Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz VÁMpír #63993 üzenetére

    hát azért az ilyesmit alapvetően a dokival kellene megbeszélni... :)

    nekem is ez az égő érzés volt, csak reggelre ez egy felmart torok képében jelentkezett, ami aztán könnyen begyulladt, egyrészt a savtól, másrészt a különböző baciktól. ezt az éjjelenkénti toroksavazást mindenképp el kell kerülni. a quamatel hogyhogy nem működött? kéne neki... ha az sem működik, akkor azért nem enyhe az.

    a ppi-t csak rövidebb időre érdemes szedni, 1-2-3-4 hónapig, hogy minden ilyen fekély, savmart ez-az meg tudjon gyógyulni. addig egy áldás és ilyen távon nagy egyéb kárt nem okoz. utána már jobb a helyzet, mert egy gyógyult állapot ellenállóbb, ezzel együtt valahogy meg kell oldani, hogy ne bontsa meg az egyensúlyt a sav. a ppi lerakásakor például lehet váltani quamatelre, aminek lehet csökkenteni az adagját fokozatosan (lehet abból amúgy 2x40 mg-ot is szedni, 1x20 mg már eléggé az alsó határ, ez igaz), de a lényeg, hogy el kellene jutni a gyógyszer- és tünetmentes állapotig és fenntartani azt.

    az egészséges étkezés nem tudom, hogy mit jelent, de:
    - nem szabad túl sokat enni (bezabálni)
    - túl gyakran vagy túl ritkán sem (4-6 óra étkezések között)
    - a szénhidrát kerülendő, a nagyon sok fehérje is
    - vannak eleve savas dolgok, bor, kávé stb., ezek is kerülendők
    stb.

    de, mégegyszer: ezek csak az én tapasztalataim, a ppi pedig egy vényköteles gyógyszer, dokival konzultálj.

    [ Szerkesztve ]

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Új hozzászólás Aktív témák