Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WiZARD

    addikt

    válasz ronin s8 #145060 üzenetére

    A Rolex árának változását azért sok oldalról lehetne vizsgálni.
    73-ban 385$ volt egy sub date, ez csak inflációval számolva 2014-es áron 2050$ lenne. Helyette lett kb 9000$
    azaz durván 4.4x-esére nőtt az ára.
    (mellesleg egyszerű, passziv tőzsdei befektetésnek (sp500) többszörös hozama lett volna, mint az itt egyesek szerint befektetésnek is kiváló, Rolex Sub-nak)
    Ez idő alatt az USA háztartások felső 40%-ának éves jövedelme kb megduplázódott.

    Szóval az adott 40 év alatt megduplázódott egy sub "ára" az amerikai piacon.
    Tényleg ettől lett megfizethetetlen, vagy előtte is az volt?

    1970-es évek beli usd-huf váltásra nem találtam számítást, bár túl sokáig nem kerestem...
    1991-ben 75 ft volt 1 usd, ekkor kb 2650$ volt a sub, azaz 200ezer forint. A nettó átlagkereset 13ezer forint volt. 15 havi átlagfizetés volt egy sub 1991-ben.

    Ez nagyon szubjektiv, de szerintem egy ár felett már csak akarat/elszántság kérdése, hogy valaki az adott áron vesz órát, vagy dupla annyiért. Legalábbis a magyar viszonyokat nézve szerintem akinek elérhető egy 1 milliós óra, annak a 2 milliós is bele fog férni, ha nagyon akarja.

    Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

Új hozzászólás Aktív témák