Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PhilBrick

    őstag

    válasz Gróf... #2250 üzenetére

    Gyári hűtővel elég gyakori a 100 fok, csak a PH!-n ritka a gyári hűtős. :D És aggódni sem kell igazán miatta, nem víz van benne.
    Persze, kevesebb jobb lenne meg megérné egy rendes hűtőt beszerezni, de ijesztgesétek már ennyire!

    [ Szerkesztve ]

  • Menthirist

    veterán

    válasz Gróf... #2250 üzenetére

    a peremek amik élesek. A CM690 III-ban jobban el volt minden kerekítve, itt párszor megvágtam magam ezzel-azzal...

    Nálam a házzal kapcsolatban a legnagyobb igényem az volt, hogy ne legyen optikai meghajtóhely benne. Évek óta nincs ilyen a gépemben, a helyet meg feleslegesen foglalja, ráadásul optikailag is zavaró, ha nincs valami komplett előlap. Ilyen driveless ház pedig igen kevés van még jelenleg. Pláne megfizethető áron, kellő méretben.

    A zaj kérdést a venti cserebere megoldotta, most csak fix rpm-ű ventik vannak benn (kivettem az F14-eseket), tehát elől van a két GP-14 meg egy Pure Wings 2, hátul pedig egy Pure Wings 2 (előbbi 19, utóbbi 18 dBA hanggal). Így most kb néma a gép. Hogy pofásabb legyen a dolog, előre a PW2 helyébe kellene egy harmadik GP-14-et tenni, de csak feketében találtam eddig (és 3x4k-t nem akarok adni csak ezért, jobb lenne 1x4-5k körül csak, meg a fehér venti jól is mutat a házban)
    Még lehet hogy majd játszogatok az F14-esekkel, hátha be tudom normálisan üzemelni a pwm-et windows alatt is (mert bios-ban ugyan visszaveszi magát ha azt mondom neki, de windows alatt már nem akarta)

    A HDD-k csendben vannak, mivel azon az oldalon a fal is hangszigetelt (meg fenn). A kábel elrendezésen lehet még majd dolgozok egy kicsit, most egy kicsit zsúfolt még. Nekem még épp belefért hogy csak 5 (3 hdd + 2 ssd) meghajtót támogat a ház, mivel a 750-eset még le tudom cserélni egy 2 TB-sre később. De helyből sosem elég, mindegy hogy az embernek 1TB vagy 10 van :) Nem kell különösebben gyűjtögető életmód sem, a Final Fantasy 13-am 60 gigát eszik, a steam könyvtáram is 400 felett van, pedig a 270 játékomnak csak egy töredéke van leszedve. Origin, GOG Galaxy... Erre jönnek rá csak a zenék (FLAC könyvtáram is 100 giga felett van), filmek (720p+ általában, de ezek ugye 10-15 giga darabja nem ritkán)

    Amúgy korrekt ház, de elég sok a pro-kontra vele. Egyrészt ugye érthető módon nem olyan masszív mint amiben több a merevítés, összeszerelve nincs gond, de pl a plexis oldallapot felrakni kissé nyomva lehet csak, mert ez (is) tartja össze a házat. Nagyon jó ötletek vannak benne, van egy fajta "nerdgasm" amikor valamit el akarnál valamerre vezetni és látod hogy pont ott van egy rögzítési pont, egy kivágás, egy kábelrejtő. A tépőzáras kábelrendezés szuper, a meghajtó rögzítés is (mindegyik hdd-t és ssd-t egy gumírozott alapra kell csavarozni, az rögzül a házhoz, viszont nem tool-less a szerelés mint a CM690-nél). Jól néz ki, csöndes (most így fix ventikkel csöndesebb mint a 690, bár addig még nem teszteltem a hőfokokat amíg nincs minden megcsinálva rendesen, de rosszabbnak semmiképp sem rosszabb, sőt ahogy néztem jobb, bár ugye hűvösebb is az idő). Az is "nerdgasm" volt, ahogy pont kiemelkedik egy kicsit a ház és a gumírozott kivágás az alaplap mellett, és így a sata kábeleknek csak a legvége látszik csak ki, maga a kábel kb egyáltalán nem. A fenti venti helyek viszont nem porszűrősök, és ugyan lehet rá venni 3rd party szűrőt, de drága nagyon. Viszont a fenti záró elemek is hangszigetelők, tehát amíg fenn vannak, akkig hang is kevesebb szűrődik ki.

    Összességében amúgy elégedett vagyok a házzal, szellősebb, kevésbé marcona mint a 690 III, és remélhetően takarítani is egyszerűbb lesz (alul-elől porszűrő, ráadásul rejtve, tehát nem zavaró a látvány amíg nem takarítod). Viszont vannak vele gondok is. Az eredeti árán teljesen okés lenne, az már az én türelmetlenségem hogy egy jó 20%-al többet adtam érte csak hogy meglegyen gyorsan (Mo-n nem lehetett kapni, és nem is tudták megmondani hogy mikor jön, így Németországból rendeltem az enyémet)

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • Drenadar

    Topikgazda

    válasz Gróf... #2250 üzenetére

    amióta bekerült a VGA és durvább játékokkal játszom azóta szarakodik a CPU.
    A régi HD7770 be se tudta melegíteni... és nem játszottam aidával.

    Itt egy régebbi kép pár napos amit egy másik topicba tettem be:

    Számla megvan még, csak lusta vagyok kiszedni, és gariztatni... de aztán lehet az lesz, de akkor ki tudja hány hetet PC nélkül leszek :|

    Ezen a képen az is látható hogy alig kap feszt a CPU...

    De akkor is nagyon gáz hogy az INTELNÉL nem értenek ahhoz hogy hogyan pasztázzanak kupak alatt vazze...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák