Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fitzgerald

    veterán

    Tavaly január 25.-én majdnem 16 év után úgy döntöttem hogy véget vetek ennek a rettenetes függőségnek.
    Többször próbálkoztam már az évek során.
    Egyszer két hónapig bírtam, egyszer 6 hónapot nyomtam végig úgy, hogy azért el-elszívtam egy-egy szálat néha. Tavaly január 25.-e óta egy szálat, de még egy slukkot sem szívtam.
    Az 10 nap múlva lesz másfél éve.
    Azt hittem, hogy sokkal nehezebb lesz a dolgom, és nagyon sok pénzt tettem volna rá, hogy a cigi visz majd a sírba, ahogy apámat is.
    De sikerült.
    Az első 1-2 hónap bár nem volt könnyű, mégis könnyebb volt mint számítottam.
    Egy-egy stresszesebb helyzetben sokszor megpördült a fejemben, hogy de jó is lenne most rágyújtani.
    Paradox módon a cigi engem sosem nyugtatott meg, hanem inkább felerősítette a szorongásaimat, a negatív gondolatokat, érzéseket, érzelmeket. Mégis szívtam, és ha valami nem volt rendben az életemben, még többet szívtam. Mire észrevettem hogy a cigi az egyik fő oka a szorongásos, depressziós agyfaszoknak (az én esetemben), addigra már nagyon hosszú ideje szívtam.
    De végre sikerül erőt vennem magamon, és most már inkább arra tennék sok pénzt, hogy többet nem gyújtok már rá az életben.
    A hatodik-hetedik hónap magasságában kezdődtek az álmok. Ez sok leszokásban lévőnek lehet ismerős.
    Sokszor álmodsz arról hogy cigizel, és megéled a kudarcélményt is álmodban, hogy "baszod, visszaestem".
    Egy ilyen álom után nagyon jó arra ébredni, hogy csak álom volt az egész.
    A szaglásom csak hosszú idő után tisztult ki valamennyire, de sosem lesz már olyan, mint a dohányzás előtti időkben.
    A cigit így is megérzem azonnal bárkin, és ma már inkább undorral tölt el a cigifüst szaga, nemhogy arra ösztönözne hogy rágyújtsak, mint az elején.
    Sportolok megint. Heti 2-3 súlyzós edzés, 3x fél óra kardió. Éppen szálkásítok.
    Van étrendem, amit igyekszek tartani, bár még nem igazán sikerül mindig, de összességében elmondható az, hogy igyekszem egészségesen élni. Idén február hatodika óta másfél sört ittam összesen, a speedről, kokainról, gináról még 2011-ben leszoktam.
    A vonásaim simábbak, jól nézek ki (ehhez mondjuk a sportnak, étrendnek is sok köze van) nem köhögök, jobban érzem magam.
    Úgyhogy kellő kitartással, akaraterővel le lehet szokni. Az eleje sokaknak nagyon nehéz, másoknak akkor válik igazán nehézzé, amikor jönnek az álmok. Kitartás!
    Érdemes ilyenkor arra gondolni, hogy mennyit veszíthetsz azzal, ha ilyenkor rágyújtasz, majd arra, hogy mennyit nyersz azzal, ha nem. Egy-egy ilyen alkalom után amikor képes vagy ellenállni, sokkal erősebb leszel. Úgyhogy ne csináld, nem éri meg.
    Sok sikert mindenkinek!

    [ Szerkesztve ]

  • Fitzgerald

    veterán

    válasz zsinnyegtet #2318 üzenetére

    Nem érdemes ennyi idő után futni még, szerintem simán várj legalább 2 hónapot mielőtt kardiózni kezdesz, hogy tisztuljon a tüdőd.
    Én leszokás után több mint egy évvel kezdtem újra komolyan edzeni, bár teljesen más okból. Jóval korábban is elkezdhettem volna.
    Amúgy a kávé/sör dolgot is érdemes átgondolni, azokról is lejöhetnél ha már a cigit abbahagyod. Próbáld ki eslő körben a fekete teát, majd később a tablettát. Aztán hagyd el azt is.
    A kávé/alkohol sok mindenkit ránt vissza a cigire.

    @Radnix

    Gratulálok, így tovább.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák