Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Gh0sT #1154 üzenetére

    lol xD
    Az a gond, hogy a 250$-nak lélektani hatása is van.
    Mit kezdjek 250$-al?:) Hajtsak a 2$-os profitra... Ez nálam lélektani akadály :s Tuti, hogy kötéskényszerem lenne...
    A jelenlegi elképzelésemhez az is hozzátartozik, hogy a napi 50$ elérése a cél. Mért, mert annyit szeretnék egy hónap alatt fixen. Nem hajtok többre. Ha többet akarok, akkor elbukok.
    Ebből az következik, ha ez megvan, vagy legalábbis közeledek a napi 50$-hoz, akkor a nyugalmam is növekszik. Képes vagyok logikusabban gondolkodni, és főleg higgadtan és átgondoltan! Nem pedig kapkodni. Remélem érted mire gondolok, nehéz megfogalmazni.
    Engem nem hoz lázba ha azt látom, hogy 10%-os hozamot sikerült elérnem 1 hét alatt. Mert 250$-nál még az is csak 25$... Az semmit nem ér...
    Én valós körülmények között, valós célokért szeretnék küzdeni :)
    Eredményes majd csak akkor leszek, ha ez a pozitív széria megmarad folyamatosan még 2 hónapig, majd az éles számla is legalább 1 éven át. Ha mindez bekövetkezik akkor lehet eredményesnek tekinteni, addig nem.
    Ez az egész csak azt mutatja meg nekem, hogy vannak logikus szabályok, amik az esetek nagyrészében működnek is. Ergo lehetséges a dolog... Ha viszont mégse, akkor ott a stop limit.
    Bukás mindig lesz, az a kalkulált kockázat... Viszont ha több a nyerő mint a bukó, akkor az már jó.

  • Dany007

    veterán

    válasz Gh0sT #1154 üzenetére

    Másrészt, a Kecskeméti könyv is azzal kezdi, hogy csak olyan pénzzel játszon az ember, amit nem sajnál elveszteni, és ami nem sodorja veszélybe az anyagi biztonságát.
    Egyértelmű, ha az éveken át kuporgatott kis pénzecskémet fektetném be, a stressz szintem a 10x-ére nőne! Nem lennék képes higgadtan gondolkodni.
    Márpedig szerintem itt a legnagyobb ellenség (a lehúzó brokicégeken kívül :D ) a stressz! Az idegi játszma!

Új hozzászólás Aktív témák