Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Michell

    tag

    Üdv!

    Magam is Ninja tulaj vagyok vagy másfél hónapja, pár szubjektív tapasztalat.

    Én is belefutottam abba a problémába, hogy alaplapomon a RAM túl közel van. Ha optimálisan rakom fel a Ninja-ra a ventit (előre) akkor teljesen elzárja a légmozgást 2 RAM slottól is. Így alúlra lett feltéve.

    Igazából egy (S939) A64 3000+/Zalman AlCu7000 párost cseréltem A64 4000+/Sc Ninja -ra. Alapvetően elégedett vagyok, de azért pár apróság.

    Egy félórában kipróbáltam a hűtőt ventilátor nélkül (csak két Scythe 12cm-es házventi-vel + az Antec tápventi dolgozott a Sonata II házban). Az A64 3000+ -ra, elvileg 65W, elég lett volna, viszont a 4000+ (89W) így 56-58 fokos lett különösebb terhelés nélkül, amit hosszabb távra én inkább nem vállaltam. Főleg a mostani kánikulában.

    (Kipróbáltam fordítva is, hogy a házventiket húztam le, de hasonlóan melegedett, illetve én ettől nem hallottam csendesebbnek a gépem.) Azt még megjegyezném, hogy a tápventi(k) hangja is alig hallható nálam - az összhanghoz képest.

    A kiinduláshoz képest - idle 31 terhelve 45 fok, a mostani idle 35 terhelve 52 fok nem olyan rossz a melegebb processzorral, főleg hogy így érzékelhetően csendesebb a gép normál munkánál, pedig a passzív Ga gf6600Gt is lecseréltem egy Asus EAX1950Pro-256 aktív hűtésű videokártyára.

    Azért a gép hangjával sem vagyok maradéktalanul elégedett - egyszerűen házba beszerelve megközelíti a zavaró szintet, pedig asztalon majdnem hangtalan, lényegesen csendesebb. Viszont az AlCu7000 - Ninja csere tapasztalatai alapján vissza kell vonnom azt a régebbi állításomat, hogy a házra átterjedő diszk rezgések a fő felelősek a konfig zajongásért, hiszen észrevehetően csendesedett.
    Azért gondoltam annó ezt mert a Zalman hangja asztalon jellegzetes (sivító ? ciripelő) volt, míg a konfig jóval mélyebb hangszínt produkált, ráadásul egy kicsit lebegés szerűen.

    Még annyit, hogy a mostani összeállítás csendesebb a másik általam használt gépnél is - E6420/CM Hyper TX - CM Mystique alu ház a gyári 2x12cm-es ventivel + Antec Smartpower2 táppal + Leadtek 7950GT VGA-val - némiképp.


    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák