Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Capricornus

    aktív tag

    válasz föccer #68 üzenetére

    Asztrofotózásban nem igen vagyok otthon, de ha fényképezni akarsz, akkor érdemes olyan mechanikát szerezni, amin van óragép és elég masszív. Így hosszabb expóknál sem kenődik el a kép.

    Ez nem egy olcsó hobbi, és szerintem itt is igaz az, hogy inkább gyűjtsön az ember tovább és vegyen meg egy jobb minőségű cuccot, mint valami olcsót, amit kinő/elhasznál fél év alatt.
    Egy távcsőnél mind az optika, mind a mechanika minősége nagyon fontos, főleg ha fényképezni is akarsz.

    Egyébként érdemes a használt piacot böngészni, néha vannak egész jó cuccok egész jó árban. Illetve nem tudom, hogy milyen közösségi életet élsz, de ha van a közeledben a Magyar Csillagászati Egyesületnek valami csoportja, akkor érdemes csatlakozni és eljárni velük észlelni, mert kezdőként így nagyon sokat lehet tanulni és akár távcső vásárlásban is tudnak segíteni.

    Fényképezésnél ami még drága lesz, az a kamera. Vagy veszel egy egyszerűbb ccd-t, vagy egy tükörreflexes gépet. Persze kezdetben rá lehet cuppantani webkamerát is, de nyilván az egy más minőségi kategória.

    Esetleg nézz körül itt, hogy lásd egy profi asztrofotós milyen felszerelést használ. Így ha te is hosszútávra tervezel, akkor kb. be tudod saccolni, hogy milyen cuccokkal milyen eredményeket lehet elérni.

    Per aspera ad astra!

  • Capricornus

    aktív tag

    válasz föccer #70 üzenetére

    Az én első távcsövem elég olcsó volt és meg is bántam nagyon hamar. Rossz volt az optika és a mechanika. Alig használtam emiatt. Szóval mint mondtam, nem gondolom, hogy ezen érdemes spórolni. Persze a ló túloldalára sem kell átesni, lehet jó kis kezdő távcsöveket venni százezres kategóriában is.

    A Polaris és az MCSE rendezvények látogatását javaslom, ha tényleg bele akarsz merülni a témába.

    Per aspera ad astra!

  • Capricornus

    aktív tag

    válasz föccer #72 üzenetére

    A tanulás attól függ, hogy hol tartasz most. Mennyire ismered az eget,stb.
    Ha még csak most kezded, akkor kezdetnek elég egy kis binokli is, meg egy jó könyv/csillagtérkép, amivel el lehet kezdeni az égbolt megismerését. Az égbolton való tájékozódás nagyon fontos, először mindenképpen ezt kell megtanulni. Merre van észak, hogyan tudod kitalálni, merre van észak, csillagképek megismerése, későbbre égi koordináta rendszerek megismerése és megértése.

    Annak idején én ennek a könyvnek a segítségével ismertem meg az eget: [link]

    Ahogy mondtam, érdemes ellátogatni a Polarisba, rendszeresen van nyitva tartásuk, ahol lehet távcsövezni, kérdezni veteránoktól, stb.

    A távcsővásárlásban nem adnék bővebb tanácsot, mert annyira már nem vagyok benne a kis távcsöves észlelésben és nem akarok hülyeséget mondani. Ezt mindenképpen egy tapasztalt amatőrcsillagásztól kérdezd meg. De ha hosszú távra tervezel és fényképezni is akarsz, akkor szerintem mindenképpen kell egy jó masszív ekvatoriális mechanika óragéppel és arra utána olyan csövet pakolsz, ami szimpatikus.

    Illetve később a fényképezéshez lehet, hogy nem úszod meg egy vezetőtávcső beszerzését, ami ahhoz kell, hogy stabilan pozíción tartsa a távcsövet nagyon hosszú expók alatt, de ez a jövő zenéje, azt hiszem. :-)

    Per aspera ad astra!

Új hozzászólás Aktív témák