Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz radi8tor #36600 üzenetére

    "aki másképp vélekedik az nem 1 bites"

    Első körben definiálni kell, mit értünk "mésképp vélekedésen" és mit értünk ostobaságon.
    Pl. ha valaki azt állítja, hogy a Föld lapos, az nem egy "másként vélekedés", hanem ostobaság, mert többszörösen bizonyított evidenciát cáfolva tesz olyan kijelentést, amit semmivel nem tud alátámasztani. A lazában a legtöbb "érv" ilyen. Nem attól érzi okosabbnak valaki magát, mert 1 bitesként hivatkozik rájuk, hanem azért, mert megérti mit jelent bizonyíték alapján kijelentéseket tenni, és mit jelent megalapozatlanul, tudatlanul, hit alapon fantáziálni!

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz radi8tor #36600 üzenetére

    utoljára, mert kifejezetten fáraszt a bizi magyarázása: nem pjenről írtam, hogy 1 bites, meg fos cikkeket publikál, nem is a fogdokijáról, hanem egy jelenségről. ami persze annak kapcsán jutott eszembe, hogy írta, hogy vannak szkeptikus szakmabeliek -- továbbgondoltam.

    az meg mindig is nevetséges vád volt, hogy aki nem pont úgy gondolja, mint mondjuk én, vagy "a falka", azt lerúgja "a falka" a tajgetoszról. tényleg meg kellene érteni, hogy az nem úgy van, hogy akármekkora fasság ugyanúgy "egy vélemény", pláne, hogy mint érv, ugyanannyit ér. nem, van olyan, hogy egy fasság fasság, nem több. senki sem virológus itt, tökre valid dolog érveket ütköztetni, viszont amit senki sem spórolhatna meg ideális esetben, az a gondolkodás és az érvelés. mert ha bedobok valamit, illene érvelni, hogy miért gondolom azt úgy, mi a ráció benne.

    uff.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Új hozzászólás Aktív témák