Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spammer

    veterán

    Doctor Who 4. évad

    spoileres!

    Megvolt ez is, special epizódok is. Jó volt, tetszett, nagyon megkedveltem a Doctort. De! Sajnos a hibája eddig az egésznek az, hogy erős túlzások vannak a történetekben. De még nem is ez a legnagyobb gond, hiszen ez egy fikció, kalandsorozat stb., egész epic dolgok vannak benne sokszor, amik tényleg ötletesek. Inkább a megoldások, feloldások, lezárások a történethez (a téthez) képest olyan egyszerűek és/vagy összecsapottak sokszor, hogy egyszerűen súlytalanná teszik a komolyabb, grandiózusabb történeteket, eseményeket is. Ezen kívül nem tetszettek az olyan dolgok, mint a Doctor Donna, a "másolat Doctor" (amelyik félig ember volt), vagy éppen Saxon és Time Lordok témája az End Of Time special epizódban (mindenki Saxon másolat lesz, aztán egy 2 mp és hopp minden a régi, amikor a Time Lord visszacsinálja. Na meg a Time Lordok kemények, jönnek, hú, mi lesz, aztán bumm, semmi...). Kicsit úgy érzem, hogy mindegy mi a történet, lehet az világvége, idők vége, előrántanak egy "bullshit joker" kártyát és megoldják, bumm, kész, ennyi.

    Viszont, ami baromi jól működik, az a karakterek kezelése, főleg a történetük, kapcsolatuk, érzelmeik stb. Iszonyat jól vannak fokozatosan elmélyítve, összefűzve, kibontva és stb... A drámai részek baromi jól működnek, amikor a karakterek kapcsolatáról van szó, amihez a zene is elég sokat hozzáad. Évadokon keresztül futó szálak, kapcsolatok, még azokat a mellékszereplőket is megkedveltem, akiket az előző évadokban nem kedveltem vagy már épp nagyon untam, és mégis jó volt újra látni őket (pedig csak kb. 2 hete darálom, akkor milyen lehetett ez az évek alatt nézve? :) ) Az évad mellékszereplője díját nálam Gramps (Donna papája) vitte. A lézeres lövöldözés kajakra Star Wars - Millenium Falcon téma volt :C

    És akkor a Doctor: David Tennant zseniális fazon, annyira megkedveltem, hogy most, hogy felbukkant az új Doctor a 4. évad végén, hááát őőő, gyomorba vágott egy kicsit. :( Nem tudom, mi lesz, de most nem nagyon tudom elképzelni, hogy a következő(k) jobb(ak) lesz(nek). Nagyon szép volt a búcsú tőle az utolsó special epizód végén :O

    Szóval most egy kicsit szerintem furcsa lesz majd, meg kell újra szokrom majd, de sebaj...

    "Regenerating" ;)

    [ Szerkesztve ]

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Új hozzászólás Aktív témák