Hirdetés

  • TopSpin 2K25 teszt

    gp Djokovic nélkül ugyan, de bő évtizedes kihagyást követően visszatért a TopSpin-széria – itt van minden Grand Slam, de vajon a játéknak mekkora esélye van a világelsői címre?

  • AMD Radeon undervolt/overclock

    lo Minden egy hideg, téli estén kezdődött, mikor rájöttem, hogy már kicsit kevés az RTX2060...

Új hozzászólás Aktív témák

  • libus

    őstag

    Sziasztok!

    Beléptem én is a klubba.
    Pénteken rendeltem egy DS218+-t. :)
    Első NAS-om. Torrent, 4K és FHD filmek lejátszása (van média lejátszó), 2db IP kamera...ezek lesznek használva. Meg lehet kipróbálom a Plex-et vagy egy másikat...(most Kodi-t használok).
    Van egy 2TB Seagate NAS HDD-m és egy 500GB-os 2,5-ös laptop HDD-m.
    Ext4-re érdemes majd formázni a HDD-ket?
    Vagy erre a Btrfs-re?
    Jelenleg is Ext4-en vannak, csak routerről használom.
    Az 500GB-os biztonsági mentésnek használom. Ezen vannak a családi fotók, videók, dokumentumok.
    A 2TB-on is rajta vannak, de erre mennek a torrentek...
    Tudom használni a NAS-ba az 500GB-ost így ebbe a formában, hogy csak biztonsági mentésnek? Pl. arra szikronizálnák a képeket a videókat a mobilok, vagy csak ritkán más egyéb lenne átmásolva róla a 2TB-ról.
    Szóval, sokszor parkoló állásba kellene lennie.
    Vagy inkább csak a NAS USB-jére kössem?
    Amúgy beleszólna az olvasási és írási sebességbe ha együtt lenne a NAS-ba ez a két HDD?
    Ezek tekintetében, ha mehet bele mind a két HDD a NAS-ba, azt hogy érdemes használni?
    Alap-alap kötet, vagy alap-SHR kötet?
    :R

    Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

Új hozzászólás Aktív témák