Hirdetés

2017. szeptember 25., hétfő

(#4001) ZetooR válasza Henk (#3999) üzenetére

ZetooR
(újonc)

Megmértem pontosan, méretekben úgy olvastam hogy 130 x 100 x 158 mm
Ha jól értelmezem akkor 13centi az az a fel ami pont kérdéses a memória miatt?
Magas bordás Kingmaxom van, egyelőre 1 modul. Ahogy mértem így elfér, de 2 slotot kitakar :S a 4ből.
A másik hogy megrendeltem az Interevoban, és közölték hogy a többek között már nekem se jut, csak 2-3 hét múlva érkezik új szállítmány... :W

Legalább addig tudok még rajta rágódni :))

(#4002) Henk válasza szki (#4000) üzenetére

Henk
(PH! kedvence)

Magok stabil 0 fokosak? Nem rossz eredmény. :B

ZetooR: a 130mm a hosszabbik oldala ami alap felszereléssel a ramokkal párhuzamos. A ventivel tényleg lehet trükközni, hogy feljebb teszed ha útban van.
Pont ma hallottam, hogy elég sok helyen hiány van a Mugen2-ből.

[ Szerkesztve ]

(#4003) szki válasza Henk (#4002) üzenetére

szki
(őstag)

X2@X4 proci esetén a magok hőmérsékletét nem mutatja semmi monitorozó progi. CPU kupakhő látható, hogy 51C fok volt.

Szóval Mugen2 tuti, de magas bordás ram esetén gázos.
Bár a ventit lehet tenni a hűtő 4 oldalára is. De alul fujó vagy hátul szívó venti kisebb hatásfokú hűtést eredményez. Tehát extrém tuning felejtős ;]

(#4004) Khaosz55

Khaosz55
(senior tag)

Nekem MUgen 2 van. Eszméletlen jó borda, nem csalódtam.

I5- tuning 4Ghz-re.

Alapon 42 fokos a proci. Maxra hajtva evesresben 65 fok. :C

(#4005) bach66

bach66
(tag)

Üdv mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni a hozzáértőktől!
P4 3Ghz-es procihoz 478-as alaplapba ! (Biostar P4TSE-D2) szeretnék venni HALK hűtőt, mert a gyári nagyon hangos (a speedfan szerint alapon 3900 RPM-en pörög!)

A Samurai ZZ-t néztem ki, de az alaplapi csatl. csak 3 pin-es, a Samurai meg tudné a PWM-t. Így milyen fordulaton fog pörögni (ill. milyen hangos lesz?)

Légy szíves, segítsetek!
Köszönöm!

bach

(#4006) [CM]Crusher válasza bach66 (#4005) üzenetére

[CM]Crusher
(senior tag)

Ez attól függ, hogy az alaplapod tud-e vezérelni és ha igen akkor hogyan teszi azt. Esetleg kipróbálhatsz egy samurai zz-hez hasonló fordulatú 3pin-es sima ventit, hogy azt hogyan vezérli, vagy ami még működhet, egyszerűen, 5 vagy 7 V-ra kötöd Pl. a hűtőt, persze csak ha nem vezérli a lapod, vagy nem úgy ahogy kellene.

(#4007) [CM]Crusher

[CM]Crusher
(senior tag)

Vagy veszel egy egyszerű előlapi panelt, pl.: Scythe Kaze Q és arra kötsz minden ventit a gépen belül és máris letudva minden ventinek a szabályzása, és minden úgy vezérlődik ahogy te akarod.

(#4008) Monyesz

Monyesz
(senior tag)

Sziasztok !

