Aktív témák

  • Tommmy

    tag

    válasz AlBundy #109 üzenetére

    Szerintem ezzel a fizetéssel egyáltalán nem kell sírni (főleg nem a mai világban).
    Kecskeméten ennek töredékét adják, ha egyáltalán kapsz munkát! Tudom az a főváros, ez meg vidék, ott több a lehetőség, itt kevesebb, no de azért csak nem faluhelyről beszélünk!
    Nekem amúgy már egyre jobban tele van a tököm! Tavaly decemberben diplomáztam agráron (közgázzal megfejelve), van még egy felsőfokú számtek és egy felsőfokú marketing képesítésem, majdnem felsőfokon beszélek németül, no és értem az angolt is, van valamennyi gyakorlatom (igaz marketing szempontból) és még sem kapok állást.
    A két indok:
    -vagy túlképzett vagyok
    -vagy leépítés van
    No meg a kedvencem:
    -legyél iszonyat mobil, rendkivüli terhelhetőségű (ami még a legkevésbé probléma), ne is álmodj családalapítáról mert úgysem lesz időd rá, ne vegyél lakást és ne is tervezz semmit, mert szinte minden hónapban úgyis valahol az ország másik területén fogsz élni!

    Voltam már Pesten is állás ügyben! (négybetűs szar kereskedelmi diszkont-élelmiszeripari cégnél)
    Német tulajdonú a cég, ennek ellenére az egyik magyarországi vezető beosztású valaki nem tudta megtartani az interjút németül, mert nem beszéli kellőképpen a nyelvet!!!! A csoportos interjún szegényt úgy megvezettem, hogy köpni-nyelni nem tudott, látszott annyi köze van a mehedzsmenthez, mint nekem az orvosláshoz (szóval semmi). Na és ilyen ember dolgozik vezető beosztásban!!

    No és kevés a 200k?!!
    Barátnőm nővére Pesten egy könyvvizsgáló cégnél (ahova 300 emberből választották be, mert szín ötösre teljesítette a fősikolát, beszél 3 nyelven és nem csak elméletben de a gyakorlatban is megállja a helyét), 60k-van van bejelentve (+50-et kap) és örül hogy dolgozik!!!
    Mert hiába keres mellette másik munkahelyet, ha nem talál.

    Szóval biztosan vannak 700k-t fizető munkahelyek is (ami azért elég kevés embernek adatik meg), de a mai világban sajnos nem válogathatsz (főleg ha vidéken laksz), ikább örülsz ha énbérért dolgozhatsz!

Aktív témák