Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • odorgg

    addikt

    válasz emiki6 #31152 üzenetére

    Sandy hüvösebben tartható, viszont Ivy erősebb azonos órajelen, ami azt eredményezi, hogy kisebb órajel szükséges, azonos teljesítmény eléréséhez, a Sandy-hez képest.

    A gyártástechnológia által hüthetőség, szempontjából a Sandy jobb, viszont arra vonatkozóan nincs hivatalos adat, hogy egy hüvősebb mondjuk 60 fok környékén tartott processzornak hoszabb lenne az élettartama, mint egy 80 fokon járatott társának. Szóval Ivy is lehet ugyan olyan tartós/megbizható, attol függetlenül hogy hüthetőség szempontjából, egy elcseszett darab. :)

    Én azért maradtam a 2600k-nál, mert 50vs70-75k-s használt árakat elnézve, nem tartottam reálisnak az ártöbletet, az extra teljesítményhez viszonyítva. A jövőre gondolva úgy vélekedem, hogy ahol a 2600k kevés lessz, ott a 3770k-4770k-val sem leszek kisegítve :N

    Viszont volt 3570k-m, és számomra is fusztráló volt, hogy a 60-65 fokos 4,5Ghz-es 2500/2600k-hoz viszonyítva 70-75 fokos volt ugyanezzel a hütővel hasonló órajelen. Bár garancia nincs arra hogy tovább élne ha hüvösebben van tartva, mindenesetre számomra is megnyugtatóbb, ha 60 fok környékén tudom tartani.

    Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

Új hozzászólás Aktív témák