Látom más is hasonló téma után érdeklődik, bedobom az én kérdésemet is ! ;)

Hűtést keresek egy Phenom II 955-höz. Most a Grand Kama Cross tűnik befutónak. Nagyjából kielégíti minden igényemet (PWM-es, top-down hűtő, halk, várhatóan nem lóg bele semmibe). :C
Egy dolgot nem tudok, hogy a többi ventit (akkor természetesen azok is Scythetól lennének) is tudnám-e vele együtt szabályozni (mármint az alaplap) ? Asszem a Gelid és az Arctic Cooling rendelkezik olyan megoldással, ahol PWM-es ventiket össze lehet hangolni, felfűzve egy vezetékre és úgy az alaplapra csatlakoztatni.
Vagy lehetséges, hogy a PWM ebből a szempontból szabványos, és használhatom más cég kábeleit, működni fog a dolog ?
Ugye ezen a hűtőn nem szívesen cserélnék ventit, hogy áttérjek más gyártóéra, mert az sem pénzben, sem választékban, sem teljesítményben nem biztos hogy hatékony lenne. :U

Tudom, hogy vannak előlapi manuális szabályzó panelek, de mivel a gép energiatakarékos üzemmódban is fog menni, és nőnemű, illetve kiskorú egyének is fogják használni, inkább a PWM-es megoldást preferálom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4009) Monyesz

Monyesz
(senior tag)

Ez a Gelid megoldása. Gyakorlatilag egy Y-4pines osztókábel.

(#4010) Henk válasza Monyesz (#4009) üzenetére

Henk
(PH! kedvence)

Én csak az AC-nál láttam olyan megoldást, hogy össze tudod kötni a ventiket úgy van kialakítva a csatija. Ilyen Y elosztó jár a Coolink swif2-höz is, viszont a lapnak is meg van határozva, hogy egy csatira mekkora fogyasztók köthetők. Én 4-et is hajtattam egy csatiról, de hosszú távon nem javaslom mert csinált érdekes dolgokat.

[CM]Crusher: nem te linkeltél a múltkor egy tesztet amiben paszták voltak összehaonlítva? Kiváncsi lennék jelen pillanatban melyik a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#4011) Mans20

Mans20
(PH! addikt)

[link]

Ilyen Scythe kamakaze white led van valakinek?a kék ledesről olvastam hogy jó.
Mindig kinézek egy ventit,aztán mégse rendelem be :U

[ Szerkesztve ]

(#4012) Monyesz válasza Henk (#4010) üzenetére

Monyesz
(senior tag)

Köszi.
Én mintha 4 vagy 5 összekötéséről, és max 12W-ról olvastam volna. Nekem 3-at kellene, ami bőven a határon belül van. A másik oldal az alaplap, az nyilván egyedi, típusfüggő is lehet (lehet ?).

(#4013) [CM]Crusher válasza Mans20 (#4011) üzenetére

[CM]Crusher
(senior tag)

Nézd inkább a Magyar Scythe oldalt és akkor nem kell google translate :)

Valamelyik boltba menj be és nézd meg működés közben. Én is mindig megmutatom ha szeretné valaki megnézni, meghallgatni az adott ventit.

[ Szerkesztve ]

(#4014) [CM]Crusher válasza Henk (#4010) üzenetére

[CM]Crusher
(senior tag)

Régen mintha :) De már nem tudom hol van az a link, frissről meg nem nagyon tudok most.

(#4015) shteer válasza Henk (#4010) üzenetére

shteer
(Jómunkásember)

a 3 pinesre max 1 A-t szabad :K

Eladó Kalor 3 öntöttvas radiátor, 130+ tag | Alessio Polar 17" 4x alufelni szett 55k | Fractal Design ARC Mini R1 mATX ház 11k

(#4016) Henk válasza Monyesz (#4012) üzenetére

Henk
(PH! kedvence)

AC-ból állítólag 5-öt. Én Coolink-ból 4-et próbáltam, de voltak random felpörgések ok nélkül, így ezt megszüntettem.

[CM]Crusher: visszaolvastam és megtaláltam közben. De azt néztem ez a Scythe thermal elixir mindössze 1 fokkal volt az első, hát az nálam lehet mérérsi hiba vagy nem tökéletes pasztázás eredménye. :D
Van tapasztalatod ezzel a pasztával? Esetleg az mx3-hoz képest?

shteer: én a pwm csatira kötöttem mert annak láttam értelmét, de voltak ezek a furcsa felpörgések így nem erőltettem a dolgot tovább.

