Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Manitou

    addikt

    válasz Eagl3 #6428 üzenetére

    Jaja, az mindenképpen kéne. ~5x keményebb mint a nem zafir.

    No megjártam 2 óraboltot. Sajnálatomra amiket nézegettem órákat szinte egyet se tudtam megnézni élőben :( Citizenből 4 típusból amit felírtam 3-at nem is forgalmaznak itthon :W a 4. van, de az tetszett pont a legkevésbé.
    Orientből szintén siralmas a helyzet, abból is sikerült 1-2 olyat kiválasztanom, ami benne sincs a magyar katalógusba.
    De lehet egy citizent ami eléggé tetszik rendelek külföldi boltból , csak azért jó lenne élőben látni.

    Mindezek tükrében a második óraboltban megnéztem egy pár órát, ott nem forgalmaztak citizent így automatán kívül ott még a seko kineticek játszottak, de 100k-ig "csak" egyszerűbb darabok voltak, és abból is 2 nem zafír üveges volt és 1 zafíros.
    Ellenben felpróbáltam és megnézegettem olyan órákat amiket nem is nagyon ismertem, vagy csak futólag:
    Volt egy mechanikus felhúzós svájci Swiss Army óra, ami egész jól is nézett ki, elegáns volt, ez féláron volt 60-70 közöttre leakciózva valami ETA 2xxx szerkezet volt benne és azt hiszem 17 köves volt. Zafír üveges + fém szíj+ látszószerkezetes hátlap, ezzel annyi gondom volt, hogy ahol a szíj csatlakozik az órához azok a "fülek" nagyon kiállnak így ez elég neccesnek tűnt nekem felvéve, vastagabb csuklóju emberen biztos jobban mutatna.

    Aztán volt egy Atlantic Worldmaster Automata ez ETA 2xxx szerkezetes volt és 21 köves zafír üveggel.

    Illetve egy elég komoly svájci Candino Automata búváróra (ETA 2xxx szerkezetes 25 köves), amolyan elegánsabb fazon.Erre azt mondta az órás, hogy ha ez certina lenne akkor kb 200k lenne az ára. Vastag tömöracél szíj + zafir üveg 300m-ig vízálló
    Az nagyon brutál volt, csak az árban már 105k lett volna.
    Illetve volt egy Atlantichoz hasonló nevű szintén A betűs, de nem emlékszem mi svájci autómata óra, de abban nem ETA szerkezet volt az barna börszíjjas volt elég elegáns, asszem 17 köves volt. Az is akciósan volt valami 60k körül.

    Holnap még lehet szétnézek pár "plázás" óraboltban.

    Ja még elbeszélgettünk az autómata órák "pontosságáról ". Azt mondta ezek, amiket néztem svájciak (az ETA 2xxx szerkezetesek), ezek olyan heti 1 percet térnek el időben, de ezt le lehet vinni napi 5mp eltérésre, utánállítással, de ezt is úgy hogy be kell jártnom, használni kb 1,5 hónapig és utána beállítják, úgy hogy elmondom hogy szoktam használni az órát a kezemen.

    Más:
    A felhúzós mechanikus órákat is hasonlóan hetente után kell állítani? Ezt elfelejtettem ott megkérdezni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák