Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lortech

    addikt

    válasz antikomcsi #102 üzenetére

    ''Jan Gütter, az AMD sajtószóvivője már elárulta, hogy a „Sempron CPU-család tagjai némileg gyengébbek lesznek az Athlon XP CPU-knál.''
    Tudod te is nagyon jól :D, hogy nem erről beszéltem, mert itt csak arra utal az úr, hogy a sempron számozása ugyanolyan teljesítmény mellett feljebb tolódott, mert az amd a sempront a rivális gyár celeronának ellenfeléül szánta a piacon :)

    Nem akartam én választ kierőltetni egyébként tőled :D, csak ez ''basszintotta a csőröm'' régről, és most eszembe jutott megint e topik kapcsán. Azon akadtam fent már akkor is, hogy milyen gyengébb alkatrészekről beszélhetünk egy processzor esetében..? A kondi ok, alaplapnál.. De ilyen a világon nincs _szvsz_, hogy szarabb tranzisztort tesznek bele szándékosan, ha csak felületesen is ismered ezeknek a prociknak a gyártási technológiáját, akkor nem mondasz ilyet, szerintem.
    Na de itt ez off, úgyhogy be is fejeztem. :)

    Az nforceos dologra nem nagyon reagáltál. Az nem lehet, hogy noha azonos gyártósoron ugyanolyan chipet gyártanak, a végén minőségtől függetlenül, az egyik 4X lesz, a másik meg ultra..?
    /Húzok egy párhuzamot, a 64bites memória buszos vidkarikat se azért gyártja az nvidia, mert 128-as akart lenni, csak gyártás közben elpárolgott a bitek fele, vagy mert nem tudna kizárólag 128-ast gyártani, hanem mert arra törekszik, hogy minden (ár)szegmenst lefedjen valamilyen produktumával. (jó, ez a példa persze baromság, kéretik nem belekötni, csak azért írtam, hogy ki tudjam fejteni, mit akarok)/
    Ettől függetlenül lehet, hogy azért lesznek 4X-ek, mert tényleg rosszabbul sikerültek, mint magasabb kategóriás társaik. Csak találgatok. Van valakinek konkrét infója?

    [Szerkesztve]

    Thank you to god for making me an atheist

Új hozzászólás Aktív témák