Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz Pilács #24289 üzenetére

    Az nem sok. Vsz. LLC beállítás lehet a hunyó, ugyanis minél magasabbra állítod, annál nagyobb sávban szabályozza a feszültséget. Nálam -0.165-ről ment fel 1.2 fölé 4.3GHz körül.
    Ha bármit tudtál csinálni Prime mellett (LinX, IBT, stb), nem ér semmi a "teszt".

    HSM: Mondtam, hogy nem értek hozzá, nem ismerem a belső felépítését. Mindenesetre az aranyosak továbbra sem sokkal drágábbak az aranytalanoknál, szóval elég sok dologban látom a parasztvakítást, de ebben nem.

    4.6GHz-en ment fel a procim 129W-os max fogyasztásra. Igaz, nem műszerrel mértem, hanem aida kalkulálta, de alap órajelen pontosan "mérte" a TDP-t.

    haddent: Nyilván hiába írtam oda, hogy "tapasztalataim szerint", de ne is fáraszd magad a teljes mondat elolvasásával. :P Egy jó LLC-vel simán le lehet menni -0.15V offset alá 4.4GHz körül. Nem én vagyok az egyetlen, akinek sikerült. Ha nem tudsz, ügyetlen vagy, vagy gagyi a lapod. Már soxor írtam, hogy attól, hogy egy lapban jól túl lehet hajtani a procit, még nem feltétlenül tuningbarát. ;) ASRock nincs annyira eleresztve LLC terén.

    Winne: Elképzelhető, ahogy annak az ellenkezője is. :) ha tudsz, próbálj egy középkategóriás ASUS-t.

    A maximális terhelés beállításával jó vigyázni, mert sokkal jobban leveszi, mint amit te beállítasz. Én pl. beállítottam egyik tuninghoz 100W-ot, aztán nem engedte a procit 60W fölé, és persze be is lassult az egész cucc. Szóval én auto-n hagytam, és semmi gond nem volt vele. Gondoltam, miért szívassam magam....

    Pietrosz: A tuning továbbra sem egyenlő a túlhajtással. Simán érhetsz el akár alacsonyabb fesszel is jobb túlhajtást egy kisebb tudású lapban, mint egy "okosabban", a különbség nem itt jön ki. Pusztán túlhajtásra tehát simán elég egy olcsóbb lap, amely azért rendelkezik a megfelelő funkciókkal.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák