Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz attiati #5294 üzenetére

    DE névértéken számolják a rövid lejáratú papírok állományát!
    #5273 Ixion77 képe szerint Kína állománya rövid lejáratú. Vagyis a [Major Foreign Holders of Treasury Securities] riport Kína esetén mégiscsak inkább az állományt mutatja névértéken és kisebb részt piaci értéket mutat.

    Amiből én dolgoztam részletesebb táblázat ugyanonnan, itt külön van bontva a rövid és a hosszú lejárat és hosszabb az időtáv amit átölel: [link]

    Én direkt csak a hosszú lejáratot néztem, a chartomon csak az van, nem véletlenül. Rövid lejárat nem túl érdekes Kína esetében, relative apró csak ami össze-vissza változik. Ixion chartját nem is nagyon tudom hova tenni, köze nincs a táblázathoz (ami azért hivatalos adat). Lehet elcseszte aki csinálta a chartot, vagy direkt dezinformáció. Gondolom fintwit a forrás, sajnos bárki és bármit posztolhat twitterre, futottam már bele többször is kamu adatokba, akár normális fiók által reposztolva. :(

    Itt is fontos tisztázni, hogy a Major Foreign Holders of Treasury Securities riport nem a jegybankokat és államokat mutatja.

    Lehet ez valid korrekció, viszont így megint csak valami nem stimmel, mert akkor ez így kvázi a teljes piac helyzetét szeretné mutatni. A táblázatban <8 billió szerepel grand totálnál, pedig ennél nagyobb a piac: [link] .

    Egyébként Powell megválaszolta a kérdést gyakorlatilag (köszi j0k3r!-nek az időzített linket, nem sokkal utána mondja, véletlenül elcsíptem :D ): [link]
    "Buying by overseas entities has been actually pretty robust this year"

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák