Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kékes525

    félisten

    válasz kw3v865 #7577 üzenetére

    "A háziorvos szervezőképessége és hozzáállása a kulcs szerintem, illetve természetesen a regisztráltak aránya is."

    Április végéig. Utána a nagy kérdés, hogy az emberek jelentkezni fognak e az oltásra. Minimum a felnőtt lakosság 80%-ának oltottnak kellene lennie a nyájimmunitáshoz. Ez a szám viszont szinte biztosan nem fog teljesülni. legalábbis eddig ez látszik.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • QuarK

    senior tag

    válasz kw3v865 #7577 üzenetére

    Erről jut eszembe, és ha nagyon off topik a témához akkor bocsi, ill. általánosságban a topiklakóktól kérdem:

    Én is olyan praxishoz tartozom, ami nagy (1700+), kiemelkedően sok a rizikós és idős ember (doki specialitása pont a cukorbetegség és magasvérnyomás). Máshova tartozó, 30+-os ismerősöktől hallom, hogy hívják őket oltásra; én körzetemben még esély sincs (pár napos infó alapján ~500 60 alatti ember van a listán, de még a 60 felettiek sincsenek teljesen kész).

    Van bármiféle infó / ötlet / elgondolás azzal kapcsolatban, mi fog történni, ahogy közeledünk a "minden regisztrált be lesz oltva" határidőhöz (feltételezve, hogy az új regisztrálók lassabban jönnek, mint ahogy az oltások haladnak), és egyre inkább előáll az a helyzet, hogy a kicsi praxisok már letudják a regisztráltakat, de a nagy praxisok még messze lesznek?

    Több helyen olvasom, és a háziorvos is jelezte már, hogy nem számít a praxis nagysága és összetétele, nem türköződik a kapott oltások mennyiségében. Fog ez vajon változni? És ha elkezdenek többet kapni, azzal gyorsulhat-e a dolog ezekben a praxisokban? - gyanítom nem, mert nem fog dupla keze nőni az orvosoknak és asszisztenseknek.

    Attól a szitutól tartok, hogy ezek a praxisok meg lesznek b*szva, és miközben máshol már kb. minden új beeső regisztrált insta kap oltást, ezekben még lehet otthon malmozni és várni a sült galambot...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák