Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • EmberXY

    addikt

    válasz DJ WOKKY #10645 üzenetére

    Kevés a dolgozó, mert az újak nem sokáig maradnak meg, a régiek meg mennek, amint találnak emberséges munkát, én is lépek jövő évtől. Az újak közül, ha marad is valaki, sokáig tart betanítani, tehát majdhogynem olyan, mintha nem is lenne. Vannak olyanok, akik egy napot sem bírnak, még be sem mutatkozunk egymásnak, ha új kolléga jön, mert felesleges, majd csak pár nap után, akkor már van talán értelme. :D
    Mivel kevesen vagyunk, ha valaki hiányzik, azt nehéz pótolni, pláne ha sok a termelés, ezért javarészt ők szabják meg, hogy ki mikor megy, főleg év vége felé.
    Év elején meg nyáron lazább a dolog, akkor a dolgozó is kérhet szabit, ha jó előre jelzi...
    Az a durva, hogy különféle munkakörök szerint, amiből többen vannak, azokat ugyebár könnyebb helyettesíteni, ezért nekik kiadják jó előre a szabit, hogy év végére ne maradjon, és menjenek melózni, de amiből kevés van, mint pl a töltelékkészítő (speciel pl én.., ugyebár műszakonként egy van csak.), őket nehezebb helyettesíteni, ezért nekik a szabi is bent marad, ilyenkor év végén sakkoznak vele. Egy durvább termelési napnál, ahol a töltelék is több tonna, ott fontos a rutinos konyhás, ezért ha az hiányzik, olyankor még a műszakvezetők is előfordul, hogy beszállnak a keverésbe... Én most vagyok egy éve a cégnél, most értem el kb oda, hogy már simán meggyőzöm a termelést töltelékkel.. volt egy időszak, amikor nyújtós voltam, mert akkor kevesebb műszak volt, és kértem, hogy ne kelljen már konyháznom, mert rühellem (emiatt is fogok elmenni, mert idegileg engem valamiért kikészít, állandó rohanás, kapkodás), de már nincs olyan töltelék, amit ne tudnék bekeverni, pedig jópár féle van.
    Az a gond csak, hogy rengeteg dologra kell figyelni és összehangolni, nagy a felelősség, a szalagon ezzel szemben jóval kevesebb féle dolgot kell egyszerre csinálni, nem kell annyit gondolkodni, kevesebb a stressz is. Ezért van elegem már... :W ;]

    [ Szerkesztve ]

    Up the Irons!

Új hozzászólás Aktív témák