(#4017) Laci4 válasza [CM]Crusher (#4013) üzenetére

Laci4
(senior tag)

Tanúsíthatom! :C :R

(#4018) [CM]Crusher válasza Henk (#4016) üzenetére

[CM]Crusher
(senior tag)

MX-3-al nagyjából egy szintnek mondható. Elixer akkor tudott elszakadni az MX-3-tól, ha magas TDP volt alatta.

(#4019) [CM]Crusher válasza Laci4 (#4017) üzenetére

[CM]Crusher
(senior tag)

;)

(#4020) Monyesz

Monyesz
(senior tag)

Henk !
Itt egy pasztateszt.

De szerintem a frostytech.com-on is van.

(#4021) Monyesz válasza [CM]Crusher (#4013) üzenetére

Monyesz
(senior tag)

Crusher !
Akkor meghallgatnál helyettem egy Grand Cama Cross- Kabuto- Mugen2 triót, hogy viszonyulnak egymáshoz ? :))

(#4022) Monyesz válasza Monyesz (#4020) üzenetére

Monyesz
(senior tag)

Régebbiek meg itt találhatók, aztán így nagyjából teljes is.

A Sythe feltűnően jó pasztával bír, hm-hm ! :C

(#4023) Henk válasza [CM]Crusher (#4018) üzenetére

Henk
(PH! kedvence)

130-150W már magasnak mondható? Lehet ki kéne próbálnom. :U

Monyesz: köszi a tesztet. :R

(#4024) [CM]Crusher válasza Monyesz (#4020) üzenetére

[CM]Crusher
(senior tag)

Jó teszt, szerencsére az Elixer hozta azt amit vártam tőle :)

(#4025) [CM]Crusher válasza Henk (#4023) üzenetére

[CM]Crusher
(senior tag)

Az már annak mondható :) Ezt legalább jól lehet kenni. MX2 és 3-al többször szívtam, hogy ahogy kened, nem kenődik, hanem lehúzod és nem marad rajta a felületen. Hiába van megtisztítva előtte megfelelően.

(#4026) [CM]Crusher válasza Monyesz (#4021) üzenetére

[CM]Crusher
(senior tag)

Amint lesz időm meghallgatom őket együtt. :)

(#4027) Henk válasza [CM]Crusher (#4025) üzenetére

Henk
(PH! kedvence)

Ne is mond, mx3-al megőrülök ettől, nem lehet elkenni csak görgetem mintha rágót gyurmáznék rajt. De már nem is kenegetem csak rányomom középre aztán a hűtő elrendezi. Csak a mennyiséget kell eltalálni mert ha sok akkor oldalt nyomja ki szépen.

(#4028) Monyesz válasza Henk (#4027) üzenetére

Monyesz
(senior tag)

Épp ezt akartam javasolni. Kenegesse a hétnyavaja, majd a hűtő talpa szétnyomja ! :DDD
Ha nincs a pasztában ezüst, akkor a kinyomott felesleg talán nem is akkora gáz.

Mostanában annyi hűtő, meg venti tesztet átnéztem, hogy a pasztateszt már csak hab a tortán ! ;) Azon a német oldalon elég jók a tesztek egyébként.

(#4029) Monyesz válasza [CM]Crusher (#4026) üzenetére

Monyesz
(senior tag)

OK ! ;)

(#4030) zsák

zsák
(tag)

Pont ide nem raktam be az új elrendezést, amikor csak Scythe hűti a gépet, de akkor most ezt pótolnám is. Amúgy a CM Ammo-t cseréltem le egy kicsi Lian Li A-05N gépházra, sajnos a quiet drive melegszik ott fent rendesen. 38°C-os a winyó alapon, de valamit valamiért.
Képek

(#4031) Monyesz válasza zsák (#4030) üzenetére

Monyesz
(senior tag)

A vinyót nem tudod belógatni oda a ventihez, a táp fölé ? Ott lenne szellőzése.

