Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Túzok22

    senior tag

    Sziasztok. 1000/1000-res GPON netem van a Telekomtól. Van egy Tenda AC1200 AC10U routerem és egy ideje az 5Ghz-s wifinél egy olyan érdekes problémát vettem észre, hogy néha néha nehézkesebben tölti be a weboldalakat. Rámértem speedtest appal és mindegyik mérésnél 40-60 ms-es jittereket mért, miközben a ping 8-9 ms volt mindig. Átcsatlakoztam 2.4 Ghz-re és ott nem volt jelen a probléma, de amikor visszaraktam 5 Ghz-re, akkor egyből megint elkezdte csinálni. Érdekes, hogy az 5 Ghz-es sebesség meg rendben van, szinte mindig 400/400 Mbit/s. Gondolom a Tenda routeremben kell keresnem a problémát. Ami érdekes, hogy ha kábelesen összekötöm a géppel a routert, akkor a 192.168.0.1 pingelésekor min ping: 0 ms, max ping: 0 ms, avg ping: 0 ms, loss: 0%. Csak az 5Ghz csinál ilyen problémát. Van valakinek valamilyen ötlete erre az 5 Ghz-s probléma megoldására, vagy egyszerűen tiltsam le a fenébe az 5 Ghz-t és csak 2.4 Ghz-t használjak? Jellemzően akkor jelentkezik ez a probléma amikor már 2 eszköz csatlakozik egyszerre az 5 Ghz-ra, de valamikor 1 eszköz csatlakozásakor is előfordul. A 2.4 Ghz-n meg 10 eszköz lóg egyszerre, mégse jelentkezik ez.

Új hozzászólás Aktív témák