Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -zoole-

    csendes tag

    válasz bigalanisfan #1146 üzenetére

    Igazából nem vagyok teljesen tisztában a dolog hátterével. Amikor megláttam a kis halottat, és meggyőződtem róla, hogy nem is óhajt feléledni, elkezdtem utánaolvasni, hogy mik is a lehetőségeim ilyenkor. Teljesen különböző információkat találtam mindenhol, az biztos, hogy a minőségi probléma esetén már nem kötelező cserélni 72 órán belül, viszont elvileg van egy jogszabály, ami kimondja, hogy ha 72 órán belül tartós fogyasztási eszközöd meghibásodik, akkor még nem a szervíz tartozik érte felelősséggel, hanem az értékesítő, és ott akár kérheted az eszköz cseréjét, vagy esetleg pénzvisszafizetés is lehetséges (bár ebben nem vagyok biztos)... Gyakorlatilag a magyar ugaron már bármi lehetséges :) Igazából nagyrészt az eladó hozzáállásától függ. Ilyenkor talán kifizetődő tud lenni, ha picit nívósabb boltban veszed, ahol törődnek is a vevőkkel, nem pedig mész a műszaki mindenféle nagyáruházakba, ahol "értenek hozzá", mint tudjuk... (Bár most inkább az előítélet beszél belőlem, személyes tapasztalatom nincs velük ilyen ügyben szerencsére, csak nem sok jót olvastam eddig róluk.)
    Tehát én fogtam magam, hónom alá kaptam a notit és beballagtam az üzletbe, ahol elmondtam, hogy ez és ez a bajom, amúgy jó a masina, 72 órán belül vagyunk, mi a teendő? Kis sajnálkozás, hogy utolsót vittem el, így rögtön nem tudják cserélni (ezt sejtettem, épp azért hoztam el az utolsót, mert sürgősen szükségem volt rá munka miatt, és csak amíg ott voltam megnézni, több érdeklődő is volt...), de akkor meg is rendelik, csörögnek ha megvan, addig használjam nyugodtan ami van... Úgyhogy nem világosodtam fel pontosan, hogy mi is a helyzet, nekem úgy fest most szerencsém volt. És azóta kb itt tartunk, várom a következő szállítmányt, néha anyázok amikor ki akarom törölni a hibás pixelt szoftveresen, vagy ha filmben látszik nagyon, és addig is dolgozok a gépen, mert a teljesítménye hibátlan :) Most is vágnom kéne rajta, ahelyett ezt pötyögöm, de már nem sokáig. Bocs ha hosszú, meg ha off, de remélem nem haszontalan infó.

    Üdv: Z.

Új hozzászólás Aktív témák