Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • d@minator

    addikt

    Légyszi segítsetek! A tápomba szeretnék egy új ventit. Jelenleg ez van benne:
    YATE LOON 88CFM - 40dB - 2510RPM
    Amiket kinéztem helyette:
    a.Scythe Slip stream 88CFM - 33dB - 1600RPM
    b.Scythe S-Flex 75CFM - 35dB - 1900RPM
    c.Scythe Ultra Kaze 38mm 88CFM - 33dB - 2000RPM

    Na most több dolgot nem értek.
    1. A Scythe az S-Flexet(b), mint a legcsendesebb SONY-tól átvett hiper szuper technológiákat alkalmazó ventit hírdeti.
    "A ventilátorok csapágyazása az egyedi, SONY corporation álatal kifejlesztett S-FDB (Sony Fluid Dynamic Bearing) technológiával készül, ami hatalmas áttörés a ventilátorok által keltett zaj csökkentésében és az élettartamuk növelésében. Ez a megoldás jelentosen csökkenti a súrlódást a csapágyban, így az emberi fül számára hallható szint alá szorítja a zajkibocsátást. Egy plusz beépített mágnes gondoskodik a mágneses mezo tökéletes egyensúlyáról, hogy a rotor egyenletesen forogjon, így még tovább csökkentve a felesleges zajokat. A ventilátorok új ún. Linear drive áramkörrel is fel vannak szerelve, amely minimálisra csökkenti az elektromágneses zajt."
    Akkor miért kevesebb a légszállítása, nagyobb a zaja és a fordulatszáma, mint a fele annyiba kerülő SlipStreamnek(a)? :F

    2. Az Ultra Kaze(c) már nem 25mm hanem 38mm vastag. Én azt gondolom(-nám), hogy elég neki kisebb fordulat ugyanakkora légszállításhoz. Ez mégis 2000-en pörög a 88CFM-hez a Slip stream 1600-on tudja ugyanezt.

    Valaki meg tudná ezt nekem magyarázni?

    Típusok:
    a.Slip stream SY1225SL12H
    b.S-Flex SFF21G
    c.Ultra Kaze DFS123812L

Új hozzászólás Aktív témák