Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FazekasLaci

    aktív tag

    válasz vis.p #1480 üzenetére

    A progik 99%-át Vista alatt életre lehet kelteni, csak alapból nem mindig indulnak el.

    A trükk:

    - ha nem települ: jobb gombbal kell a telepítő programra kattintani: Tulajdonságok - kompatibilitás - és itt ki kell választani, hogy adminisztrátor módban fusson a szoftver. Meg lehet még spékelni azzal is, hogy fentebb kiválasztja az ember az XP SP2-módot, bár ez nem kötelező.

    - ha települt, viszont az indulásnál nem működik megfelelően, vagy hibával indul a progi:
    A fenti lépést kell megismételni, de már közvetlenül a futó alkalmazás EXE-jével.

    Nekem így 8-9 éves progijaim is települtek és elindultak.
    Mivel a Vistán van csak DirectX 10, meg számos szoftver már a Vistát jobban kihasználja (ld. kétprocesszoros mód, stb...) én inkább nem mennék vissza XP alá. Először én is féltem tőle, de ma már nincs különösebb problémám vele. Sőt: stabilabbak a szoftvereim Vista alatt, mint XP-n. Kifagyásom, kék halálom abszolút nem volt, bár ebből a szempontból az XP is jó, ha nem telepítget az ember mindenféle freeware és shareware cuccokat, csak olyanokat, amiket dobozban meg lehet venni...

    [ Szerkesztve ]

    Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

Új hozzászólás Aktív témák