Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • twine

    addikt

    Sziasztok kedves topiclakók!

    Nem kimondottan technikai kérdéssel fordulok hozzátok...
    Volt nekem szerződésem a Magyar Telekom NYrt.-vel, úgy hogy valójában, más szolgáltatótól vették át....(Eredetileg másnál kötöttem szerződést, de az a cég megszünt, átvette az ügyfeleketr, és tovvább nyujtott szolgáltatást egy másik, cég, majd még egy és "harmadikként" kerültem a Telekom-hoz anélkül, hogy nekem ez kifejezett vágyam lett volna. De ez eddig talán lényegtelen.
    Ami lényeg, hogy kis településemen fos rézkábeles szolgáltatás volt csak, majd beesett a DIGI az optikai kábelével, én felmondtam a szolgáltatást a t-nél, legjobb tudomásom szerint minden számlám be volt fizetve, nem voltam soha csúszásban számlákkal, "jól" , és pontosan fizető ügyfelek közé tartozom...
    A szerződés 2019.08.08.-án megszünt, azóta éltem "nyugodtan" az életem, majd a napokban kaptam egy számlát, hogy tartozásom van feléjük egy 6303.- ft-os és egy 1433.-ft.-os... elsőnek 2019.08.27. a befizetési határideje, a másiknak 2019.09.24.
    Azaz pár nap különbséggel 4 évvel ezelőtti állítólagos be nem fizetett számlákról beszélünk....
    Felhivtam az ügyfélszolgálatot, ahol bár én kedvesen kezdtem, az ügyfélszolgálatos hölgy rendkívül türelmetlen lett amikor megkérdeztem mit jelent a "HIVATALOS" levelet küldtünk(nézze uram err nekem nincs időm a hivatalos azt jelenti hogy hivatalos levelet küldtünk,,,,meg hogy megvárjam amig az emailt kikeresi, sokan várakoznak még stb..stb...) lerázott azzal, hogy márpedig ez a tartozás fennáll mert a rendszer ezt mutatja, és különben is 2019.08.08.-án küldtek róla emailt és sms-t....

    Mivel sajnos hamar felháborított a türelmetlensége eszembe sem jutott megkérdezni, hogy ha a fizetési határidőm 2019.09.24. akkor milyen felszólítást küldhettek vajon utolsó levelezésként 2019.08.08.-án?

    10.000.éve ugyanaz az email címem, és a telefonszámom, valamint a lakcímem, 20 éve élek igazán pontosan befizetős a legjobb állampolgár szerepet....
    közel 4 év alatt egy kbsztt levél vagy felszólítás nem jött....

    Én most visszakerestem a levelezést valóban jött 2019.08.08.-án valami email de ott csak annyit írnak itt egy dokumentum, meg tudod nézni, readerrel nyisd meg....

    bankszámlám is 10.000 éve ugyanaz, sajnos ilyen befizetést nem találtam abban az időszakban, de ez nem meglepő, volt hogy "random" felváltva fizettük az aszonnyal a csekkeket, ő postán , én elektronikusan.

    Hál'isten nem vágna földhöz ez a cca.7000.- befizetés, de mi a garancia arra, hogy 3 év mulva nem jön megint egy random összegről egy random csekk, hogy fizessek be "X" összeget?

    Nincs ezeken valami elévülési idő? vagy mit javasoltok?
    Előre is köszönöm a segítséget, és elnézést a hosszúra sikerült post-ért :R :R

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz twine #150874 üzenetére

    "n most visszakerestem a levelezést valóban jött 2019.08.08.-án valami email de ott csak annyit írnak itt egy dokumentum, meg tudod nézni, readerrel nyisd meg...."
    De már nem elérhető a fiók, azt mondja....nyílván, hiszen 4 éve nincs ilyen fiók... :W

  • twine

    addikt

    válasz AnonymusX #150876 üzenetére

    Sziasztok!

    Köszönöm a választ mind a kettőtöknek... :R :R
    Hogy mit követelnek az a telefonban elhangzott...
    Egy havi (utolsó teljes)számla, és egy rész-(időarányos)számla, ez a két összeg...
    Ez így hihető életszerű is, de ezt ha kiküldték mi tuti befizettük, vagy ha nem lett kifizetve, akkor 1000% hogy nem lett kiküldve...
    Mint említettem én is pontosan fizetek mindig mindent,, gyűlölöm a tartozást, másrészt a kis feleségem is borzasztó precíz ilyen téren...
    És ilyen infrastruktúra mellett amivel a T valszeg rendelkezik, nehéz azt benyelni , hogy 4 év után felébred Csipkerózsika álmából a kedves analóg ügyintéző, és megtalálja az asztalán a kézzel írott jegyzetet a papirkupac alján, hogy hoho... Nicsak, ezt meg nem fizették be 4 éve(!)
    El tudjuk ezt képzelni 2023-ban Európa "közepén" egy ekkora cégnél?

    Mi ez??? Tényleg.... Ilyet valami Blikk hírekben tudnék csak elképzelni ,a fikció rovatban...

    Vagy találtak egy rossz régi pc-t amin kiderült, hogy volt számlázás, csak Marika beleöntötte a kávét, és még csak most szinkronizálta az IT a szerverrel? Vagy én ezt nem tudom összerakni fejben...

    Főleg ha tényleg 1 év az elévülési idő... :W
    Mint egy rossz rémálom :W

    Feleségem azt mondta az imént, ne idegeskedjek, befizetjuk, aztán nyaljanak halat... :DDD
    Én meg akkor azt mondom, nem fizetem be 4 év után, csak szimplán nyaljanak halat...

    Gyűlölöm az ilyen mamutokat,,, hogy egy átlag ember hétköznapját hogy meg tudják keseríteni... :((( :(((
    Ilyenkor az én időmet, energiámat, ki fizeti meg??

    Bocs srácok befejeztem...
    Ez már csak vergődés, amiért elnézést kérek :R :R

    A segítséget és az infót köszönöm :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák