Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GoodSpeed

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz viktorhu #94629 üzenetére

    Ahol volt UPC kábel, ott csak ki kellett volna cserélni optikára a koaxot, a dolog úgy néz ki, hogy amennyiben a Vodafone NEM 5 évre szólóan vett magának egy kábeles szolgáltatót, akkor amit most kellett volna meglépnie, majd meg kell lépnie akkor, nem ússza meg, csak halasztani tudja, de ezzel is csak kockáztatja a konkurensekkel szembeni piaci helyzetét.

    Még egy gondolat: nekem a feltöltéssel sincs gondom, mert bár Youtube-ra sokat töltök fel, de úgy vagyok vele, hogy megy háttérben. A letöltés meg megint olyan, hogy nem zavar ha nincs meg az 500, már egy éve, hogy így van. Az azt megelőző 3 évben Berettyóújfaluban mindig megvolt a 240-ből a 240. Cserébe itt több US van, négy helyett hat, és jobban van szintezve, optimalizálva a hálózat.
    Az viszont tény, hogy eredetileg, amikor átköltöztem Hajdúszoboszlóra - mivel a másik kedvenc szolgáltatóm a Telekom - úgy volt, hogy Telekomtól lesz itt is a komplett csomag, amint lejár a UPC-nél a hűségem. Ebben félrevezető volt, hogy a Telekom oldala már akkor azt jelezte, hogy itt Hajdúszoboszló fürdőnegyedének ebben az utcájában is van optika, de kiderült, hogy rosszul. Azóta megjavították a Telekom oldalát, és jelzi, hogy 30 Mbps-max.

    A UPC-t akkor még nem vásárolta fel a Vodafone, ahogy beadtam az igényemet az áthelyezésre, minden flottul is ment. Nem a magam szempontjából mondom, hogy optikára kell majd átállnia a Vodafone-nak, hanem mert az lesz a jövő, és mert nem mindenki olyan toleráns mint én vagyok. A koax legyőzte az ADSL-t, mert 20 évvel ezelőtt ezek egymás konkurensei volt, de nézzük meg, hogy az optika simán fölé fog kerekedni, mert a Telekom már kiadja a 2000-es csomagot is hónapok óta. Ha a Vodafone-nak már ki lenne építve mindenhol az ED 3.1 sem tudna 2000-es csomagot kiadni.

    [ Szerkesztve ]

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

Új hozzászólás Aktív témák