Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vigyory71

    tag

    válasz woodworm #104346 üzenetére

    Woodworm, ismét igyekszem elmondani, bár már megtettem feljebb többször is... Tudom, hogy nem privát 172-es cím volt, de nem is azt állítom, hogy AZ lett volna, hanem hogy ARRA HAJAZÓ, hasonlító. Lévén, hogy 172-es oktettel kezdődött. Kérlek olvasd el amit írtam feljebb.
    Hidd el, van némi fogalmam a network ügyekről, privát és publikus címek közti hajszálnyi különbségekről.
    Onnan kezdve, hogy a CB csere után a jelenlétem az Interneten nem az általam korábban is használt jól megszokott 89-es oktettel kezdődő publikus címmel volt, nem is foglalkoztam vele, hogy pontosan mi is az a cím.
    Azért gondolom, hogy IPv6 módban lehetett a CB-m, mert ha IPv4-ben van, akkor szerintem ugyanazt a már említett 89-es oktettel kezdődő címet kapott volna, mint modem módban a CB mögötti saját routerem.
    Ha viszont IPv6 módban van, akkor a CB-m ugye egy IPv6-os címet kap, de a hazai interneten meg kell jelennie egy valamilyen IPv4 címmel, tehát a Voda NAT-olni kénytelen valami eddig számomra nem ismert címre, és azzal mutatni az Internet felé engem. És mivel láthatóan ilyen címmel jelentem meg az Interneten, ebből vélhetően az következik, hogy IPv6 módban volt a CB-m.

Új hozzászólás Aktív témák