Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 04ahgy

    nagyúr

    Jó a teszt, sok dolgot nem vesztek viszont figyelembe.

    Egy: nem (csak) a fázisok számával kellene egy VRM-et minősíteni. Le azt a bordát, megnézni a FET-eket, adatlapot vadászni, kapcsolási frekvenciát mérni, összehasonlítani az alkatrészeket. Egy kevesebb fázisú is lehet jobb egy gagyibb sokfázisúnál. Míg az über ROG és DQ6 X48 lapokon tizen fázisok vannak, addig az eredeti intel DX48BT Extreme beéri 5 fázissal is. Hogy lehet ez?

    Kettő: A fogyasztás értékelésénél nem vettétek figyelembe, hogy a Gigabyte lapon eggyel több a tároló chip (külön JMicron chip adja az IDE csatolót és a másikokon nem fellelhető a +4 SATA csatolót). Nem tudom, hogy a nem használt SATA portok miatt a chipeknek csökken-e a fogyasztásuk, de szerintem nem. Érdekes, hogy a Giga meg tudott oldani kétféle SATA használatot, míg a többi háromfélét használ. Szerintem kaotikusabb. A Giga lapon (feltehetőleg a tradicionálisan használt, 3 portos) TSB43AB23 a FireWire chip, míg a konkurensein valami más. Az ASUS lap egyértelműen a túlfeszelés miatt fogyasztott terhelve többet. Illetve ott sem a lap, hanem a CPU. A méréseket szoftverrel, vagy mérőműszerrel végeztétek?

    ASUS: 6 USB, és semmi hátlap? Elég karcsú manapság. Itt az MSI a nyerő, a hátlapi USB-k 8-as száma mellé ad még kettőt. Ezek nem is a szám miatt jók, hanem nincsenek egyrakáson. Nagyobb USB eszközöknél praktikus lehet. Itt a táblázat rossz, mert én a Giga képénél csak eSATA hátlapot látok, USB-t nem. MSI felé pozitív pont a legalább tüskesoros kivezetés formájában élő COM port.

    Giga érdeme a diagnosztikai kijelző. Ennek, és a vezérlő mikrokontrollerének is ott a többletfogyasztása. Sok kis watt sokra megy. A dupla PS/2 portok megléte is nagyon-nagyon pozitív számomra.

    A legelső PCIe x16 feletti két PCIe (x1, x4) a Gigabyte lapnál szerintem jól kihasználható, sok PCIe x1 kártya csak a foglalatig ér. Nem tudom mi értelme volt a négyszerest kivágni hátul, a nagy kártya betoláskor a heatpipe-ban és annak borításában úgyis elakad, max. a valódi x4 fér a foglalatba. Lehet, hogy csak ilyenjük volt.
    Az ASUS lapon meg csak egy LAN van. Cserébe túlfeszel, alulfelszerelt, szerencsétlen bővítőslot elosztású, és alig olcsób, mint a Gigabyte.

    Személy szerint üdvözlöm az MSI minimalista, de lényegre törő tervezési sajátosságait. Ha az eredeti intelnek kevés fázis is elég, akkor nekik is... A floppy viszont kell. Hogy hozom át a QB programot a Win7-ben emulált XP-m alatt futó DOS emulátorra anélkül? :D

    Az ASUS a BIOS-ban is elszállt kissé. Túl sok mindent lehet állítani. Szerintem ez már az a határ, hogy jóból is megárt a sok, vagyis a kevesebb néha több. Ha jól meghatározott opciókat lehet korrekten beállítani, szerintem az elegendő. Néhány, gyakorlatilag lényegtelen feszültség léptékénél is kissé elaprózta magát az ASUS, percekbe telhet végigpörgetni. A QPI-t és a RAM-ot az ASUS-on még alulfeszelni sem lehet, mint ahogy az Uncore-t downclockolni sem. Ez végzetes tévedés lehet a nagy "green" divathullámban.

    Ezek alapján szerintem megérdemelten lett tesztgyőztes a Gigabyte GA-EX58-UD5.

    HGyu

    [ Szerkesztve ]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz tlac #135 üzenetére

    igen, így alaposabb lenne, plusz háromszor annyi idő, nem biztos, hogy megéri, a többség a részleteket úgy sem értené meg
    azért intel lapoknál nem annyira jellemző a tuning, lehet emiatt a kevesebb is elég

    Oké. Nem értik meg a részleteket, azt én elfogadom. De akkor ne is szerepeljen ott valahol, hogy a többfázisú jobb. Akkor legyen az, hogy a kevesebb fázis miatt nem feltétlenül jelent rosszabb lapot. Az intel is felhagyott már az antituningsággal, olyan tuningopciók vannak például a fent említett lapban is, hogy csak ámultam.

    A dupla PS/2 portok megléte is nagyon-nagyon pozitív számomra.
    ez pont mindegyiken rajta van

    Ennek örülök én is. Mindegyik lap esetében.

    Nem tudom mi értelme volt a négyszerest kivágni hátul, a nagy kártya betoláskor a heatpipe-ban és annak borításában úgyis elakad.
    nem akadhat el, akkor már a videokártyákkal is probléma lenne

    Jó. Akkor képzelj el egy x16 csatlakozójú VGA-t. A x4 slot vége ki van vágva, és te azt mondod, nem akadhat el. Akkor most kérlek, nézegesd meg ezt a képet kérlek [link], ami a tesztből van. Én ugyan a hőcsövek borítására gondoltam, de most látom, hogy a NB csavarja is szépen barátkozik az oda helyezett PCIe x16 kártya csatlakozósorával. Látod a slot aljának alaplaptól mért magasságát? Látod a csavarfej alaplap felületétől mért magasságát is? Úgy a kép alapján melyik tűnik magasabbnak számodra? Mert én kitartok amellett, hogy egy x16 csatlakozójú kártya még az NB csavarja nélkül is elakadna a rézsútos hőcsőborításban, de a csavarban tutira.

    És egyébként valódi floppyn. :D

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Új hozzászólás Aktív témák