Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Just_Reboot

    addikt

    válasz #79335424 #245 üzenetére

    így próbálom:

    1. A RemixOS telepítése merevlemezre [Ubuntu használatával]:
    A telepítéshez szükséged lesz a RemixOS lemezképére, és egy telepített Ubuntura (kiegészítés: Mint is jó lesz, mivel Ubuntu alapú). Első lépésként hozz létre egy mappát "remix" néven a / helyen. A RemixOS lemezképében keresd ki az alábbi fájlokat a /remix mappában: initrd.img, kernel, ramdisk.img, system.img
    Hozz létre egy mappát a korábban létrehozott "remix" mappában data néven (tehát legyen /remix/data). Másold a fájlokat a már létrehozott /remix-be.

    A RemixOS fájljai már a merevlemezen is vannak... De hogyan bootoltasd? Hozzá kell adnod a GRUB menühöz. Ennek menete a következő:

    Nyiss egy terminált az Ubuntun, és írd be:
    gksudo gedit /etc/grub.d/40_custom

    A rednszer kérni fogja a root jelszót, írd be. Ezután elő fog jönni a szövegszerkesztő (gedit) ablaka, benne egy rakás szöveggel. A szöveg végére másold be az alábbi sorokat:

    menuentry 'Remix OS' --class android-x86 {
    insmod part_gpt
    search --file --no-floppy --set=root /remix/system.img
    linux /remix/kernel root=/dev/ram0 androidboot.hardware=remix_x86_64 androidboot.selinux=permissive CMDLINE
    initrd /remix/initrd.img
    }

    Ezután írd be a terminálba az alábbi parancsot a GRUB frissítéséhez:

    sudo update grub

    Írd be ismét a root jelszavadat, és láss csodát, már telepítve is van a remix os, és látható is a GRUB-ban. Újraindítás után a bootmenüben kell találnod magad, egy működő "Remix" opcióval. Ezzel a módszerrel a Remix osztozni fog az Ubuntu tárhelyével, de nem fogja elérni az adatokat a /remix/data-n kívül. Ha szeretnéd, csinálhatsz neki külön helyet is mint lemezkép:

    dd if=/dev/zero of=/remix/data.img bs=1M count=XXX
    mkfs.ext4 /remix/data.img

    Az XXX azt jelöli, mekkora méretű helyet szeretnél (MB-ban számolva). A lemezkép alkalmas hordozhatósági és visszaállítási célokra. Én szeretem ezt a módszert használni a tabletem korlátozott tárhelye miatt.

    Ez a módszer nem befolyásolja a másik rendszer működését. Ha törölni szeretnéd a RemixOS-t, egyszerűen töröld az /etc/grub.d/40_custom ba beillesztett sorokat, használd az update-grub parancsot, és ha szeretnéd, töröld a /remix mappát.

    De hiába írom be az első parancssort nem csinál semmit.

Új hozzászólás Aktív témák