Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • QuarK

    senior tag

    válasz kw3v865 #7577 üzenetére

    Erről jut eszembe, és ha nagyon off topik a témához akkor bocsi, ill. általánosságban a topiklakóktól kérdem:

    Én is olyan praxishoz tartozom, ami nagy (1700+), kiemelkedően sok a rizikós és idős ember (doki specialitása pont a cukorbetegség és magasvérnyomás). Máshova tartozó, 30+-os ismerősöktől hallom, hogy hívják őket oltásra; én körzetemben még esély sincs (pár napos infó alapján ~500 60 alatti ember van a listán, de még a 60 felettiek sincsenek teljesen kész).

    Van bármiféle infó / ötlet / elgondolás azzal kapcsolatban, mi fog történni, ahogy közeledünk a "minden regisztrált be lesz oltva" határidőhöz (feltételezve, hogy az új regisztrálók lassabban jönnek, mint ahogy az oltások haladnak), és egyre inkább előáll az a helyzet, hogy a kicsi praxisok már letudják a regisztráltakat, de a nagy praxisok még messze lesznek?

    Több helyen olvasom, és a háziorvos is jelezte már, hogy nem számít a praxis nagysága és összetétele, nem türköződik a kapott oltások mennyiségében. Fog ez vajon változni? És ha elkezdenek többet kapni, azzal gyorsulhat-e a dolog ezekben a praxisokban? - gyanítom nem, mert nem fog dupla keze nőni az orvosoknak és asszisztenseknek.

    Attól a szitutól tartok, hogy ezek a praxisok meg lesznek b*szva, és miközben máshol már kb. minden új beeső regisztrált insta kap oltást, ezekben még lehet otthon malmozni és várni a sült galambot...

    [ Szerkesztve ]

  • QuarK

    senior tag

    válasz Ringman #7591 üzenetére

    Pedig örülnék, ha az illetékesek között is felmerült volna ez valakiben, aki éjjelente nem bír aludni mert ennek a megoldásán agyal.

    Bilibe lóg a kezem.

  • QuarK

    senior tag

    válasz NavySeal #10055 üzenetére

    Ahogy fentebb írták, és ezt a háziorvosom is írta már, a kapott vakcina mennyiség nem tükrözi a praxis méretét és összetételét.

    Szóval ha nincs szerencséd, akkor egy átlagtól nagyobb, több időst és / vagy krónikus beteget kezelő praxisba tartozol.

    Ahova én tartozom, még több, mint 400 (eddig regisztrált!) ember van a listán, akik még nem kapták meg az első oltást sem, és eddig a praxis kb. 25%-a kapta meg az első adagot.

    Én már azon meg fogok lepődni, ha május közepén keresni fognak, de simán el tudom képzelni, hogy május végén kerülök majd csak sorra.

    Ráadásul most lassult az ütem is, szóval...

Új hozzászólás Aktív témák