Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • lesaux

    veterán

    Bátyám gépébe beraktam egy hálókártyát, de az IRQ-ja ugyanaz, mint az alaplapi hangvezérlőé. Ha kiszedem a pipát az ''Automatikus beállítások használata'' mellől, akkor sem tudok IRQ-t megváltoztatni, mert csak ''Alapkonfiguráció 0000'' van, mást nem választhatok. Ha a manuális beállításra bökök, azt feleli, hogy ez a beállítás manuálisan nem állítható, vagy valami hasonló. Ha átrakom a kártyát egy másik slotba, akkor a videokártyával ütközik.
    Egyébként először USB-n akartam beállítani az ADSL-t, de az egyik USB megkapta az 5-ös IRQ-t (videokártya is), a másik meg a 11-est (alaplapi hang is). Ezért leszedtem az USB-t, és ekkor jött a hálókártya.
    De úgy látszik, a Windowsnál ez valami mánia, hogy minden eszköznek ugyanazt az IRQ-t osztja ki. Mit lehet tenni ez ellen?
    Egyébként nincs sok eszköz a gépben, sőt, szinte semmi, ami IRQ-t foglalna. Se modem, se tuner, se semmi. Win98 az ''oprendszer''.

  • lesaux

    veterán

    Planet hálókártya, PNP.
    Windows-t nagyon nem akarok installálni.
    Baj igazából nincs vele, csak zavar. Meg mondjuk, ha rákattintok a hálókártyánál, hogy tulajdonságok, akkor eltelik vagy 10 másodperc, mire megjelenik. Egyébként azt írja, hogy nincs ütközés. Ezt se értem.
    BIOS-ban semmi állítani valót nem találtam. Se slotokhoz, se máshogy. ECSK7S5A.
    A többit éjfél után, addig gyűjtsétek a tippeket, légyszi! :)

  • lesaux

    veterán

    válasz Prozac #9 üzenetére

    Szerintem Toxickal szegről-végről rokonok lehetünk, mert nálam is mindenre 5-öst és 11-est akar beállítani. :)
    Közben ráeszméltem, hogy nem is a Windows a buta (kivételesen), mert már bootoláskor a táblázatba kiírja az eszközök felére az 5-ös IRQ-t. A másik felére meg a 11-est. :)
    Megfogadom Prozac tanácsát (meg aki még írta, csak nem látom a nevét), és békén hagyom a masinát. Végülis a gond csak annyi, hogy ha az eszközkezelőben nyomok a kártyán egy jobb gombot, akkor meditál egy jó darabig. De időm mint a tenger. A bátyámnak meg különösen. :)
    Köszi mindenkinek a segítséget! :P

Aktív témák