Amúgy hol kap 230-at ez a táp, ha elől van ? :F

(#4032) zsák válasza Monyesz (#4031) üzenetére

zsák
(tag)

Nem igazán akarom felfogatni, inkább legyen stabilan és esztétikusan a helyén.

Talán itt látni a legjobban: A-05N
Amúgy ugyan úgy hátul van a csatlakozó, és hosszabbító vezeti előre a táphoz.

(#4033) Gorneck válasza zsák (#4030) üzenetére

Gorneck
(Jómunkásember)

Megbírja no para...nem vészes az a hőfok...

Diablo 3 - Gorneck#1239

(#4034) Henk válasza zsák (#4030) üzenetére

Henk
(PH! kedvence)

Nekem is fel szokott menni 38 fokig a vinyó hőmérséklete a QD-ban, az még nem gáz.

(#4035) Monyesz válasza zsák (#4032) üzenetére

Monyesz
(senior tag)

Ügyes elrendezés, de látom, hogy ez hátul szív be és elől nyomja ki meleget !
Kapásból megfordítanám az áramlást...
Hűtve lenne a vinyó, hideget kapna a táp. Kérdés hogy a vidkari meg a procihűtés mit szólna ehhez ? Ha lenne az oldalfalon nyílás ott kaphatna még egy ventivel az alaplap-video-proci egy kis hűtést, és máris jó lenne ! :U

(#4036) Gorneck válasza Monyesz (#4035) üzenetére

Gorneck
(Jómunkásember)

Sztem mind1 milyen irányba megy a szellőztetés...csak egy irányú legyen...

Az oldalfalon lévő venti max csak bekever az áramlásba...

Diablo 3 - Gorneck#1239

(#4037) Henk válasza Monyesz (#4035) üzenetére

Henk
(PH! kedvence)

Sokan megfordították mert tényleg fura, hogy hátulról előre szellőzik. De arról számoltak be, hogy ebben az esetben nőtt a la és cpu hőmérséklete.

(#4038) Monyesz válasza Gorneck (#4036) üzenetére

Monyesz
(senior tag)

Top-down hűtőnél kifejezetten jó ha felülről kap levegőt. Nyilván nem kell 120-as ventit berakni, hogy a normális áramlást szétkavarja, csak hogy az alaplap és a vidkari is kapjon friss levegőt.
Az áramlás megfordítását azért gondoltam, mert így a meleg levegő megy a vinyók fele, amik csak jobban melegednek ezáltal.

(#4039) Monyesz válasza Henk (#4037) üzenetére

Monyesz
(senior tag)

Igen !? Ez érdekes ! :F

(#4040) Henk válasza Monyesz (#4038) üzenetére

Henk
(PH! kedvence)

Szerintem 12-nél kisebb ventit nem érdemes betenni mert alapvetően hangosabbak, viszont nekem az előző házamban az oldalsó venti inkább rontott mint használt a hőfokoknak. Egy oldalsó venti amúgy sem minden esetben van jól elhelyezve az oldallapon, túl koncentrált ahhoz, hogy több alkatrészt is átszellőztessen. De ez változik házanként, az a biztos, ha kipróbálja az ember.

(#4041) Gorneck válasza Monyesz (#4038) üzenetére

Gorneck
(Jómunkásember)

De jelen esetben ez nem álja meg a helyét...amúgy nekem is így volt megoldva, de a hőfokok nem ezt mutatták ami mondasz sajna...több házban is ezt tapasztaltam...persze más kérdés, hogy 12esnél nagyobb hűtővel sose próbáltam...

