mit tapasztalnak, mert egyébként a hirtelen leállásokat a 3000-es kártyák kilengései miatt a túláramvédelmek lekapcsolása szokta produkálni.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Hogen #21128 üzenetére

    Persze csak arra kapnál választ, hogy nekik gond nélkül elbírja-e, tehát tervezési oldalról jónak kéne lennie, azaz vagy elöregedett valami alkatrész---->tehát garanciális probléma, vagy másol van a probléma.
    Vagy a másik eshetőség hogy eleve nem arra tervezték ami igénybevételt a 3000-esek ingadozása okoz, tehát hogy ha tervezési oldalról teljesíti a méretezett igénybevételt, akkor gond nélkül eladhatod hisz nem hibás, csak felhívod a vásárlód figyelmét hogy 3070-essel ne akarja használni.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Hogen #21130 üzenetére

    Itt valami eléggé sántít:
    Az hogy a VGA változott teljességgel hidegen kéne hogy hagyja, hisz a power nagy részét amúgy is a külső tápcsatin keresztül kapja, a PCIe slot powerjén keresztül fix mennyiségnek kéne terhelődnie mind a két esetben még akkor is ha egyébként szignifikáns lenne az eltérés.

    Azt elfelejted a mostni eszmefuttatásod során hogy procit is cseréltél. No de igazából kb azonos erejű procikról írtál, csak tulajdonképpen vérfrissítést jött...ennek sem szabadna megennie egyik 470-es alaplap áramköreit, hisz az egyel erősebb, vagyis a xx6xx szériás procikhoz ajánlott.

    Valami csillagholdnapbolygó együtt állás itt nálad nem kóser...jó lenne kideríteni hogy hol a kaki a palacsintában.

    Nálunk amúgy cégnél szintén seggszikla h570-es alaplap van CAD-es munkaállomásban 10600k proci alatt, eddig lekopogom de tettszik, igaz az mini-itx. Abban a méretben nem volt nagyon más választás ár-értékben és a fentiek alapján a tuf széria sem megbízhatóbb. :D

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák