Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • muxi-muxi

    senior tag

    Ez a kártya azoknak lehet jó választás, akik kiböjtölték a piaci anomáliák miatti pofátlan 3080 hiányát, és ugranának már a 20X0 szériáról. A fogyasztás nagyon rendben van (ehhez azért az is kell, hogy ez egy "halálra nyírbált" GPU), és vélhetően kevesebb pénzből megvehető mint egy 3080-as verzió. Az utóbbi VGA-k használtpiaci renoméja és ára még tovább esik, hiszen itt egy novicsentó kártya, amit (ELMÉLETBEN) 600 dollárnyi fizetőeszközért megvehet a választó (az, hogy ennek a realitása inkább 700 euró körül várható, az betudható a magyar piac torzító hatásainak - gyengélkedő forint/csúnya ÁFA/nyerészkedő kereskedők). A bányából de akár játékgépből származó, beszáradt padokkal, agyongyötört VRAM-mal megvert 3000-seknek szerintem befellegzett (épp' ezért én sem fogom normális áron eladni az enyémet - mindegy, idejét jól és megbízhatóan kiszolgáltja/kiszolgálta).

    Gyakori vád a portál ellen, hogy a kártyát kiszolgáló vas már elég retró (5800X ugyebár). Én azt mondom, ide most teljesen megfelelő szcenárió az AMD sima nyolcmagos sorozata, hiszen pont azok váltanának hardvert, akiknek nincs pénzük top tier kártyákra, de azért tisztességes FPS-takarnak QHD-ben. Afölött eme kártya erős kompromisszumokkal alkalmas csak játékra, VAGY be kell kapcsolni a DLSS-3-at, ami ugye nincs az előző sorozaton, így megint a 4070-es felé billen a mérleg nyelve.

    Ha pedig már az utolsó fícsörnél (DLSS3) járunk, azt azért bele kellett volna szuszakolni a tesztbe, hiszen így a júzer tárgyilagos képet kaphat arról, hogy az újvonalas élelmosási eljárásokkal milyen sebességelőnyre tehet szert jelentősebb minőségromlás árán. Kinn van a Cyberpunk, beleöntve minden Ray Tracing eljárás színe-java, és a DLSS3 is, simán meg lehetett volna izzasztani a kártyát a konkurensek nélkül, csak annyit demonstrálandó, hogy mennyit számít egy új fícsör a képkockaszámot tekintve.

    Nekem nem pálya a 4070, de még a nagytesója sem, kézifékezem addig, amíg meg nem tudom legalább a 4080-ast venni, de ez a kártya most sok mindenki elgondolkoztathat vásárlás terén...

    Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

  • muxi-muxi

    senior tag

    válasz Angie™ #8 üzenetére

    Mértékadó külfi oldalakon kiderül. Változó, igazából az újgenerációs DLSS az, ami nagyon megdobja a számokat. Így kb. a 3080-as szintjén van a kártya, csak sokkal-sokkal jobb fogyasztással, meg egy vadiúj és hatékony fícsörrel.

    Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

  • muxi-muxi

    senior tag

    válasz balintka #17 üzenetére

    Aorust merem ajánlani, a mai napig nem öregedett túlságosan meg a pasztázás meg a padozás sem (talán a 2,5 év alatt max 2-3 fok). QHD-re még jó lehet a 12 giga, de a sima 4070 szerintem a Ti változathoz képest elég gyík. Ami itt hatalmasat segíthet a későbbiekben, az a DLSS3, azzal nagyot gurítottak a zöldek. Minőségre állítva elég korrekt a kép.

    Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

  • muxi-muxi

    senior tag

    válasz Puculo #41 üzenetére

    Igen, elmegy. Ezzel a kártyával tuti.

    Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

Új hozzászólás Aktív témák