Diablo 3 - Gorneck#1239

(#4042) zsák

zsák
(tag)

A szemfülesebbek láthatják, hogy meg van fordítva. :D /Elöl a scythe felirat befele van, ergo befele fúj./
Szóval elölről -> hátra fúj, és semmit nem szól bele a winyó hőmérsékletébe, mert az ott melegszik magának, viszont a vga-nak sokkal jobb, mert fordított esetben /hátulról -> előre/ hiába alacsonyabb a cpu hőfok 5°C-al, de a vga-nál megint csak megreked a meleg levegő, és melegszik 10°C-al az egész vga.
Viszont jelenlegi esetben kellett egy kis trükköt alkalmazni, mert a táp, meg előre fúj, és ha nem raktam volna be egy karton lapot a 120-as venti és a táp közé, akkor keringetné a meleg levegőt.
Kizártnak tartom, hogy ezt a szép, és tökéletes házat megfúrjam, szóval nem segíthet be oldalsó venti.

(#4043) Kartács

Kartács
(senior tag)

Hola Amigos!

Phenom II X4 956 tuninghoz mit ajánlotok?
Fél árban tudnék most egy Orochy-t, de többen azt mondták, hogy van annál jobb is pl Tuniq Tower 120 Extreme s egyéb...

Kérdés, hogy megéri-e az árát (10k) vagy van ennél jobb is a piacon (Tuningra) esetlegesen hűtővel v. anélkül (HAF932es házikó lesz a közeljövőben).

Helpeljetek plz tapasztalat bármi érdekel, hogy tudjak dönteni.

Gamer PC Rebuild Project ::: i7 8700K inc. 1080Ti ::: Acer Predator XB271HU ::: Corsair TX750W ::: HAF932 - SimonYana @ Black Style :::

(#4044) [CM]Crusher válasza Kartács (#4043) üzenetére

[CM]Crusher
(senior tag)

Scythe Mugen 2 Rev. B. :)

(#4045) Monyesz válasza zsák (#4042) üzenetére

Monyesz
(senior tag)

Na ugye ! :D
Tápra megoldás lenne, hogy alulról szív.
Most néztem CM 690 II tesztet, jó az a ház, de ezt is bevállalnám, ha nem annyiba kerülne... :Y

(#4046) pe de

pe de
(lelkes újonc)

Sziasztok!

Kinéztem egy Thermaltake Lanbox Lite házat, de félek a 2 hónapos Andy Samurai magas lesz bele... Ha netán látott valaki ilyen párosítást működni, plíz dobjon egy PÜ-t! Ha nem, lesz egy eladó Andy Samurai-om :((
A táp a proci felett van, gondolom egy laposabb jobb lenne... Talán egy Shuriken-féleség helyette?

D

Hámimás.

(#4047) Henk válasza Monyesz (#4045) üzenetére

Henk
(PH! kedvence)

Kár, hogy a 690 II majdnem 2x annyiba fog kerülni mint a sima 690, így azért nem lesz annyira best/buy.

(#4048) Monyesz válasza pe de (#4046) üzenetére

Monyesz
(senior tag)

230mm magas az a ház, és 125mm az Andy. Szerintem befér, ha mégsem, akkor én inkább a Zipang2-t nézném meg.

(#4049) Monyesz válasza Henk (#4047) üzenetére

Monyesz
(senior tag)

Én már nézegetem is, hogy milyen régi IBM házat fogok szétvágni, hogy igény szerint legyen ! :((

(#4050) Kartács válasza [CM]Crusher (#4044) üzenetére

Kartács
(senior tag)

Afelé hajolok én is....

Orochi hűtő nélküli tesztje van valakinek v. tud vmi infót? :F
Meg ott ahogy a PH! tesztben is írva vagyon vagy a lapra fújja a meleget vagy a táp felé a vga melegével és bele is kavar a házon át áramló légáramlatba :/
Nem jó ez az Orochi akkor :( meg lehet a méretével is gáz lesz HAF932ben bár azt nem hiszem :)

Gamer PC Rebuild Project ::: i7 8700K inc. 1080Ti ::: Acer Predator XB271HU ::: Corsair TX750W ::: HAF932 - SimonYana @ Black Style :::

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.