Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Borisz76

    veterán

    Sziasztok.

    Családi ház felújításban vagyok....de ezt már lehet, hogy páran tudjátok is.

    Ki lett alakítva egy "központi" rész a szolgáltatói eszköznek , switch-nek, NAS-oknak. Szóval innen futnak szét a házba a CAT6 kábelek , összesen 26 végpont van kialakítva.

    A szolgáltató majd a Digi lesz 1000-s optikával , ONT-al.
    Erről egyenlőre többet nem tudok....majd ha átköltöztünk.

    Szinte mindenki azt javasolja, hogy a szolgáltatói eszközt Bridge módba érdemes rakatni, hogy saját routerrel történjen a csatlakozás és ennek további előnye , hogy a saját eszközt jobban testre tudom szabni.

    Tehát a kérdés adott :

    Milyen routert javasoltok ?

    Amiket szeretnék megvalósítani :

    - 1 egység a ház közepén elhelyezve, hogy 2.4 HGz-s és AC-s 5GHz-s wifi-t szórjon. A helye már ki van alakítva, UTP kábel már lóg ki a mennyezetből és az áramellátás is megoldva !

    - 1 egység kint a ház falán, hogy 2.4 GHz és AC-s 5GHz-s szintén wifi-t szórjon az udvaron. Áramellátás megoldva !

    - Ezt szeretném roaming-ban, barangolás-os módszerrel beállítani, hogy ne kelljen váltogatnom a külső és belső wifi-k között.
    Tehát 1 wifi hálózatnak tűnjön.

    - Későbbi "okos" ház alkatrészeknek külön wifi rész, hogy az eszközök nem lássák a belső hálózatomat.

    Első körben mindenképpen router-t kell vennem.
    Csak olyat szeretnék ami a későbbi bővítést lehetővé teszik és nem ütközöm akadályba.....

    EdgeRouterX elég nekem vagy komolyabb kell ?
    Ha komolyabb , akkor mit javasoltok ?

    Válaszokat és indoklást előre is köszönöm !

    Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Új hozzászólás Aktív témák