Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dillis

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nemrég fizettünk elő a Telekom IPTV szolgáltatására, mely mellett már ott van a net is tőlük. Azonban telepítéskor azzal a problémával szembesültem, hogy nincs UTP kábel kiállás a TV körül, csak a vele szemközti falon, viszont nem szeretném végig vezetékezni a lakást. Háttérinfoként még szeretném megjegyezni, hogy jelenleg a Sagemcom Telekomos routerbe érkezik az optikai kábel, majd PPPOE-n a saját Asus RT-AC68U AC190 routerem oldja fel a netet.

    A kérdés az lenne, hogy működőképes opicó-e, ha egy második routert teszek a TV mellé és azt wifin keresztül kötöm össze a PPPOE-s másik routeremmel, majd onnan kapja UTP-n keresztül az STB a jelet? Hallottam olyat, hogy az STB csak a Telekom saját routeréből érkező jelet tudja fogadni, nem tudom igaz-e.

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • Dillis

    csendes tag

    válasz DJ. Ru$y #119547 üzenetére

    A powerline eszembe se jutott, mint opció, de megnéztem és szóba jöhet, mert ugyanazon a körön vannak a konnektorok (UTP lehetőség, TV). Itt ha jól értem, akkor bedugom mind a két adaptert a konnektorba, az egyikbe még bekötök egy UTP-t is internet eléréssel (ez jöhet a saját PPPOE-s routeremből vagy csak a Telekomból?), a másikből pedig viszem az UTP-t a STB-ba és kész, ugye?

    Készülék pl.: https://www.pcx.hu/asus-pl-n12-kit-powerline-adapter-00883025

    Az én Asus routerem eleve mesh-es, ilyennel szeretném lefedni a lakást, tehát ebből még egyébként is vennék és volt az eredeti terv is, hogy egy ilyen routerből osztom tovább a netet az STB-nek. Ez miben különbözik attól a megoldástól, hogy a Telekomtól veszek mesh routereket?

    Az egyik alapvető kérdésem igazából az, hogy az STB muszáj, hogy a Telekomos Sagecom routerből kapja a jelet vagy neki édesmindegy csak kapjon valamit?

    [ Szerkesztve ]

  • Dillis

    csendes tag

    Helló!

    Nemrég már elkezdtem körbejárni a problémát, de nem várt hibára futottam ezért szeretném a segítségeteket kérni. Szóval nemrég fizetünk elő egy IPTV-re, de az STB közelében sincs UTP kábel, így valahogy másként szeretném megoldani. Ezért végül a mesh hálózati routerek irányába szeretnék menni. Összességében tehát az lenne a terv, hogy a Telekomos Sagemcom router becsatlakozna egy fő routerbe, az pedig mesh hálózaton keresztül (nem akarok kábelt kihúzni közöttük) továbbosztaná a másikhoz és végül abból a routerből kapná az STB a hálózatot.

    Az sajnos kiderült már számomra, hogy az Asus ezt képtelen megugrani, de ezt valakinek már sikerült megoldani a Telekomos routerek közül valamelyikkel (pl. Strong, Kaon, stb)?

    Illetve ezen Telekomos routerek közül melyiket ajánlanátok?

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • Dillis

    csendes tag

    válasz Somovitya_ #119739 üzenetére

    Helló!

    Lényegében ennyi, ahogy írtad. Én pont most szórakoztam ezzel itthon. Annyi, hogy én pl Asus AiMesh hálózatot akartam itthonra, de Asus mesh node-ról nem tudod működtetni pl az IPTV-t, ezt jó tudni. Szóval ezt a márkát most nem ajánlom. Én emiatt most berendeltem a Telekom Kaon duo csomagját, az elvileg mesh hálózatot ad, wifi 6 és az IPTV is kell hogy menjen. A héten jön meg elvileg a csomag, ha beüzemeltem akkor szívesen visszajelzek. A többi márkával nincs tapasztalatom.

Új hozzászólás Aktív témák