Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #14121216

    törölt tag

    válasz oroszpeter_f #1029 üzenetére

    1. a két telót egymás mellé téve az üzletben, elhanyagolható az 5.2" vs 5.5" (habár az eredeti koncepció szerint a nagyobb, vagyis az 5.5" volt a terv), még az 5.2" vállalható nagyság lenne számomra. A felbontáson nem tudok vitatkozni, 5.2"-on is teljesen pixelmentes és tűéles a minimum egészséges közelségből nézve is (tehát nem nagyítón keresztül, mert az életszerűtlen is lenne). Amúgy meg a Platinum felbontását ha levetítjük 5.2"-ra, akkor már az sem 2560x hanem kevesebb, szóval nincs is a ppi közt olyan nagy különbség (423ppi vs 534). S a 423 ppi bőven elég full HD 5.2"-ra, több csak erőforrás pazarlás lenne :)
    2. 4K TV-ben nem gondolkodok, nemrég vettem egy 42"-os Full HD okostévét, 2-3-4 évig biztos nem fogom lecserélni, ellenben a telót 2 (max 3) év múlva igen a voda hűség miatt. :)
    3. Youtube és filmre csak és kizárólag egy 10"-os tablettet használok, épp ezért teljesen hidegen hagy a P9-ben is. Egy kezemen meg tudnám számolni, hány filmet néztem vagy zenét hallgattam meg (füles nélkül) a mostani telómon. Tehát ezek is teljesen hidegen hagynak a P9-en, ezért nem is érték a Platinum-on sem a szememben s JBL sztereo hangszóró. Ha az lenne, akkor ez is + lenne a Platinum felé a döntésben, de nem az :)
    4. Az általad írt szőrszálhasogatást meg úgy hívják hogy ízlés :) Van kinek ilyen, van kinek olyan. Szubjektív. Kinézetre, fogásra nekem a P9 sokkal jobban bejön. Fotósként pedig tudnod kell, hogy épp a "nüansznyi különbségekből áll össze az egységnyi nagy összhatás, épp azok a kis különbségek teszik mássá, épp azok miatt tetszik valakinek vagy ez, vagy az. Szóval igen is sokat számítanak ezek a kis apró részletek, mert azoktól olyan amilyen valami :)
    5. Emui, Miui, Stock Droid, WM, megint szokás, ízlés kérdése (nekem mind volt már, régi és új is, meg is van nagyjából a rangsoruk bennem). De azt azért kiemelném, hogy az EMIU nem egyenlő egy szolgáltató által agyonpakolt Droiddal, inkább hasonlítható egy a készülékre optimalizált launcherre, ami ráadásul sokkal több állíthatóságot, testreszabhatóságot nyújt egy Stock droiddal szemben.
    6. Feleslegesen kerekedett, mert sehol nem írtam hogy megközelíti egy DSLR tulajdonságait, hogy azt várnám el tőle :) Tisztában vagyok a fizikai korlátokkal, s mint írtam, "alternatívát" keresek, s ebben körökkel jobb a P9 fotózás terén, ergo jobb alternatíva (ez nem magánvélemény, hanem a 2 telefon által készített fellelhető tesztfotók és tesztek, valamint a fórumokból (userek által belinkelt tesztfotók) is simán le lehet szűrni. Tudom hogy sosem fog egy DSLR gépet helyettesíteni (habár a mostani gépem sem DSLR, de DSLR-t adtam el érte, s köröket ver rá hasonló árkategóriájú lencsékkel is), csak jól jönne valami, amit elő tudnék kapni a zsebemből ha épp kell, s számomra vállalható képeket tudnék vele készíteni :)
    7. Összegezve: csak maga az EMUI nem érne meg 35 ezerrel többet (ha nem lenne P9 de lenne EMUIS verziója a Platinumnak mondjuk lehet hogy 10-el többet kiadnék érte), de itt nem csak az EMUI a lényeg. S azt sem vitatom, hogy vannak a Platinumnak előnyei, pl ára (még mindig le merem írni, hogy ennyiért a legjobb vétel), felbontás/kijelző (akinek a 2 különbség szempont), hangzásvilág (aki ki is használja). Nálam ez a 3 előnye van, ezek közül is ami engem érint az az ár (mivel kisfizuból élek, 35k-t (nem fog földhöz vágni ha ki kell ennyit még fizetni +ban)el tudnék költeni másra is. Nem kajára, arra marad, hanem valami más kis eszközre, pl új alaplap a gépembe, egy 50mm-es Takumar manual obira, okosóra vagy valami más haszontalanságra :)

    Most abban a helyzetben állok, hogy egyik nap a Platinum kellene, s tervezem hogy még mit veszek mellé 35k-ból, másik nap meg a P9, s tervezem hogy honnan szedek még össze 35k-t egyébre :DD
    Ha lemondtam volna a Platinumról, már nem lennék itt, nem nézegetném a hsz-eket. De még van 19 napom eldönteni :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák